Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Maironio gatvė, atnaujinus jos dangą ir įrengus kelio ženklus, taps pirmąją oficialia dviračių gatve Kretingos rajone.

Maironio gatvėje, 498 m ilgio ruože nuo susikirtimo su Pušyno ir Miško gatvėmis, atnaujinama asfalto danga – čia atliekami paprastojo remonto darbai, kurie bus užbaigti per ateinantį spalį. Taip Maironio gatvėje atsiras pirmoji Kretingos rajone pėstiesiems ir dviratininkams skirta kelio ženklais „Dviračių gatvė“ pažymėta gatvė, o automobiliai važiuos už jų ne didesniu kaip 30 km/h greičiu.

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos Sigutės Jazbutienės teigimu, šis Maironio gatvės ruožas tvarkomas pagal miesto seniūnijos prioritetinį paprastųjų gatvių tvarkymo darbų sąrašą.

„Todėl negalėjo būti pakeisti šios gatvės parametrai. Ji privalėjo būti tvarkoma pagal tai, kaip atrodė ligi šiol. Norint įrengti lietaus nuotekų komunikacijas ar šaligatvius, būtų reikėję rengti naują projektą. O ir darbai tevyksta tik plačiojoje šios gatvės dalyje, neliečiant jos pradžios, nes ruožas nuo Vilniaus iki Pušyno gatvių yra siauresnis, kitokio pobūdžio“, – kalbėjo S. Jazbutienė, patikindama, kad iš esmės ir tebus atnaujinta asfalto danga.

Maironio gatvės atnaujinimo darbai, pagal preliminarius skaičiavimus, kainuos 89,58 tūkst. Eur. Pinigai yra numatyti iš Kelių direkcijos Savivaldybei einamajam kelių remontui skirtų lėšų. Gatvės dangos atnaujinimo darbus atlieka įmonė „Kelių priežiūra“.

Kaip organizuoti eismą Maironio gatvėje, dar birželio pabaigoje įvykusiame Eismo saugumo komisijos posėdyje apsvarstė ir nusprendė jos nariai. Toks sprendimas priimtas gyventojų prašymu, nes daug mokinių eina į mokyklas, tėvai veda vaikus į darželius, veža mažylius vežimėliais. Nusprendus paversti šią gatvę dviračių ir pėsčiųjų gatve, dar bus pastatyti ir tai nurodantys kelio ženklai.

S. Jazbutienė patikslino, kad prieš pradedant atnaujinti gatvės asfalto dangą, bendrovė ESO joje vykdė elektros linijos kabelių atnaujinimo, elektros skirstymo apskaitos spintų gyventojams įrengimo darbus. Juos užbaigus, savo darbų rugsėjį ėmėsi kelininkai.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Černeckio žodžiais, Savivaldybė kiekvienais metais su ESO derina vykdomus projektus, kad abiejų šalių planuojami vykdyti darbai būtų atliekami išvien ir taip ekonomiškai būtų panaudojamos biudžeto lėšos.

---

Pagal KET dviračių gatvė – tai kelias, kurio pradžia pažymėta kelio ženklu „Dviračių gatvė“, o pabaiga – „Dviračių gatvės pabaiga“. Dviračių gatvė turi tris esminius išskirtinumus: dviračiams leidžiama važiuoti per visą gatvės plotį, nesilaikant dešiniojo krašto taisyklės; automobilininkams dviratininkų negalima lenkti išvažiuojant į priešpriešinę eismo juostą; draudžiama važiuoti greičiau negu 30 km/val.

Dviračių gatvė Kelių eismo taisyklėse (KET) buvo įteisinta 2022 m. birželį. Tokio tipo infrastruktūros jau yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose, planuojama rengti Panevėžyje, Neringoje, Jonavoje ir kituose miestuose.

Anot Susisiekimo ministerijos, šis KET pakeitimas turės teigiamos įtakos dviračių transporto populiarinimui ir skatinimui, tačiau, ar priemonė pasiteisins, iš esmės priklauso nuo to, ar teisingai parenkama teritorija tokiai gatvei ir ar vairuotojai paisys greičio ribojimų ir dviratininkams teikiamos pirmenybės.

Kretingos rajono savivaldybės informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas