Pajūrio naujienos
Help
2023 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškius bendrystėn kvietė jubiliejinė Moliūgo šventė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2023-10-03

Šiųmetinio moliūgo-galiūno sėklas kretingiškiams pirmiausiai išdalijo, o po to – ir patį moliūgą pjaustė Kretingos krašto medžio drožėjas Raimundas Puškorius.

Tradiciškai paskutinį rugsėjo šeštadienį – šiemet 25-ąjį kartą – „Pajūrio naujienos“ sukviečia kretingiškius į Moliūgo šventę pasidžiaugti rudens dovanomis – oranžiniais gražuoliais, kuriuos suveža skaitytojai, dar pavasarį paraginti auginti šias daržoves iš redakcijos dovanotų sėklų. Šiemet buvo eksponuojama per 60 ryškiaspalvių, pačių įdomiausių formų – kėdutės, statinaitės, kriaušės ir kitokių – moliūgų dičkių, neskaičiuojant mažų dekoratyvinių moliūgėlių.

Didžiausio ir sunkiausio moliūgo prizą šiemet pelnė Petras Jonauskas iš Kretingsodžio – jo užaugintas moliūgas svėrė 112 kg. Beje, P. Jonauskas yra ir per visą Moliūgo šventės istoriją užauginto moliūgo-giganto, įrašyto į Lietuvos pasiekimų knygą, rekordininkas – jo 2020 metais užaugintas moliūgas svėrė 233 kg ir ligi šiol tebėra pats sunkiausias.

Prie ekspozicijos – prenumerata, žaidimai, košė

Ankstyvą praėjusio šeštadienio rytą pirmuosius į Rotušės aikštę pasidžiaugti oranžiniais rudens gražuoliais besirenkančius šventės dalyvius domino, kaipgi formuojama ši sunkiasvorė ekspozicija, kuri išaušus sutraukia būrius smalsuolių ne tik iš mūsų rajono, bet ir svečius iš aplinkinių Palangos, Klaipėdos, Plungės, Skuodo miestų, jų būta ir iš užsienio.

Prie įraukiančių bendrovės „Medis“ žaidimų nusidriekė eilės norinčiųjų išbandyti savo rankų miklumą, dėmesingumą, vikrumą, dalyvavo – ir rajono ugniagesiai.

„Nepatingėjau atsikelti su tamsa, nors ir lyja, kad pamatyčiau, kaip vyksta vyksmas. Man įdomu, kaip sukilnoja tokius gigantus. Ankstesniais metais ateidavau ir jau pūpsodavo krūva“, – atviravo smalsuolis Jonas Rustauskas, stebėdamas, kaip redakcijos talkininkai ant šiaudų ryšulių iškrauna į aikštę suvežtus moliūgus.

Prašvitus vis gausiau apžiūrėti ekspoziciją ir su šventine nuolaida užsiprenumeruoti „Pajūrio naujienas“ kitiems metams besirenkančius azartiškus kretingiškius pasitiko „Pajūrio naujienų“ bičiuliai – bendrovės „Medis“ atstovai, kviesdami dalyvauti greta įrengtuose stalo žaidimuose, loterijose, o sėkmingiausius dalyvius dar apdovanodami ir prizais.

Kaip ir kasmet, lauko virtuvėje, atokiau nuo moliūgų ekspozicijos, kilo dūmas, sklido nosiai malonus kvapas, o dviejuose masyviuose puoduose kunkuliavo moliūgų-žirnių košė. Šios užduoties tradiciškai ėmėsi „Pajūrio naujienų“ redaktorė Audronė Puišienė, talkinant šauliui Mateušui Mockui – buvo išvirta apie 500 porcijų. Koše kretingiškiai šiemet pirmąkart buvo vaišinami už simbolinę auką, lėšas nusprendus skirti užprenumeruoti laikraštį tiems žmonėms, kurie patys negali to padaryti. Nuspręsta, kad kitų metų „Pajūrio naujienas“ už kretingiškių aukas skaitys Nasrėnų globos namų gyventojai, Kretingos ligoninės ir Kartenos PSPC slaugos skyrių ligoniai.

Seimo nario Mindaugo Skritulsko (iš dešinės) prizas – moderni kuprinė su priedais – atiteko jauniausiam moliūgo augintojui Herkui Golubui. Jo mamai atsiimant prizą, šventės vedėjas Dovydas Bajoras šmaikščiai pastebėjo, kad berniukui dar teks paūgėti iki kuprinės.

Džiaugėsi abipuse bendryste

Nors šventės pradžią lydėjo šiltas rudeninis lietus, tačiau įdienojus moliūgų augintojus, taip pat ir tądien laikraštį prenumeravusius skaitytojus, apipylė gausus prizų lietus. Prizus ant bendros Rudens derliaus ir Moliūgo ir Rudens šventei įrengtos scenos, talkinant šmaikščiam šventės vedėjų – vydmantiškio Nerijaus Stasiulio ir darbėniškio Dovydo Bajoro – tandemui, išdalijo „Pajūrio naujienų“ direktorė Vitalija Vitkauskienė.

Ji pasidžiaugė, kad „Pajūrio naujienos“ jau skaičiuoja 30 savo gyvavimo metų ir per tą laiką užsiaugino gausų būrį ištikimų skaitytojų. Dėl šios abipusės bendrystės, pagal tiražą, tapo didžiausiu tarp šalies rajoninių laikraščių, o išvien su 7 laikraščių kolegomis leidžiamo savaitraščio „Vakarų Lietuva“ tiražas perkopė 20 tūkstančių egzempliorių. „Jūs rašote tiems žmonėms, kuriems rytoj, susitikę gatvėje, turite pažvelgti į akis. Taip mūsų sėkmę taikliai apibūdino vieno nacionalinio leidinio atstovas. Ir tai yra tiesa – laikraščio turinio, skelbimų, žinių objektyvumas yra mūsų sėkmės laidas“, – kalbėjo V. Vitkauskienė, pirmiausiai pakvietusi ištikimus Moliūgo šventės bičiulius – Seimo narius Antaną Vinkų ir Mindaugą Skritulską – įteikti savo įsteigtus prizus.

Seimo nario Antano Vinkaus dovaną juodupėniškiui Vaclovui Stanevičiui atvyko atsiimti jo anūkė Vaiva.

Priminęs apie savo meilę ir ištikimybę gimtajai Kretingai ir jos žmonėms, tarnystę brangiai Lietuvai, A. Vinkus pasveikino „Pajūrio naujienas“ su jubiliejine Moliūgo švente, džiaugėsi darbščiais savojo krašto žmonėmis, užauginusias tokį gausų derlių, linkėjo mylėti savo žemę, savo šeimas ir vieniems kitus. Jo įsteigtos dovanos – dvi šiltos „Merkio“ antklodės – atiteko vyriausiam šiųmetinės šventės dalyviui 85-erių Vaclovui Stanevičiui iš Juodupėnų – dovaną atsiėmė jo anūkė Vaiva, ir 61,6 kg svėrusį oranžinį dičkį užauginusiam Albinui Nausėdai iš Kalniškių. M. Skritulskas pasveikino „Pajūrio naujienas“ su jubiliejine Moliūgo švente, akcentuodamas, kad neįsivaizduoja Kretingos krašto be jo žinių atspindėjimo šiame laikraštyje. Jis įsteigė prizą – modernią, šviesą atspindinčią kuprinę su įkrovikliu telefonui ir gertuve – jauniausiam šventės dalyviui, jis atiteko Herkui Golubui iš Kartenos.

Prizus pirmų trijų vietų laimėtojams (iš dešinės): III v. – Mintautei Žemaitytei, II v. – Rūtai Lubienei ir I v. – Petrui Jonauskui įteikė „Pajūrio naujienų“ vadovė Vitalija Vitkauskienė.

Moliūgų augintojams – šventės bičiulių prizai

Tradiciškai pagrindinis Moliūgo šventės prizas – gyvas kalakutas, – kurį prieš 25-erius metus įsteigė ūkininkai iš Kalniškių Vilija ir Vladas Baltuoniai ir kasmet pratęsia šią geradarystės akciją, atiteko P. Jonauskui už jo užaugintą sunkiasvorį moliūgą. O tam, kad kalakutas gerai ir gardžiai iškeptų, laimėtojui dar skirta ir priekaba maišuose supakuotų malkų – tai bendrovės „Vudva ir Co“ dovana, kuri šventės dieną iš Rotušės aikštės buvo pristatyta laimėtojui tiesiai į namus.

Laimingasis skaitytojas Albertas Butenis, kuriam prenumeratos loterijoje iškrito didžiausia sėkmė – jis laimėjo metinį „Atostogų parko“ abonementą savo šeimai.

Antros vietos laimėtojai – Rūtai Lubienei iš Kalniškių, į šventę atvežusiai du – 92,35 ir 78 kg svėrusius – moliūgus, atiteko prizas – STIHL akumuliatorinis trimeris, kurį įsteigė taip pat nuolatinis šventės bičiulis verslininkas Antanas Litvinas.

Trečios vietos laimėtoja, užauginusi 81,95 kg svėrusį moliūgą, tapo dvyliktokė Mintautė Žemaitytė iš Kretingsodžio. Jai atiteko alaus daryklos HBH 100 Eur vertės dovanų čekis.

Be šių, švytinčiais veidais nuo scenos nulipančių apdovanotųjų prizininkų, prizais dar buvo apdovanota per 20 laimingųjų.

Moliūgų augintojai į šventę suvežė keliasdešimt dičkių, kone pusė jų buvo nominuoti ir apdovanoti įvairiais jubiliejinės šventės prizais.

Rekordininką suraikė gabalais

O šventės kulminacija – tądien prenumeratos loterijoje dalyvavusiųjų net 6 skaitytojų apdovanojimai prizais, kuriuos ant scenos traukė savanorės moliūgų augintojos seserys 10-metė Rugilė ir 4-metė Patricija Kaubrytės. Jų laiminga ranka pagrindinį prizą – pramogų ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ metinį abonementą šeimai vandens ir pirties erdvėje – ištraukė kretingiškiui Albertui Buteniui, jo prenumeratos numeriui.

Šventės pabaigą tradiciškai palydėjo moliūgo didžiūno „skerstuvės“, – šią procedūrą redakcija jau daugel metų patiki ištikimam laikraščio bičiuliui tautodailininkui Raimundui Puškoriui. Atsinešęs savo specialų peilį, jis pirmiausia atriekė moliūgo viršūnę, kad iš vidaus ištrauktų ir susispietusiųjų būriui išdalintų jo sėklas. O po to, nepaisydamas peiliu pasidarytos žaizdos rankoje, jis džiaugėsi bendryste su žmonėmis, raikė ir gabalais išdalijo patį moliūgą, linkėdamas kitąmet užauginti ne mažesnį negu šių metų rekordininką.

Kiekvienas šventės dalyvis, pasinaudojęs stendu, tądien galėjo tapti „Pajūrio naujienų“ laikraščio 1 psl. veidu.

---

Už šiųmetinei jubiliejinei Moliūgo šventei įsteigtus prizus „Pajūrio naujienos“ dėkoja bičiuliams:

– verslininkams Vilijai ir Vladui Baltuoniams,

– medienos įmonei „Vudva ir Co“,

– pramogų ir sveikatingumo kompleksui „Atostogų parkas“,

– bendrovei „Terekas“,

– bendrovei „Riflis“,

– bendrovei „Kretingos santechnika“,

– įmonei „Autoratas“

– bendrovei „Medis“,

– ūkininkams Juozui Šiauliui ir Povilui Turauskiui,

– „P. Varkojo ir Co“ įmonei,

– įmonei „Vieškelis“,

– įmonei „Apoil“,

– bendrovei „Linartika“,

– SPA „Levanda“,

– Kretingos vartotojų kooperatyvui,

– kepyklai „Amazis“,

– restoranui „Vienaragio malūnas“,

– kavinei „Pas Grafą“,

– bendrovei „Lytagra“,

– pramogų kompleksui HBH,

– Antano Litvino įmonei,

– Seimo nariams Antanui Vinkui ir Mindaugui Skritulskui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas