Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į parodą – dideli, į puodą – mažiukai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Gamta
  • 2023-09-29

Veiviržėniškis Antanas Drungilas šį sezoną užaugino apie 500 kilogramų moliūgų. Vieną dičkį atvežė ir į Moliūgo šventę.

Veiviržėnuose Klaipėdos r. ekologiškai ūkininkaujantys Janina ir Antanas Drungilai savo užaugintus moliūgus į parodą Kretingos Rotušės aikštėje atvežė nebe pirmą kartą. „Yra ir pasisekę, esam laimėję ne vieną prizą, tarp jų ir „Pajūrio naujienų“ prenumeratą. Po to, nors gyvendami kitame rajone, laikraštį užsisakydavome, skaitome lig šiol“, – sakė Antanas.

Drungilų ūkis – ekologinis, dėl to apraizgytas daugybe tokiems ūkiams keliamų reikalavimų. Anot pašnekovo, pirmiausia problema yra gauti ekologiškų sėklų, nes vietos rinkoje jų mažai. Be to, ekologinių ūkių savininkai nuolat yra institucijų akiratyje – šios domisi, kuo tręšiama, kaip auginama. Kadangi J. ir A. Drungilai laiko dar ir apie 50–60 triušių, tiriamas net šių mėšlas, ar nešeriama kombinuotaisiais pašarais, kuriuose būna pridėta modifikuotų augalų. Ekologinio ūkio savininkas triušių mėšlą daržams tręšti panaudoja išradingai – apipila iš dilgėlių, kiaulpienių, gailių, šeivamedžio ar rabarbarų lapų išvirtomis „arbatomis“. „Palik atvirą indą, pavyzdžiui, su rabarbarų arbata – nė viena musė neįskris. Vadinasi, ta priemonė veiksminga ir nuo amarų“, – įsitikinęs jis.

Moliūgų – pasodino iki 70–80 daigų keliose vietose – Antanas niekuo netręšia, o per šį sezoną užaugino jų apie 500 kg. Tiesa, pastebėjo, jog šiemet kai kurie lapai buvo apimti miltligės, ne vienas vaisius – puvinio. Ūkininkas svarstė, gal lėmė drėgni metai? Be to, sakė, anksčiau moliūgai ir maru tiek, kiek šią šiltą lietingą vasarą, nesirgdavo...

„Aš pats atskirų plotų, kuriuose šias daržoves auginu, nedeklaruoju, man nėra aktualu, bet per žinias girdėjau, kad moliūgininkams bus „nuimtos“ išmokos, paliktos bus tik aguruočių augintojams“, – sakė A. Drungilas.

Net griežtiems reikalavimams esant, moliūgus veiviržėniškiams pavyksta užauginti ir iki 60– 65 kg svorio. Tiesa, nuo rugpjūčio jais prekiaudamas Klaipėdos naujajame turguje pastebėjo, kad pirkėjai labiau domisi mažais, apie 1–2 kg sveriančiais moliūgais, o mažo subrendusio nepateiksi, jeigu neturėsi tokios veislės. Be to, ir perka žmonės mažiau. „Lauke karšta vasara, matyt, šeimininkės nenori ilgai virtuvėje sukinėtis“, – juokėsi pašnekovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas