Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Parodą praturtins ir moliūgas-kėdutė

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Gamta
  • 2023-09-29

Broliui moliūgus prižiūrėti padėjusi mažoji Agata Rebeka rasdavo, ir kur prisėsti.

Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo dėstytoja apželdinimo specialistė Katerina Labanauskienė „Pajūrio naujienų“ skaitytojams anksčiau ne kartą yra pasakojusi, kokias vaistažoles augina, dalijusis patarimais, kokias arbatas gerti peršalus arba užklupus kitiems negalavimams. O, pasirodo, toje pat Medomiškiuose esančioje Labanauskų sodyboje, be vaistingųjų žolelių ir be kitų daržovių, šiauduose ritinėjasi ir koks 20 moliūgų. Pašnekovės nuomone, moliūgų būtų buvę gerokai daugiau, bet pirmieji nušalo. Kaip ir cukinijos. „Dvylika metų turime sodybą ir tą daržą – pirmąkart likom be cukinijų, kurios, skirtingai negu moliūgai, net atsodintos nebeužaugo“, – pasakojo Katerina.

Šią vasarą jai gražu buvo stebėti, kaip trejų metų dukra Agata Rebeka su gerokai vyresniu broliu moliūgus prižiūrėjo, laistė, o ant vieno plokščio tarsi ant kėdutės vis prisisėsdavo pailsėti.

„Tą ne daugiau kaip 20 kilogramų sveriančią oranžinę „kėdutę“ su vaikais pasitarę mes ir nusprendėm atvežti į šventę, kurioje dalyvausim pirmąkart. Buvau skaičiusi, kad moliūgų parodos eksponatai nebūtinai turi būti kokie nors solidūs galiūnai, kad tinka ir kuo įdomesnių formų ar spalvų“, – sakė K. Labanauskienė.

Jos šeima, kaip ir daugelis, kubeliais supjaustytų moliūgų užsišaldo žiemai, naudoja troškiniams ir sriuboms virti, tačiau vienu receptu Katerina turbūt ir išradingiausią šeimininkę nustebins: garuose troškintus moliūgus ir topinambus sumala, įdeda sviesto ir mėgstamų prieskonių – taip pasigamina sveiką ir skanią užtepėlę. Ją tinka užsitepti ant duonos riekelės, skrebučio arba net... ant labai plono cukinijos griežinėlio.

Nepatyrę augintojai kartais klausia, kaip kuo ilgiau išlaikyti šviežius moliūgus. Pasirodo, iki šalčių tam tinka ir balkonas ar daržinė, tik nakčiai reikėtų apkloti audeklu arba šiaudais. Bet, esant 5 laipsniams šalčio, jau patariama pernešti į šiltesnes gerai vėdinamas patalpas, kur nepasiektų tiesioginė saulės šviesa ir nepradėtų dygti sėklos moliūgo viduje – vaisiaus minkštimas dėl to pasidarytų kartus ir neskanus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas