Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Salantų gimnazijos žygeiviai

Aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjai Salantų ir Imbarės bendruomenių nariai, paskatinti sporto klubo „Salantiškiai“ ir Imbarės seniūnijos sporto organizatorės Sonatos Valinskienės, įvairiais renginiais paminėjo Europos judumo savaitę. Sporto klubas „Salantiškiai“ kartu su Salantų gimnazijos šaškių-šachmatų būrelio mokytoja Ramune Ruginiene surengė šaškių estafetės varžybas, kurių tikslas buvo ne tik paminėti Europos judumo savaitę, bet ir populiarinti šaškių sportą bendruomenėje. Iš viso dalyvavo 8-ios V–XI kl. komandos, kiekvieną jų sudarė 3 dalyviai. Žaidžiama buvo 4 ratais pagal šveicarišką sistemą.

Nugalėjo ir I vietą užėmė VIIIb komanda „Greituole“, II v. atiteko penktokų komandai „Uosis“, III v. laimėtoja tapo dešimtokų komanda „Išontra“.

Per varžybas kiekvienas dalyvis turėjo bėgti 9 metrus šaškių stalo link, atlikti ėjimą, kuo greičiau grįžti prie savo komandos ir, sumušus rankomis, leisti bėgti kitam komandos draugui. „Atrodė toks mažas atstumas, bet, kai reikia bėgti daug kartų ir dar greitai, nes komandai skirtos 5 minutės žaidimo laiko, ir dar padaryti gerą ėjimą, yra didelis iššūkis“, – kalbėjo mokiniai, prisipažinę, kad po varžybų tvyrojo gera atmosfera, puikios emocijos.

„Sužavėjo jaunatviškas maksimalizmas. Kai mokinių paklausėme, ar dar pakartosime tokias varžybas, visi vienbalsiai tvirtino „taip“, – mokinių entuziazmu pasidžiaugė S. Valinskienė.

Imbarės seniūnijos sporto klubas „Imbarė“ Europos judumo savaitę paminėjo kartu su Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Rasa“ priešmokyklinukais, Salantų gimnazijos antrokais gimnazistais ir pradinukų IIa ir IIb klasėmis.

Šaškių varžybų nugalėtojai ir prizininkai

Dviejų priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai išsirengė į žygį maršrutu „Salantų gimnazija–Gaidžio koplyčia–Salantų gimnazija“ ir įveikė 4 km. Nužygiavus iki Gaidžio koplyčios vaikams buvo surengti edukaciniai žaidimai.

Edukaciniai užsiėmimai mokiniams buvo surengti ir ant Imbarės piliakalnio, kurį, imituodami žydų kelią į kankinimų vietą, mokiniai pasiekė keliaudami maršrutu „Salantų gimnazija–žydų Holokausto vieta–Imbarės piliakalnis–Salantų gimnazija“. Iš viso žygeiviai įveikė 10 km, be Europos judumo savaitės, mokiniai paminėjo ir Žydų genocido dieną. Salantų gimnazijos mokytoja Kristina Sungailaitė-Mockuvienė žygeivius supažindino su vietinės žydų bendruomenės istorija, tragiškais momentais nacių ir sovietinės okupacijos metais. Tęsiant kelionę buvo nužygiuota ir iki sodybos, kurioje nuo nacių buvo slepiami žydai.

„Vertinu ir džiaugiuosi galimybe bendradarbiauti su Salantų gimnazijos bendruomene, tereikia užgimti idėjai, ir ji – įgyvendinta“, – S. Valinskienė gerą žodį skyrė pedagogams K. Sungailaitei-Mockuvienei, Rūtai Samuilienei, Vidmantui Budriui, padėjusiems organizuoti prasmingą veiklą, kuri fizinį aktyvumą susiejo su svarbiais Lietuvai istoriniais įvykiais.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas