Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Stadioną tvarkys etapais

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2023-09-29

Kretingos miesto centrinį stadioną Savanorių gatvėje Kretingos rajono savivaldybė rekonstruos etapais: pirmiausia pačią aikštę su įvairių sporto šakų sektoriais, o senų tribūnų atnaujinimą paliks ateičiai, nors ketvirtadienį Tarybos opozicija tam priešinosi, valdančioji dauguma buvo vieninga – 16 jai priklausančių Tarybos narių balsavo už.

Vientisos (aikštynų kartu su tribūnomis) stadiono rekonstrukcijos projektas buvo parengtas 2020 m. ir kainavo 80 tūkst. eurų. Pagal šį pirmąjį projektą rekonstrukcija kainuoti turėjo 2,7 mln. eurų. Savivaldybei paskelbus rekonstrukcijos rangos darbų pirkimo konkursą, kaina šoktelėjo iki daugiau kaip 7 mln. eurų, konkursas neįvyko. Stadionui rekonstruoti 411 tūkst. eurų yra skyrusi Sporto agentūra prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, šioms lėšoms panaudoti nustatytas terminas baigiasi.

A. Kalnius tvirtino, kad stadiono rekonstrukcija skaidoma į dvi dalis siekiant neprarasti tų 411 tūkst. eurų, neįsivelti į dar vieną užvilkintą statybą, kurios išaugusi kaina šiandieną Savivaldybei būtų per sunki finansinė našta, ir norint, kad rajono sportininkai greičiau turėtų geresnes sąlygas. Meras užtikrino, kad su rekonstrukcijos padalijimu į etapus sutinka ir tikslines lėšas skyrusi agentūra.

Opozicijos atstovai klausė, ar atsisakius vientiso rekonstrukcijos projekto, kuris Savivaldybei kainavo 80 tūkst. eurų, ir išmetamas į šiukšliadėžę, stadiono su tribūnomis rekonstrukcija dar nepabrangs ir neperšoks 7 mln. eurų. „Tai bus brangiau ar pigiau, negaliu atsakyti“, – sakė A. Kalnius. Opozicijos lyderė V. Turauskaitė pažymėjo, kad stadionui be tribūnų rekonstruoti bus rengiamas naujas projektas, darome jo ekspertizė, kad visa tai kainuos.

Pirmo etapo rekonstrukcijos darbus Savivaldybė pirks kartu su jų projektavimu. Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Černeckis patvirtino, kad darbų pirkimo konkurso sąlygos jau parengtos, jas dar turės suderinti su 411 tūkst. eurų projektui skiriančia agentūra.

Opozicijoje esantis Egidijus Viskontas buvo susirūpinęs, kad etapais tvarkomas stadionas neatitiks UEFA (Europos futbolo federacijų asociacijos) reikalavimų.

A. Kalnius atšovė, kad stadionas tvarkomas pirmiausia rajono sportininkams, be to, po Naujųjų keičiasi UEFA reikalavimai ir stadiono dangos turės būti dar ir šildomos. Ar atnaujintas stadionas atitiks kvalifikacinius sporto šakų reikalavimus, teiravosi ir opozicijos narys Giedrius Petreikis. „Klastūniškai vėl katę maiše kišate Tarybai“, – merui sviedė jis, akcentavęs, kad A. Kalnius išsisukinėja nuo jam užduodamų nepatogių klausimų, į juos neatsako arba jų nesupranta. „Aikštė bus aukščiausio lygio ir pirmos, ir A lygos futbolo komandos joje galės žaisti, ir tarptautinės varžybos vykti galės“, – opozicijos klausimus atmušinėti merui padėjo jo bendrapartietis, rinkimų komiteto Kretingos kraštas narys Vilius Adomaitis, kiek vėliau pats konstatavęs, kad stadionas be tribūnų neatitiks kvalifikacijos.

„Mūsų poreikius šituo projektu siekiame patenkinti ir pagal mūsų kišenę“, – diskusiją užbaigė A. Kalnius.

„Šios diskusijos ir iečių laužymo nebūtų, jei Tarybą, jos koaliciją su planais keisti parengtą stadioną rekonstrukcijos projektą būtumėte anksčiau supažindinę. Kažką kaltindamas dėl netinkamo pirmojo projekto, mere, elgiatės neetiškai. Projektavimo užduotis buvo pasirašyta 2019 metais ir nebuvo keičiama, jūs pats buvote ir tada meras“, – teigė V. Turauskaitė.

Kiek kainuos stadiono be tribūnų rekonstrukcija, paaiškės, kai bus nupirkti pirmos rekonstrukcijos etapo rangos ir projektavimo darbai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas