Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kada bus tvarka?

  • Nuomonė
  • 2023-09-29

Eidamas į IKI parduotuvę sutikau pažįstamą moterį. Ranka – gipse, parišta po kaklu. Klausiu, kas nutiko. Sako, kad prie Topolių aklg. Nr. 6 namo užkliuvo už šaligatvio plytelės ir virto. Ir štai rezultatas – lūžusi ranka. O prieš tai mačiau, kaip moteris toje pačioje vietoje virto ir turbūt susižalojo kojos čiurną. Nuėjo stipriai raišdama ir keikdama mūsų valdžią už netvarką.

Ar tai sutapimas? Vargiai. Tai – mūsų Savivaldybės klerkų patyčios iš gyventojų. Nenoras nieko dirbti ir matyti, kokioje aplinkoje gyvename. Ryškiai matyti socialinis pasyvumas ir Savivaldybės neįgalumas – kaip ant delno, ir ko tikėtis iš tų, kuriuos apėmusi mąstymo korozija?

Jie tik projektėlius – tiek naujus, tiek senus, ištrauktus iš po kilimo, vartalioja, dulkes nupučia ir toliau tyčiojasi iš gyventojų, turi išsiugdytą imunitetą viešai kritikai ir jiems nusispjauti į rinkėją. Naujai sulindusieji į Savivaldybės pastatą, kaip ir praėjusią kadenciją, rodo savo darbo neišmanymą, o kur dar arogancija, apsimetinėjimas, kad dirba mūsų visų gerovei.

Kokia gi situacija yra Topolių akligatvyje Kretingos mieste? Pradedant nuo devynaukščio namo Nr. 1, penkiaaukščio Nr. 3, šaligatviais nepraeisi, viskas užgrūsta mašinomis. Prie namo Nr. 5 šaligatvis irgi blogos būklės – plytelės taip išsikraipiusios, sulūžusios, jog turi akylai stebėti, kad neparkluptum. Šaligatvis prie gatvės taip pat užgriozdintas transportu. Ir taip – iki pat namo Nr. 12 Topolių aklg. pabaigoje. Ruožas prie namo Nr. 10 kampo – nuolat apsemtas, be guminių batų nepraeisi, naktį garantuotai įbrisi į šią balą. Kadangi lietaus trapas prie ČIA parduotuvės yra aukštai, vanduo ir susitelkia nemažame plote, o prie namo Nr. 8 lietaus trapas vėl per aukštai įrengtas, todėl ir ten po lietaus susidaro tvenkinio dydžiu bala, kuri trukdo patogiai praeiti. Nuo buvusios „Kopūsto“ parduotuvės iki pat namo Nr. 4 buvo paliktas ruožas su kažkada buvusia veja, nes per ją eina fekalinė kanalizacija į Savanorių gatvę. Dabar vejos nelikę nė kvapo – ten laikomos mašinos. Ir viskas sudarkyta, toje vietoje, virš trasos, paklotos trinkelės, pastatyti šiukšlių konteineriai. Buvusio šaligatvio plytelės išdraskytos ir nesutvarkytos, sumestos bet kaip – tikri spąstai praeiviams. Ši situacija – prie namo Nr. 6, kur daugiausia nelaimių ir atsitinka, nes tos trinkelės juda, kur beliptum, kraiposi ir nepatogios eiti. Kurie jau patyrė tokį pasivaikščiojimą, pasuka tiesiai į gatvę. Pavojinga, nes yra, kas prasineša šia gatve dideliu greičiu. Po lietaus tą šaligatvio ruožą irgi sunku praeiti, nes užmynus apsitaškoma purvinu vandeniu. Mano pastebėjimu, toje vietoje negalima statyti šiukšlių konteinerių, juolab – kloti trinkeles, kadangi apačioje – nuotekų trasa. Tam ir buvo palikta juosta, apsėta žole. O jei vėl įvyktų avarija, kaip prieš kelerius metus, kai žmogus, išnešęs išmesti šiukšlių, vos neprasmego šalia šiukšlinės į 3 m smegduobę, kuri atsivėrė dėl trūkusio supuvusio vamzdžio? O jeigu ir dabar įvyks kas nors panašaus? Gi trasa – vos ne nuo II pasaulinio karo... Ir apskritai, ši teritorija buvo palikta trasai, o ne šiukšlių konteineriams ar automobiliams statyti.

Mano pastebėjimu, virš trasų nieko negalima statyti. Tokios taisyklės, ir jų reikia laikytis. Matau gi, kad prie IKI parduotuvės trapas irgi aukščiau negu turėtų būti, todėl tie, kurie pastato automobilius po lietaus ar per lietų, nuolat aptaško šalia stovinčiąją. Dėl to būna barnių, aiškinimosi tarpusavyje. Negi viso šito nemato mūsų išrinktieji pažadukai? Ir kada išnyks mašinos iš Topolių mikrorajono, kada atsilaisvins ir bus atnaujinti šaligatviai, kada vaikai turės savo kiemus ir sumažės automobilių skleidžiama tarša?

Manau, kad valdžia turėtų baigti dvigubus žaidimus, o vadovai turi būti kompetentingi, objektyvūs, demonstruoti organizacinius gebėjimus, gebėti bendrauti, pareikalauti iš kitų, turėti gerą humoro jausmą vietoje arogancijos ir cinizmo. Geras rajono vadovas – geri rezultatai žmonėms, bendruomenėms. Reiktų vienytis darbui dėl žmogaus, o ne savo užgaidoms. Tad klausiu – kada bus tvarka Topolių mikrorajone?

Norbertas KONTRIMAS

Kretinga


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas