Pajūrio naujienos
Help
2023 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prasidėjus naujiems mokslo metams dalis vaikų eina ne tik į mokyklą, bet ir ugdo savo įgūdžius įvairiuose būreliuose, užsiėmimuose. Kretingos mieste, rajone veiklos gali atrasti kiekvienas, tačiau ne visi jaunuoliai to nori, o ir dalis tėvų dar aplaidžiai žiūri į vaikų popamokinį gyvenimą. Apie vaikų norą sportuoti, iškylančias problemas, savo įžvalgomis pasidalino Kretingos sporto mokyklos pedagogai.

Šiuo metu į įvairius Kretingos sporto mokyklos organizuojamus būrelius ir treniruotes pasirinko 731 vaikas. Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Ingridos Grinevičienės pastebėjimu, sportuojančių vaikų skaičius didėja – per metus jis išaugo per keturiasdešimt jaunuolių. Palyginti, 2022m. rugsėjį sporto mokyklą lankė 691 moksleivis. Populiariausia sporto šaka išlieka krepšinis.

Krepšinio mokytojas Aurimas Ivanovas patvirtino, kad vaikų skaičius išaugo, bet ne visi turi motyvacijos nuolat treniruotis. Pedagogas sakė matantis pasikartojančias tendencijas skirtingose amžiaus grupėse: „Vaikų padaugėjo ir dažniausiai jie sportuoja noriai, tačiau su kiekviena amžiaus grupe iškyla skirtingų problemų. Jauniausi yra labiausiai motyvuoti, pas vyresnius galvoj atsiranda kitų reikalų – mokslai, meilė... Tie vaikai, kurie yra stipresni, būna dėl sporto užsidegę nuolat, o silpnesnius mes treniruojame ir bandome motyvuoti juos nesustoti.“ Jaunesnių amžiaus grupių vaikus ugdantis mokytojas sakė, kad per treniruotes laiko telefonams nebūna – jie visi paliekami rūbinėse. „Prieš treniruotes visi palieka telefonus persirengimo kambariuose, nes vyksta treniruotė, tam, kad vaikas tobulėtų, visas dėmesys turi būti sutelktas į sportą“, – akcentavo Aurimas Ivanovas.

Per treniruotes jaunųjų boksininkų užpildytoje sporto salėje pakalbintas Tomas Balsys neslėpė nuostabos dėl išaugusio vaikų susidomėjimo: „Džiugiai pradėjome naujus mokslo metus, mane patį nustebino atėjusių sportininkų skaičius. Po pandemijos į treniruotes ateidavo gal apie 14 vaikų, o dabar turime kelias grupes, kuriose sportuoja per 80 jaunuolių. Tai rodo, kad ne veltui stengiamės.“

Tomas Balsys kartu su broliu Aivaru Kretingos sporto mokykloje užaugino pasaulio bokso čempionę Gabrielę Stonkutę, kuri, jo manymu, yra perspektyviausia boksininkė visoje Lietuvoje, tačiau pastebėjo, kad daugelio šiuolaikinių vaikų noras ir motyvacija sportuoti yra nepastovūs, o tai mažina šansus turėti daugiau nugalėtojų, galinčių garsinti Kretingą. Treneris linkęs kritikuoti vaikų tėvus, kurie nemotyvuoja jaunuolių sportuoti, judėti ir aktyviai leisti laisvalaikį, tad moksleiviai neugdo savęs ir disciplinos.

„Kai kalbame būtent apie boksą, nemažai tėvų ir vaikų šį sportą įvardina kaip „galvų daužymą“ ir pavojų sveikatai, nors savo akimis nėra nė matę treniruočių. Tokie įsigalėję stereotipai neteisingi, nes mes čia susirenkame sportuoti ir ugdyti kasdienę discipliną, stiprinti kūną. Visi tie, kurie nenugali stereotipų, pralaimi daug daugiau. Sunkiausia dalis treniruojant jaunimą yra juos sudominti, o, kai jie pamato, kokią naudą tai atneša, patys noriai eina į treniruotes. Boksas nėra vienintelis sportas. Tai gali būti ir krepšinis, futbolas... Svarbiausia yra judėti“, – įsitikinęs T. Balsys.

Jis vylėsi, kad vis daugiau tėvų iš Kretingos ir jos apylinkių paskatins savo vaikus judėti, ypač, kai netrukus duris atvers naujasis Kretingos sporto centras, kurio, trenerio nuomone, Kretingai labai reikėjo.

„Į Kretingos sporto mokyklą visada gali ateiti visi, kurie turi noro. Priimame visus, nes niekada nežinosi, kada ateis koks „perliukas“. Turėdami naujų erdvių sportuoti, poreikiui esant komplektuosime daugiau grupių, rengsime daugiau treniruočių. Kažkur slepiasi būsimi čempionai, jiems tik reikia parodyti kelią“, – mintimis dalinosi mokytojas. Jis sakė žinantis čempiono formulę: tai užsidegimas ir disciplina, be kurių profesionalaus sporto pasaulyje būtų sunku. „Sportuoti ateina minios, o realių tikslų turi tik vienetai“, – T. Balsys pasidžiaugė, kad vis daugiau vaikų laiką leidžia aktyviai, sportuoja, kas motyvuoja dirbti ir jį, ir kitų sporto šakų trenerius.

Domas RAIŠUTIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas