Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Kretingiškis Eugenijus Valatka, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys nuo 2008-ųjų, buvo apdovanotas partijos įsteigto „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimo aukso ženklu.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) šventiniame suvažiavime, minint partijos 30-metį, nusipelniusiems TS-LKD nariams buvo įteikti „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimai – aukso ir sidabro ženklai, padėkos. Tarp būrio apdovanotųjų – ir kretingiškis buvęs tremtinys 78-erių Eugenijus Valatka.

TS-LKD „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimus teikė jau penktą kartą ir tuo siekia pagerbti valstybei, partijos bendruomenės kūrimui nusipelnius narius, palaikančius ir puoselėjančius partijos idėjas, konservatoriškąsias krikščioniškąsias vertybes. Padėką, kuri buvo įteikta kartu su aukso ženkleliu, pasirašė TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir jo pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Paklaustas, ką jam reiškia šis apdovanojimas, E. Valatka kuklinosi: „Aš ir be apdovanojimų partijai padedu visur, kur reikia: būtų tai savivaldos ar Seimo rinkimai, būna gi ir kitų atvejų, kai reikia ir mano, ir kitų partijos eilinių žmonių pagalbos.“

E. Valatka partijos narys yra nuo 2008-ųjų metų gruodžio mėnesio. Anot jo paties, jeigu ne Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, kurios veikloje aktyviai dalyvauja nuo pat šios visuomeninės organizacijos įsikūrimo pradžios, gal ir į partiją nebūtų stojęs, nebūtų tapęs jos nariu. „Tremtinių organizacija mus, buvusius tremtinius, vienijo, dalis vieningai tapome ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariais“, – prisiminė E. Valatka.

Be jo, šventiniame TS-LKD suvažiavime dalyvavo buvęs Kretingos rajono meras rajono Savivaldybės tarybos narys Juozas Mažeika ir bendrapartietis Arūnas Abželtis. Suvažiavimo dalyviai išklausė partijos lyderių, suvažiavimo svečių pranešimus, kuriuose daug dėmesio buvo skirta Ukrainai ir Rusijos agresijos prieš ją problemoms, taip pat diskutuota apie visuomenės akyse šiek tiek prarastas partijos pozicijas. „Mūsų, kretingiškių, nuomone, partija turi susitelkti, kad susigrąžintų prarastas pozicijas. Dideles viltis dedu į jauną mūsų, Kretingos, skyriaus pirmininką Dovydą Bajorą, kuris, tikiu, ne tik mus išjudins, bet ir sutelks, suvienys naujiems tikslams ir idėjoms“, – E. Valatka sakė, kad jis visada gerbė ir gerbia žmones, kurie ištikimi savo idealams, yra tvirtos nuomonės ir jos nekeičia. Vienas tokių – prie partijos įkūrimo ir nepriklausomos valstybės kūrimo vairo stovėjęs profesorius Vytautas Landsbergis, kurio baigiamąją kalbą išklausė ir suvažiavimo dalyviai. „Tai žmogus patriotas, ir tokie žmonės dirba galvodami apie Lietuvą“, – įsitikinęs E. Valatka, akcentuodamas, kad dalyvauti partijos suvažiavime – tai ir puiki galimybė susitikti su bendraminčiais, o svarbiausia – praplėsti politinį akiratį.

„Lietuvos ąžuolų“ aukso ženklas, padėka papildė Aldonos ir Eugenijaus Valatkų šeimos dokumentų archyvą, kuriame saugomi išrašai apie Eugenijaus šeimos iki trėmimo turėtą nuosavybę, tremties dokumentai, nuotraukos, laiškai, prisiminimai.

„Lietuvos ąžuolų“ aukso ženklai buvo įteikti beveik 90 TS-LKD narių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas