Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Pirmos eilės suolas šventėje teko svečiams: (iš kairės) Silvijai Lukauskienei, Eglei Alonderienei ir Antanui Vinkui.

Šeštadienį sodininkų bendrijos „Draugystė“ gyventojai susirinko į tradicinę Derliaus šventę, šiemet būta ir ypatingo derliaus, kaip sakė bendrijos pirmininkė Loreta Žukauskienė: „Nukrito milijonai investicijų bendruomenės gerovei“ – „Draugystės“ sodininkų bendrija viena pirmųjų rajone nuo šiol turi centralizuotus geriamojo vandens tiekimo ir buitinių nuotekų tvarkymo tinklus.

Vykdydama projektą „Vandentiekio ir nuotekų plėtra Kretingos aglomeracijoje“ uždaroji akcinė bendrovė „Kretingos vandenys“ sodininkų bendrijoje „Draugystė“ nutiesė apie 8 km nuotekų ir apie 7 km vandentiekio tinklų. Šių inžinerinių tinklų statyba truko 3 metus. Pirmieji, kuriuos pasiekė centralizuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai, buvo Kalvų gatvės gyventojai.

„Draugystės“ sodininkų bendrijoje yra 452 sodininkų sklypai, nuolatos gyvena 250 šeimų. „Vieno sklypo šulinys šalia kito nuotekų duobės. Ko tik nepatyrėme: rengėme naktinius reidus, kad išsiaiškintume, kas pajungęs žarną nuotekas į kaimyno sklypą ar kanalą leidžia. Kaimynas kaimyną skundė, turėjai bėgioti uostyti, aiškintis, kas kaltas. Ir tie kanalai neretai dvokė“, – pamiršti nespėtus rūpesčius pasakojo 15-a metų bendrijai vadovaujanti L. Žukauskienė.

Individualius, nors sertifikuotus, nuotekų valymo įrenginius gyventojai ne visada deramai prižiūrėdavo. Juos privalu kasmet du kartus profesionaliai išvalyti, pateikti po to išvalytų nuotekų tyrimą atlikusios laboratorijos išvadą, kad išvalytos nuotekos atitinka joms keliamus reikalavimus.

„Draugystės“ bendrijos Derliaus šventė įvyko po kelerių metų pertraukos, kuri buvo priverstinė. „Sutrukdė kovidas, tiesiant tinklus iškasinėtos gatvės“, – priežastis vardijo bendrijos pirmininkė, pasidžiaugusi itin gausiai šventėje dalyvavusiais Griežlių, Gulbių gatvių gyventojais ir 50 vaikų būriu. „Vaikai piešė kreidelėmis ant asfalto, dovanų jiems buvome nupirkę čiulpinukų. Pamačius, kiek daug jų susirinko, teko nerimauti, ar čiulpinukų užteks. Užteko“, – sakė L. Žukauskienė, ateiti į Derliaus šventę kvietusi bendrijoje iškabintais plakatais ir SMS žinutėmis. „Buvo tądien išvykusių, dalyvauti negalėjusių dėl kitų objektyvių priežasčių. Dalis yra nedrąsūs, juos teko paraginti“, – tarė ji.

Šiųmetinio derliaus šiupininę virė Tadas Šimkus.

„Draugystės“ bendrijos Derliaus šventės dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Vinkus, Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, dalyvavo bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorė Eglė Alonderienė ir Plėtros skyriaus vadovė Silvija Lukauskienė. „A. Vinkus mums padovanojo Lietuvos vėliavą, kurios neturėjome, išpildė mūsų svajonę. Pavasarį atnaujinsime bendrijos ženklą, šalia jo pastatysime vėliavai stiebą ir pakviesime A. Vinkų ją iškelti“, – sumanymais dalijosi L. Žukauskienė.

Sodininkų bendrijos „Draugystė“ ir „Vienybė“ yra pirmosios rajone, kuriose pastatyti centralizuoti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo inžineriniai tinklai. „Projektas galutinai dar neužbaigtas, rangos darbai arti pabaigos, darbus atlieka uždaroji akcinė bendrovė „Geovizija“, – aiškino Eglė Alonderienė, akcentavusi, kad statyti inžinerinius tinklus sodininkų bendrijose yra sudėtinga vien dėl ten esančių labai siaurų gatvių.

E. Alonderienė patvirtino, kad „Akmenos“, „Žemaitijos“, „Minijos“ sodininkų bendrijos nepatenka į aglomeraciją (teritoriją), kurioje centralizuotas geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas yra privalomas, tad geriamuoju vandeniu, nuotekų tvarkymu čia gyvenantieji turi rūpintis patys. Išvardytose bendrijose centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų statyba artimiausiu laiku neplanuojama. Savivaldybė yra atsakinga už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą viešo vandens tiekimo teritorijoje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas