Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Sustabdytas Ežero gatvės apšvietimo projektas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2023-09-08
Rangovas darbus suplanavo, kad jam kasti būtų lengviau ir greičiau. Nei patogumas, nei estetinis gatvės vaizdas nesvarbu. Galvoja, išdurs tą kaimietį, pasiims pinigus ir išvažiuos“, – sakė Stasys Sandaras.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius Ežero gatvėje Rūdaičiuose sustabdė apšvietimo projektą.

Kainuos papildomus pinigus

„Atvažiavęs ir pamatęs, kad šviestuvų vietas žymintys raudoni kuoliukai sudėlioti prie pat gatvės važiuojamosios dalies, pats meras stvėrėsi už galvos. Ar bereikia kvailiau – apšviesti ne šaligatvį pėstiesiems, bet gatvę mašinoms?“ – retoriškai klausė šiame kaime gyvenantis ūkininkas Stasys Sandaras. Maža to, sakė, ir žemės ūkio technikai pravažiuoti tapo dar problemiškiau negu buvo.

„Jau ir taip ta gatvė labai siaura, anądien važiuodamas užkliuvau vieną kuoliuką, tai toks šaršalas kilo! Darbininkų vadovas grasino, kad baudų neišsimokėsiu. O ką man daryti? Ar oru turėčiau praskristi?“ – ironizavo ūkininkas.

„Pajūrio naujienoms“ meras sakė, kad Rūdaičiuose įgyvendinamas apšvietimo projektas iš tiesų jį nustebino, vaizdelis, sakė, vertas patekti į populiarią televizijos humoro laidą – esą visa Lietuva pasijuoktų. „Projektuotojas, kuris kartu yra ir rangovas, atramas sudėliojo, kur jam patogiau, laidus privedė prie pat važiuojamosios gatvės dalies. Bet aš dar labiau stebiuosi, kaip toks projektas tiko Kretingos seniūnijos seniūnei ir kaip vienas mūsų Savivaldybės Statybos skyriaus specialistų jį tokį apskritai galėjo suderinti, pasirašyti? Gėda žmonėms į akis žiūrėti“, – kalbėjo A. Kalnius.

Rangovo pareikalauta projektą daryti iš naujo, o atramas nukelti toliau važiuojamosios dalies, kuo arčiau šaligatvio. Antrąkart daromas projektas, kurio vertė beveik 40 tūkst. eurų, Savivaldybei kainuos papildomus pinigus.

Apšvietimas atnaujinamas ir Maironio gatvėje Kretingoje. Gyventojai pretenzijų taip pat turi, bet valdžia jų nepalaiko.

Maironio gatvėje – viskas gerai

Šiomis dienomis apšvietimo atnaujinimo darbai pradėti ir palei parką Maironio gatvėje Kretingoje. Kai kurie gyventojai taip pat nepatenkinti, mat šviestuvus ruošiamasi kabinti ne būtinai tose pačiose vietose, kur jie buvo prieš tai.

„Nuo manęs dabar bus toliau per visą sklypą, atsidūrė daržo gale. Kam reikia apšviesti daržą?“ – guodėsi viena šios gatvės gyventojų. Jos kaimynė taip pat nusiminusi: vakarais sutemus nebegalės patogiai įvažiuoti į kiemą.

„Ėjau klausti ir darbus atliekančio jaunuolio, kodėl taip daro, ar toks projektas? Atsakė, kad apšvietimas – ne gyventojams, o takui palei parką. Pagal projektą numatyta, kad šviestuvai bus kas 30 metrų. Bet kodėl tokio projekto su mumis niekas nederino?“ – klausė ji.

A. Kalnius teigė, kad patys gyventojai turėjo pasidomėti, projektas buvo viešinamas, kaip viešinami ir kiti statomi arba atnaujinami objektai, apie tai buvo skelbiama. Elektros stulpų atstumai kas 30 m ties pėsčiųjų ir dviračių takais atitinka standartą.

„Tvarka yra tvarka. Tikslo prie kiekvieno kiemo įvažiavimo įrengti apšvietimą Savivaldybė ir neturėjo“, – sakė meras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas