Pajūrio naujienos
Help
2023 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Moliūgus augina iš įpratimo ir dėl šventės

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Gamta
  • 2023-09-29

Bronislavos ir Juozo Stonkų teigimu, šie metai moliūgams augti nebuvo patys palankiausi: pavasarį dėl šalnų teko uždengti agroplėvele, vėliau augalus kankino sausra. „Bet derliumi negalime skųstis, Moliūgo šventėje turėsime, ką parodyti“, – sakė jie.

„Man nepriklauso kalbėti – aš tik vandens palaistyti atnešdavau, kai prireikdavo. Bronislava pati lai pasakoja, ji čia daržo šeimininkė“, – paklaustas apie šiųmetį moliūgų derlių, pajuokavo Juozas Stonkus.

Lazdininkiečių pora moliūgus augina ne vieną dešimtmetį: iš pradžių, kai dar laikė karvę, kiaulių, vištų, tai buvęs geras pašaras, o kai gyvulių atsisakė, šią daržovę sodina daugiau iš įpratimo.

„Kasmet pagalvoju: gal jau užteks? Bet ateina pavasaris, ir vis tiek ranka kyla į vazonėlius sėklų, kurių dėl visa ko būnu pasilikusi iš ankstesnio derliaus, be to, kartu su laikraščiu naujų gaunu iš „Pajūrio naujienų“, įberti. Paskui seku, kad tos sėklos sudygtų, kad gražius daigus, kuriuos sodinsiu į žemę, išleistų“, – atviravo Juozo žmona.

Nėra taip, kad šios vertingos, daug mineralų turinčios daržovės ir patys nevalgytų: iš burokine tarka sutarkuoto moliūgo gabalo išsikepa blynų, kubeliais supjaustytą naudoja košėms ir sriuboms. Tokių ruošinių į šaldiklį pasideda ir žiemai. Taigi nuo derliaus iki derliaus vitaminai – visada po ranka.

Auginti moliūgus juodu skatina dar ir Kretingoje, Rotušės aikštėje, „Pajūrio naujienų“ organizuojama Moliūgo šventė. „Dalyvaujam nuo pat pirmosios. Smagu pabūti linksmame šurmulyje, sutikti pažįstamų. Be to, atvykę tuo pačiu dar ir laikraštį pigiau visiems metams užsisakom“, – atviravo lazdininkiečiai.

Pernai už didelį įspūdingos baltos spalvos moliūgą B. ir J. Stonkai buvo apdovanoti „Pajūrio naujienų“ prizu – galimybe pasimėgauti procedūromis dienos SPA centre „Levanda“ Kretingoje.

„Bet šio prizo nusprendėm sau nepasilikti, juo pradžiuginom dukrą ir anūkę“, – sakė B. Stonkuvienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas