Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Pagerbė legendinį šalies lakūną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žmonės
  • 2023-09-26

Tarp 90-mečio jubiliejaus proga pasveikinti Vladą Kensgailą susirinkusių jo kolegų, garbingų svečių – Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė ir tarybos narys Ramūnas Vyžintas (ketvirtas iš kairės).

Padvarių socialinės globos namų bendruomenė išvien su svečiais ir artimaisiais praėjusį savaitgalį pasveikino 90-metį švenčiantį šių namų gyventoją – garsų šalies aviakonstruktorių, lakūną, Panevėžio miesto garbės pilietį Vladą Kensgailą.

Į iškilmes atvykę ir jubiliatą sveikinę garbūs svečiai – Panevėžio rajono vicemerė Loreta Masiliūnienė, tarybos narys Ramūnas Vyžintas, Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius Mindaugas Kavaliauskas, būrys garbių lakūnų ir aviakonstruktorių – susirinkusiesiems priminė šio išskirtinio talento žmogaus nuopelnus: sukūręs tris lėktuvo „Lituanica“, kuriuo Atlanto vandenyną perskrido Steponas Darius ir Stasys Girėnas, kopijas, suprojektavęs ne vieną aukštesnės klasės savadarbį lėktuvą ir pats lėktuvais kilęs į orą iki 85-erių, V. Kensgaila tapo šalies aviacijos istorijos legenda.

Vienas, beje – pirmasis, jo sukonstruotų „Lituanicos“ modelių buvo skirtas specialiai režisieriaus Raimondo Vabalo kuriamam filmui „Skrydis per Atlantą“. 1993 m., švenčiant S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 60-metį, V. Kensgaila savo „Lituanica“ skrido maršrutu Kaunas–Soldinas–Kaunas, taip simboliškai užbaigdamas mūsų lakūnų didvyrišką žygį. Pirmos klasės lakūnas, aviacijos sporto meistras už nuopelnus aviacijai 1993 m. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu apdovanotas S. Dariaus ir S. Girėno medaliu. Panevėžio miesto garbės piliečio, ilgamečio miesto Tarybos nario V. Kensgailos vardas neatsiejamas ir nuo istorinio „Baltijos kelio“ skrydžio.

„Esate išskirtinis talentas, savo gyvenimą paskyręs aviacijai. Galbūt tai tik simbolinis, tačiau prasmingas sutapimas – šiemet Stepono Dariaus ir Stasio Girėno istoriniam skrydžiui per Atlantą taip pat 90 metų. Jūsų vardas asocijuojasi ne tik su istoriniu „Lituanicos“ skrydžiu, jis mums primena ir 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją, kai nepabūgęs draudimų, pavojingų situacijų, kilote į dangų, kad ateities kartoms liktų įamžintos Baltijos kelio vienybės akimirkos. Tąkart skridau su Jumis ir mačiau už rankų susikibusios tautos vienybę, laisvės vėjo blaškomus gėlių žiedus, o šalia – drąsų ir išdidų žmogų. Esate pavyzdys mums ir ateities kartoms – didžiuojamės Jumis. Visų panevėžiečių vardu dėkoju už Jūsų nuveiktus darbus, už meilę ir dėmesį miestui, už reikšmingą indėlį į mūsų šalies aviacijos istoriją“, – sveikinimą V. Kensgailai perdavė ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Šiltais prisiminimais apie kolegą, prieš pusantrų metų po sunkios ligos įsikūrusį Padvarių socialinės globos namuose, pasidalijo dažnai jį aplankantis Nidos aeroklubo vadovas Bronius Zaromskis, bendražygiai, Palangoje gyvenanti jo marti Loreta.

Jubiliatą pasveikino Padvarių socialinės globos namų direktorė Rima Narmontienė ir bendruomenės atstovai. V. Kensgailos įsikūrimu kaimynystėje, Padvariuose, susidomėjo ir Kūlupėnų seniūnijoje gyvenantis Stepono Dariaus anūkas Skirmantas Maštaras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas