Pajūrio naujienos
Help
2023 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į mokyklą – pėstute arba dviračiu

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2023-10-03

Projektas „Keičiu mašiniuką į dviratuką“ sutelkė gausų būrį Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos mokinių.

Kretingos Marijono Daujoto progimnazija sėkmingai įvykdė „Maxima LT“ iniciatyvos „Mes bendruomenė“ projektą „Keičiu mašiniuką į dviratuką“, kuris mokiniams suteikė ne tik gerų emocijų, bet ir žinių apie saugumą gatvėse ir keliuose. „Mums svarbu buvo ne tik mokinių fizinis aktyvumas – labai daug dėmesio skyrėme prevencinėms priemonėms, kalbėdami su mokiniais apie jų, kaip eismo dalyvių, saugumą keliuose“, – tvirtino Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė.

Vykdant projektą progimnazijoje buvo inicijuota akcija „Į mokyklą pėstute arba dviračiu“ – jos dalyviams išdalinta per 100 atšvaitų, surengtas paskaitų ciklas „Būk saugus gatvėje“ I–VIII klasių mokiniams – paskaitas mokiniams skaitė Kretingos rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnioji inspektorė Gitana Macienė, o dviračių vairavimo įgūdžius vaikai išbandė dviračių figūrinio važiavimo varžytuvėse – jų dalyviams dovanų buvo išdalintos šviesą atspindinčios liemenės, užduotis parengė kūno kultūros mokytojas Arūnas Dievinas. „Tikimės, kad tokios varžytuvės taps nauja mūsų mokyklos tradicija“, – vylėsi progimnazijos direktorės pavaduotoja Jūratė Račinskienė.

Dalyvauti akcijoje „Į mokyklą pėstute arba dviračiu“ nusprendę Marijono Daujoto progimnazijos šeštokai Viltė Stonkutė ir Gvidas Gikaras neslėpė: akcija jiems patikusi, į mokyklą jie rugsėjį keliavo dviračiu, abu įveikdami maždaug 5 km atstumą nuo namų iki mokyklos. „Dviračiais į mokyklą važiavome ir praėjusiais mokslo metais, ir šiemet. Dviračių į šoną nepadėsime tol, kol bus dar geras ir gražus oras“, – kalbėjo mokiniai, atsisakę, kad tėvai į mokyklą juos pavėžėtų automobiliais.

Antrokai Domas Bružas, Eimantas Bendikas ir Vilius Grikšas – dviračių figūrinio važiavimo varžytuvių dalyviai – joms rengėsi iš anksto, vis pasitreniruodami, į mokyklą taip pat atvažiuoja dviračiais. Vaikai žino, kad reikia dėvėti šalmą, vilkėti šviesą atspindinčias liemenes, turėti atšvaitus – vienu žodžiu, būti, kiek įmanoma, atsargiems.

Važiuodami dviračiais į mokyklą berniukai renkasi važiuoti dviračių takais, ypač – iš Savanorių, Dvaro gatvių namų kvartalo. Domas, Eimantas ir Vilius sutartinai tvirtino, kad jie nesižavi pagunda persėsti į tėvų automobilius: „Mums dviračiai – ir sportas, ir smagus jausmas, kai galima pralėkti per Kretingą.“

Labiausiai per dviračių figūrinio važiavimo varžytuves berniukams patiko estafetės, apvažiuojant kliūtis. „Važiuoti tiesia linija neįdomu“, – kalbėjo Eimantas, o jo bičiuliai Domas ir Vilius išsakė mintį, kad jiems labai norėtųsi ir daugiau tokių renginių.

Šventinę nuotaiką varžytuvėse kūrė ne tik apdovanojimai, bet ir mokinių tarybos nariai, kurie pasitiko kiekvieną dalyvį, fotografavo jų pasiekimus.

Marijono Daujoto progimnazijos direktorė R. Viskontienė sakė, kad naujieji mokslo metai visada neatsiejami nuo iššūkių, susijusių su vaikų saugumu keliuose, gatvėse, kai vaikai turi saugiai pasiekti mokyklą. „Todėl ne tik prisidedame prie įvairių iniciatyvų, bet ir labai rimtai atsižvelgiame į Policijos departamento rekomendacijas dėl prevencinių priemonių vykdymo“, – progimnazijos direktorė pasidžiaugė bendradarbiavimu su Kretingos policijos komisariato pareigūnais, pareigūnės G. Macienės gebėjimu informatyviai ir vaizdžiai pateikti saugaus elgesio kelyje pamokas, ypač – mažiesiems daujotukams, kurie per pareigūnės paskaitas ne tik pakartojo taisykles, bet ir sužinojo daug naujo.

Iniciatyvos „Mes bendruomenė“ projektą Marijono Daujoto progimnazija vykdė bendromis jėgomis su „Maxima LT“ ir Kretingos rajono savivaldybe, kas suteikė galimybę dovanėlėmis pamaloninti projekto veiklų dalyvius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas