Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Grūšlaukės bendruomenę laimino kunigai Audrius Keršys (kairėje) ir Andrius Vaitkevičius.

Praėjusį sekmadienį Grūšlaukėje įvyko tradicija tapusi „Griūšių šventė“. Per renginį buvo pasveikinti bendruomenės nariai, šventės dalyviai, skambėjo Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus vokalinio ansamblio ir estradinės grupės „Vo kon saka?“ atliekamos dainos, o centriniame Grūšlaukės kaimo skvere pasodinta jubiliejinė – dešimtoji – kriaušė.

Kvietė kurti stiprų ryšį

Šventė prasidėjo nuo bendros maldos Grūšlaukės Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje – sekmadienį čia buvo švenčiami Šv. Mato atlaidai. Į atlaidus kvietė Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir Grūšlaukės parapijų klebonas Audrius Keršys, šv. Mišias aukojo Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės parapijos vikaras Andrius Vaitkevičius. Per pamokslą visi tikintieji buvo kviečiami kurti stiprią bendruomenę, gyvenimo keliu eiti kartu, o ne atskirai. Paminėtas ir Šv. Matas, kuris pagal Naująjį Testamentą buvo vagis, tačiau Jėzui pakvietus eiti doros keliu, įtikėjo į Jį ir pradėjo skleisti Šventąją tiesą. Po šv. Mišių buvo šventinamas Grūšlaukės Šv. Jono Nepomuko parapijos šventoriaus kryžius, o kun. dr. Andrius Vaitkevičius kalbėjo apie atlaidų reikšmę: „Žmonės gal yra truputį primiršę ir žiūri į tai, kaip į parapijos šventę, tačiau visa atlaidų prasmė yra pelnyti atleidimą už mūsų nuodėmes, atsilyginti ir taisytis, trumpinti laiką, kuris laukia skaistykloje.“

Dešimtąją kriaušę pasodino (iš kairės) Antanas Vinkus, Alvydas Poškys ir Vitalija Valančiutė.

Aidėjo sveikinimai ir padėkos

Po atlaidų visi šventės dalyviai rinkosi į Grūšlaukės kaimo skverą paminėti jubiliejinės „Griūšių šventės“, kurią organizavo Grūšlaukės kaimo bendruomenė ir Kretingos rajono Kultūros centro Grūšlaukės skyrius. Per šventę buvo pasveikinti jubiliatai, kurių šiais metais Grūšlaukės kaime buvo net dešimt. Jaukią muzikinę popietę užtikrino Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis ir estradinė grupė „Vo kon saka?“ (vadovas A. Žvinklys). Antanas Žvinklys jubiliejaus proga buvo apdovanotas dailininko Juozo Pranckevičiaus Kroatijoje tapytu paveikslu. Tradiciškai buvo sodinamas naujas kriaušės sodinukas, kurį šiais metais pasodino Seimo narys Antanas Vinkus, Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys ir Kretingos rajono tarybos narė Vitalija Valančiutė. Jie tarė sveikinimo žodį visiems bendruomenės nariams ir linkėjo gyventojams klestėti. „Mieli grūšlaukiškiai, pamilau jus, nes įsitikinau, kad ir jūs visus priimate. Dirbkime kartu toliau, kantriai dirbkime kasdien ir įvairų darbą, dėkime visas pastangas dėl sveikos, energingos ir kultūringos tautos. Tokie mes būsime, jei valstybėje vyraus vienoda pagarba jaunystei ir santūriai senatvei. Mokėkime gyventi kartu“, – į susirinkusiuosius kreipėsi A. Vinkus. „Dėkingumas – kaip dovana: jei ją jauti ir neišreiški, tai tas pats, kaip tos dovanos neįteikti. Džiaugiuosi jūsų tokia stipria bendruomene, dideliais darbais, jūsų noru klestėti, veikti. Tai – didelė vertybė, nepraraskite jos“, – kalbėjo Vitalija Valančiutė. „Labai malonu būti su jumis šioje bendruomeniškumo šventėje – džiaugiuosi galėdamas švęsti kartu su jumis“, – prisipažino A. Poškys.

Po atlaidų grūšlaukiškiai ir svečiai susirinko bendrai nuotraukai prie pašventinto kryžiaus.

Šventės dalyvius vaišino žvėrienos šiurpa

Šventės dalyviai, svečiai buvo vaišinami kriaušėmis, tortu, o Kretingos rajono medžiotojų klubas „Lūšis“ kvietė paragauti jų išvirtos medžiotojų sriubos – šiurpos. Su neįprasto dydžio puodais į Grūšlaukės skverą atvykę klubo nariai šventei pradėjo rengtis nuo ankstaus ryto ir pažadėjo, kad sriubos užteks visiems: „Mes esame Darbėnų seniūnijos medžiotojai, šventės organizatoriai pakvietė mus išvirti tikros, natūralios sriubos miestelio gyventojams ir renginio dalyviams. Šiandien esame pasirengę visus pamaitinti ir sušildyti. Pagrindiniai ingredientai – šerniena, elniena, bulvės, morkos ir svogūnai, truputis prieskonių“, – dalinosi klubo narys Povilas Viskontas.

Renginio organizatoriai pažadėjo ir kitais metais susitikti toje pačioje vietoje – Grūšlaukės skvere.

Domas RAIŠUTIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas