Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susitikimo dalyviai: (iš kairės) Igar Guz, Antanas Kalnius, Paulius Saudargas ir Juozas Mažeika

Ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys Igar Guz. Abiejų šalių parlamentarai susitiko su Kretingos rajono savivaldybės meru Antanu Kalniumi, Tarybos nariu Juozu Mažeika. Svečiai kretingiškiams atvežė žinią apie Ukrainos Novovolynsko miesto siekį bendradarbiauti – plėtoti ekonominius, kultūrinius ryšius su Kretingos rajono savivaldybe.

Novovolynskas yra jaunas, 1951 metais įkurtas, apie 60 tūkst. gyventojų turintis miestas Vakarų Ukrainoje, turintis anglies kasyklų, kurių 4 jau yra uždarytos. Vos 17 km nuo Lenkijos sienos nutolęs Novovolynskas nuo Rusijos agresorių nukentėjo pirmomis karo dienomis, buvo subombarduota guolių gamykla, oro uostas. Susitikimo Kretingoje dalyviai interneto ryšiu susisiekė su Novovolynsko meru. „Jų savivaldybės metinis biudžetas – apie 15 mln. dolerių, kai mūsų per 70 mln. eurų ir gyventojų turime gerokai mažiau – apie 38 tūkstančius. Iš Novovolynsko mero išgirdome, kad jų savivaldybėje gyventojų mažėja dėl karo, būna dienų, kai laidoja po 3–4 žuvusiuosius fronte. Nemažai žmonių bėgdami nuo karo pasitraukė į kitas šalis. „Mes karą laimėsime ir iškart turėsime ruoštis kitam, nes turime tokį kaimyną“, – šie jo pasakyti žodžiai paliko stiprų įspūdį“, – sakė A. Kalnius, akcentavęs, kad anksčiau ar vėliau Kretingos rajono savivaldybė pasirašys bendradarbiavimo sutartį su Novovolynsko miesto savivaldybe.

„Tokioje situacijoje, kokioje šiandieną yra Ukraina, kas gi kitas, jei ne mes, turime padėti šiai broliškai, agresoriaus siaubiamai valstybei, kurios, kaip ir Lietuvos, ištakos yra LDK. Sutarties su Novovolynsku pasirašymo neturėtume vilkinti“, – tarė J. Mažeika, P. Saudargo bendrapartietis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys.

Kretingos rajono savivaldybės tarptautinis bendradarbiavimas, jo partneriai kinta. Savivaldybė yra pasirašiusi 8 bendradarbiavimo sutartis. Vieną jų – su Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Gvardeisko miesto savivaldybe nutraukė Rusijai užpuolus Ukrainą. Pirma bendradarbiavimo sutartis 1992 metais buvo pasirašyta su Vokietijos Landkreis Märkisch-Oderlando apskritimi, šiandieną ryšiai su šiuo partneriu yra nutrūkę. Užgesęs bendradarbiavimas su Danijos Bornholmo grafyste, Gresestes-Gilleleje komuna, Švedijos Osby komuna, Čekijos Jesenik miesto, Estijos Haapsalu savivaldybėmis. Aktyviausiai ryšiai plėtojami su Estijos Viljandi miesto savivaldybe (labiau – sporto srityje), Blankenfelde-Mahlow savivaldybe Vokietijoje, Lemborko (Lębork) miesto savivaldybe Lenkijoje.

Paskutinį kartą Savivaldybės delegacija, dalyvaujant merui A. Kalniui, jo patarėjui Albertui Barauskui, Kretingos rajono kultūros centro meno kolektyvams „Lakštingelė“ ir „Toncius“, šią vasarą buvo išvykę į Lemborką, kurio atstovai dalyvavo šių metų Kretingos miesto šventėje birželį. „Viešėdami Lemborke tarėmės dėl Šv. Jokūbo kelio projekto tęsinio“, – sakė A. Kalnius, prasitaręs, kad šio projekto partneriai lenkai tebejaučia kartėlį dėl kretingiškių atsainaus jo vykdymo ankstesniais metais.

„Iš Blankelfelde-Mahlow savivaldybės gavome kvietimą atvykti gruodį į kalėdinę mugę ir jų naujos bibliotekos atidarymą. Lankydamiesi Kretingoje jie žavėjosi mūsų Motiejaus Valančiaus biblioteka, stebėjosi jos tvarkingomis patalpomis, tarsi biblioteka būtų atidaryta vakar, o ne 2019 metais“, – kalbėjo A. Kalnius. Meras užsiminė apie su lenkais svarstomas bendradarbiavimo galimybes žirgų auginimo, sporto srityje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas