Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Atnaujinta Savivaldybės Eismo saugumo komisija: (iš kairės) Arvydas Dyburys, Tomas Brazdžius, Sigita Riepšaitė, Petras Šadreika, Sigutė Jazbutienė, komisijos pirmininkas Povilas Černeckis, Aurelijus Jankauskas, Angelė Ubartienė, Paulius Ruškus.

Trečiadienį darbą pradėjusi mero potvarkiu naujai sudaryta rajono Savivaldybės Eismo saugumo komisija pasitvirtino nuostatus, reglamentuojančius darbo organizavimo tvarką. Nuspręsta, jeigu klausimų prisikaups, į posėdžius rinktis ir dažniau negu kas mėnesį.

Uždraus privažiuoti prie maudyklos

Komisijos pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Černeckis, sekretorė Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė, nariai: Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistas Tomas Brazdžius, vyr. inžinierius Petras Šadreika, Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Angelė Ubartienė, Autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyr. specialistas Aurelijus Jankauskas, Nevyriausybinių organizacijų tarybos narė Sigita Riepšaitė, „Kretingos komunalininko“ direktorius Paulius Ruškus, taip pat seniūnijos, į kurios teritoriją patenka svarstomas klausimas, seniūnas.

Pirmajame posėdyje naujoji komisija sprendė klausimus, susijusius su Darbėnų, Salantų, Kretingos miesto, Vydmantų, Žalgirio seniūnijomis.

Darbėnų miestelio Vytauto Didžiojo parke įrengus šviečiančias sūpynes, padaugėjo lankytojų, išaugo automobilių srautai, ypač vakarais. Parko teritorijoje yra 15 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, į kurią patenkama atvažiavus pagrindiniu keliu ir pasukus į kairę. Tiesiai einantis pagrindinis kelias skirtas tik gyventojams patekti į savo sklypus ir baigiasi už 50 m, prie įrengtos maudyklos. Pasak seniūno Alvydo Poškio, vienas sklypo savininkų kelia pretenzijas, kad šalia jo neva atidaryta autostrada, o dėl mašinų keliamo triukšmo neįmanoma miegoti. Žmogus prašė išvis eismą tuo keliu uždrausti.

„Mes ieškom aukso vidurio, kaip išspręsti problemą, nes iš tikrųjų kai kurie vairuotojai važiuoja tiesiai tuo keliu, kurį mini gyventojas, iki maudyklos, ten pasistato mašinas ir ateina į parką. Kai taip, tai nesaugu yra ir maudyklos teritorijoje esantiems“, – sakė seniūnas. Eismo saugumo komisijos jis prašė kelio ženklą 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ pastatyti vietinės reikšmės kelyje, už posūkio, parko aikštelės link. Komisijos pirmininkas Povilas Černeckis kolegas kvietė sprendimui pritarti jį papildžius – tą ženklą pastatyti su nurodyta kryptimi į automobilių stovėjimo aikštelę. „Rodyklės į ten tikrai reikia. Vietiniai žino gerai, o kai pirmąkart atvažiuoji, nelabai supranti, kurį kelią pasirinkti“, – sakė Angelė Ubartienė.

Sprendimui buvo pritarta vienbalsiai, ir visi trys kelio ženklai atsiras ant vieno stulpo.

Dėl pavojingos sankryžos spręs Kelių direkcija

Darbėnų seniūnija taip pat prašė pritarti sprendimui atstatyti anksčiau čia stovėjusį kelio ženklą 203 „Duoti kelią“ vietinės reikšmės kelių KT0001 ir KT0005 sankryžoje. Pasak seniūno, toks sprendimas reikalingas atsižvelgiant į didelį automobilių srautą šiuose keliuose, vedančiuose į Japonišką sodą. Keletas avarinių situacijų šią vasarą jau buvo.

Komisija prašymui pritarė, tačiau ir šį sprendimą papildė: iš abiejų pusių bus pastatyti dar ir įspėjamieji ženklai, kad kelias, per miškus vedantis Šventosios link, yra pagrindinis.

Keli Darbėnų gyventojai į seniūniją kreipėsi su prašymais sankryžoje, kurioje susikerta krašto kelias Kretinga–Skuodas, rajoninis kelias Darbėnai–Grūšlaukė ir vietinės reikšmės kelias Laisvės g., įrengti sferinį veidrodį. Žmonės skundėsi blogu matomumu iš kairės pusės, kai reikia išvažiuoti iš vietinės reikšmės kelio į sankryžą – yra buvusi ne viena avarinė situacija, kai, automobiliui išvažiuojant, pagrindiniu krašto keliu važiuojanti transporto priemonė suka į rajoninį kelią. Transporto priemonės greitis šioje sankryžoje, važiuojant pagrindiniu keliu, būna nemažas, kadangi posūkis nėra staigus, ir automobilis, važiuodamas leistinu greičiu, gali įveikti šį posūkį.

Pasak komisijos pirmininko, kadangi šis kelias – regioninis, todėl verdiktas ir bus savininkės Lietuvos automobilių kelių direkcijos. A. Poškys patikslino, kad ši sankryža prieš kurų laiką buvo įtraukta į rekonstruotinų sankryžų sąrašą, turint tikslą įrengti žiedinę sankryžą. Jau šis faktas įrodo, kokia ji sudėtinga.

Dėl sferinio veidrodžio komisijos nariai abejojo, sakė, kad kartais tie veidrodžiai padaro ir meškos paslaugą – gali autoįvykių ir padaugėti, nes, kaip teigė Autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys, žmonės važiuotų įsitikinę. Nutarta Automobilių kelių direkcijos prašyti spręsti, kaip šioje vietoje galėtų pagerinti eismo sąlygas.

Atitvarai užsakyti, prašys dažniau patruliuoti

Vydmantų bendruomenės centras pateikė prašymą įrengti atitvarus iš abiejų melioracijos griovio pusių Rąžės gatvėje. Prieš kelerius metus griovio pralaidos rekonstruotos, o statūs šlaitai tamsiuoju paros metu pavojingi tiek pėstiesiems, tiek automobiliams, nes kelkraštis – tik 50 centimetrų, ir iškart prasideda šlaitas. Griovio gylis – apie 5 metrai. Seniūnas Rimvydas Šakinis pritarė, kad pavojinga, atitvarai, sakė, nelaukiant komisijos posėdžio, jau yra užsakyti, per rugsėjį bus sumontuoti.

Į Eismo saugumo komisiją kreipėsi Kretingos miesto Akmenės gatvės gyventojai. Ši gatvė – judri, gyventojai, kurių dauguma vyresnio amžiaus, nepatenkinti, kad lakstantys kelių eismo taisyklių pažeidėjai įpuolę apgadina jų turtą: mašinas, tvoras, net namo kampus. Vaizdo kameroms įsirengti gyventojai neturi resursų, nors norėtų, kad ši gatvė būtų nuolat filmuojama bent iš „Maximos“ parduotuvės pusės. Būtų gerai, kad bent policija, kaip buvo anksčiau, vėl taip pat dažnai patruliuotų, ypač vasarą, kai vairuotojai, kad išvengtų Rotušės aikštės kamščių, suka Akmenės gatve.

Praėjusiame posėdyje, nesant techninių galimybių įrengti atitvarus, buvo nuspręsta ties šios gatvės 14 namu uždėti signalinius atšvaitus. Seniūnė Gintarė Liobikienė teigė, kad to padaryti dar nespėta. Šiame posėdyje nutarta kreiptis į Policijos komisariatą dėl dažnesnio pareigūnų patruliavimo. Statyti leido, bet iš savo lėšų

Komisija pritarė sodininkų bendrijos „Žemaitija“ prašymui Kretingos miesto Užtvankos gatvės gale, prie Pakalnučių gatvės, įrengti 50 m ilgio atitvarą, nes šis ruožas nesaugus, pavojingas, čia yra ir nukentėjusiųjų.

Sodininkų bendrijos „Rasa“ prašymu, bendrijos lėšomis leista perkelti kelio ženklą „Stovėti draudžiama“ ties teritorijos riba Kalno take. Ženklai turės būti pastatyti iš abiejų kelio pusių, gyventojai apie eismo pakeitimus turės būti informuoti.

Birželio 26 d. Nevyriausybinių organizacijų (NVO) tarybos posėdyje buvo iškelta eismo saugumo problema – vykstant šv. Mišioms, J. Pabrėžos gatvėje, ties bažnyčia, stovi keli automobiliai, dėl kurių kitiems vairuotojams dešine kelio puse neįmanoma pravažiuoti nepažeidžiant taisyklių, tokių, kaip ištisinės linijos kirtimas, išvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą. Per mokslo metus ši problema ypač aktuali tėvams, vežantiems vaikus į Pranciškonų gimnaziją. NVO komisiją prašė įvertinti galimybę už automobilių stovėjimo vietos ties bažnyčia esantį stovėti draudžiamą ženklą perkelti arčiau Vilniaus gatvės sankryžos, šalia akmeninės sienos, kad kelių eismo taisyklės J. Pabrėžos gatvėje nebūtų pažeidinėjamos. Sprendimui pritarta.

Dėl blogo matomumo sukant į kiemą – iš P. Vileišio gatvės pusės nesimato atvažiuojančiųjų automobilių – Kretingos miesto Žalgirio gatvės gyventojai prašė posūkyje ties namu Nr. 25 įrengti sferinį veidrodį.

Eismo saugumo komisija po posėdžio buvo nuvykusi pasižiūrėti į vietą, susitiko su gyventoju. Kadangi problema yra tik įvažiuojant į jo namų valdą, komisija sutiko, kad žmogus gali statytis sferinį veidrodį, bet iš savo lėšų.

Dėl kalnelių susilaikė, situaciją dar patyrinės

Salantų miesto gyventojai į Eismo saugumo komisiją kreipėsi prašydami imtis kuo skubesnių priemonių saugiam eismui Žemdirbių gatvėje užtikrinti.

Ši gatvė nėra tranzitinė, nepaisant to, esą viena pavojingiausių Salantuose: važiuojamoji dalis siaura, nėra šaligatvių, nors leistinas greitis 50 km/h, jis stipriai viršijamas. Žemdirbių gatvėje gyvena ir jaunos šeimos su mažais vaikais, ir pagyvenę žmonės. Dėl to, kad vairuotojai nepaiso saugaus greičio, elgiasi įžūliai, bemaž kiekvienas yra atsidūręs pavojingoje situacijoje. Gyventojų manymu, geriausiai ir greičiausiai problemą išspręstų greičio mažinimo kalneliai. Bent vieno kalnelio gyventojai prašė ties Žemdirbių g. 14 namu, arba trijų – gatvės pradžioje, ties Žemdirbių 14 ir gatvės pabaigoje, o maksimaliai saugumą užtikrintų tie trys kalneliai minėtose vietose bei visoje Žemdirbių gatvėje iki 30 km/h ribojamas greitis.

Tačiau Salantų seniūno Kazio Galdiko manymu, greitį slopinančių kalnelių čia nereikėtų: eismas nėra intensyvus. Greitį riboti irgi neverta, nes, jei yra tokių, kurie nepaiso 50 km/h, nepaisys ir 30 km/h.

„Pakalbėjau ir su gatvės seniūnaičiu, ir su keliais gyventojais. Jiems, sakė, yra tas pats – bus tie kalneliai ar nebus, pasirašė dėl to, kad kažkas rinko parašus ir paprašė“, – sakė seniūnas.

A. Ubartienei pasidarė įdomu, kad kalnelių visais atvejais prašoma ties namu Nr. 14. „Bet ar žino čia gyvenantys žmonės, kad nuolat bildės, pravažiuojančios mašinos kels triukšmą, bus daugiau ir išmetamųjų dujų?“ – svarstė ji.

P. Černeckis pritarė – sakė, dažnai būna, kad gyventojams kalneliai reikalingi tol, kol jų nėra, o paskui – nebe.

Komisija nutarė apie situaciją Žemdirbių gatvėje susirinkti daugiau informacijos.

Gyvatvorę reikės apgenėti

Kretingos seniūnija raštu buvo kreipusis į Padvarių gyventoją ir įpareigojusi jo namų valdoje Vienkiemio gatvėje nugenėti gyvatvorę. Eismo saugumo komisijai seniūnė Sigita Riepšaitė perdavė išnagrinėti padvariškio atsakymą. Žmogus prašė įpareigojimą iki 1,30 metro aukščio nugenėti gyvatvorę panaikinti, nes ji nebesulaikys kelio dulkių. Sodyba yra šalia žvyro dangos gatvės, kurioje eismas intensyvus. Matomumas esantis pakankamas – gyvatvorė pasodinta prieš 33 metus, per tą laikotarpį eismo įvykių dėl neva blogo matomumo nebuvo užfiksuota. Padvariškio manymu, jeigu matomumas, kaip teigiama, ties jo sodyba blogas, gal galima čia pastatyti sferinį veidrodį arba įspėjamuosius kelio ženklus.

Komisijos sprendimu, sferinio veidrodžio nereikia, ties 41-uoju namu nutarta pastatyti ženklus „Pagrindinis kelias“, nurodant to kelio kryptį. Gyventojo bus prašoma nusigenėti tik gyvatvorės šonus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas