Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos sporto centro statyba: finišo tiesiojoje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2023-09-08
„Kretinga pagaliau turės savo baseiną, pagal įrangą šiandieną vieną moderniausių Lietuvoje“, – džiūgavo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius (kairėje) ir už Sporto centrą atsakingas Vytautas Tamašauskas.

Kretingos sporto centro Savanorių gatvėje – salių, baseinų, modernių sporto ir poilsio erdvių – statyba, trukusi kelerius metus ir kainavusi per 8 mln. Eur, iš esmės jau užbaigta. Dabar valomos patalpos, montuojami baldai, rangovas – vilniečių bendrovė „HSC Baltic“ – atlieka paskutinius apdailos darbus iki priduodant statinį vertinti komisijai.

Komplekso laukė 8-erius metus

„Dokumentai jau parengti, laukiame, kada atvyks komisija. Labai viliuosi, kad spalio vidury numatytos Nacionalinės krepšinio lygos varžybos jau įvyks būtent čia“, – viltingai kalbėjo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, pakvietęs apžiūrėti duris lankytojams netrukus atversiantį sporto kompleksą. Moderniai įrengtas patalpas aprodė už šį centrą atsakingas Kretingos sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Vytautas Tamašauskas.

Meras neslėpė, kad nuo 2015-ųjų, kada buvo pradėta rengti projektą, šis objektas buvo vienas pagrindinių galvosopių rajono vadovams, nes jo statyba strigo ir dėl rangovų kaitos, jų paliktų klaidų, ir išaugus kainoms. Be to, teko koreguoti ir projektą.

„Paskutinieji centro statybos darbai strigo dėl priešgaisrinės sistemos, laukėme paskutinio jos bandymo – ligi tol nepasirašėme dokumentų. Reikalavimai priešgaisrinei saugai yra labai griežti, priimant objektą, kiek mums žinoma, atvyks tikrintojai iš Kauno. Objektas prigadino nervų, bet šiandieną džiaugiasi širdis – labai tikimės, kad komisijai niekas nebeužklius“, – kalbėjo A. Kalnius.

Džakuzi vienu metu talpins apie 12 asmenų.

Valymo įrenginiai – be chloro

Visi lankytojai – sportuoti, pasimėgauti baseinu susiruošę ar stebėti varžybų atvykę žiūrovai – pirmiausiai turės praeiti registracijos patalpą pirmame aukšte. Iš čia patenkama į atskiras – vyrams ir moterims skirtas – rūbines, dušus, o iš ten – į baseiną.

Baseino erdvė stebina modernumu. Ją sudaro 3 baseinai: pagrindinis 25 m ilgio, 145–185 cm gylio baseinas su sūkurinėmis-masažinėmis srovėmis žemiausioje jo vietoje; taip pat 6x4 m dydžio baseinas vaikams ir sūkurinė (džakuzi) vonia, talpinanti 12 asmenų. Mero žodžiais, pirminiame projekte nebuvo numatyta sūkurinė vonia, tad, koreguojant projektą permąstyta, kad jos reikia. Taip pat vietoj dviejų saunų baseino patalpose nutarta įrengti sauną ir garinę pirtį.

Iš esmės buvo koreguota ir kompiuterizuotai valdoma vandens valymo įranga. Projektas, tikino A. Kalnius, gerokai pabrango ir todėl, kad iš pradžių buvo numatyta baseinų vandenį valyti chloro junginiais ir smėliu, dabar gi modernūs įrenginiai statinio rūsyje valo nuolat cirkuliuojantį vandenį, kuris pereina per aktyvintą stiklą ir ultravioletinę lempą su ozonu.

„Todėl baseine nesijaus chloro smarvės, o tai labai svarbu žmonėms, turintiems kvėpavimo problemų. Chloro junginiai bus naudojami tik profilaktiškai išvalant baseinus. Visi nešvarumai ir lankytojų pamesti žiedai, auskarai nusės išsiplėtimo bake. Visas turinys pasimatys, kai bakas bus valomas. Kiek dažnai teks valyti, parodys laikas – tai priklausys nuo lankytojų skaičiaus“, – juokaudamas papildė V. Tamašauskas.

Baseino patalpose – sauna ir garinė pirtis.

Įkurdins sportininkų trofėjus

Vadinamosios baseino smegenys įrengtos pastato rūsyje, iš kur gerai matosi, kad pagrindinis baseinas yra įrengtas ant 40 masyvių kolonų, o ventiliacijos sistema, arba vadinamieji komplekso plaučiai – trečiame aukšte. Kompiuteriais valdomas šilumos mazgas, drėgmės surinkėjai, priešgaisrinė ir gesinimo sistemos.

Pirmame aukšte už baseino – erdvi poilsio erdvė, kurioje dabar montuojami minkšti baldai. Čia yra kavinei skirta vieta. Į baseiną, sporto klubą ar varžybas atvykę žmonės – prieš ar po apsilankymo – čia galės pailsėti, pasimėgauti kavos puodeliu. Ant sienų ketinama rengti parodas, numatytas kampelis, kuriame būtų eksponuojami pagrindiniai mūsų rajono sportininkų trofėjai.

„Tačiau ne baseinai ir poilsio erdvė yra pagrindinis džiaugsmas, o – sporto salė, kurios taip laukė kretingiškiai“, – lydėdamas sporto salės link palei serverinės (sistemų priežiūros), dopingo kontrolės, gydytojo, delegatų, teisėjų patalpas, sportininkų rūbines su sanitariniais mazgais, akcentavo meras.

Sanitarinės patalpos taip pat stebina modernia buitine įranga.

Finansinės naudos nesitikima

Šiuolaikiškai įrengtoje universalioje sporto salėje ant grindų nubraižytos ribos 5 sporto šakų – krepšinio, rankinio, tinklinio, badmintono, salės futbolo – rungtynėms. Įrengtos švieslentės, 9 eilių tribūnos, kuriose – 664 ir 248 vietos žiūrovams.

Antrame pastato aukšte patenkama į erdvų 335 kv. m ploto holą, kur iš balkono taip pat galima stebėti vyksmą sporto salėje. Šią erdvę ketinama išnuomoti sporto klubui. Kitapus – konferencijų salė – čia sportininkai galės susiburti, aptarti varžybas, švęsti gimtadienius – ir dar viena mažesnė 200 kv. m sporto salė. Joje, mero žodžiais, pasikeisdami pagal grafiką galės sportuoti bokso, aerobikos, gimnastikos sporto šakų entuziastai.

„Sporto salės labiausiai tarnaus mūsų miesto jaunimui, prioritetas – Sporto mokyklos auklėtiniai. Jiems užsiėmimai bus nemokami, o komercine veikla užsiimantys klubai, nuomodami šitas erdves, finansiškai prisidės prie komplekso išlaikymo. Taip pat sieksime rengti įvairaus lygio varžybas, kad į savo miestą pritrauktume kuo gausiau žmonių“, – optimistiškai būsimą viziją piešė meras.

Vis dėlto jis įsitikinęs, kad Kretingos sporto centras yra socialinis objektas, todėl didelės finansinės naudos nesitikima: „Svarbiausias yra grįžtamasis ryšys, kad Kretinga taptų čia gyventi kuo patrauklesniu miestu, o tam reikia ir kokybiškas paslaugas teikiančių darželių, mokyklų, ligoninės ir sporto bazės.“

Meras A. Kalnius rodė rūsyje įrengtą kompiuterizuotą valymo sistemą.

---

Kretingos sporto centro statybos istorija prasidėjo 2015-aisiais, kai buvo rengiamas jos projektas. Pirmasis konkursą laimėjęs rangovas – bendrovė „LitCon“ buvo įsipareigojusi už 6 mln. 2612 tūkst. Eur kompleksą pastatyti iki 2021-ųjų.

Tačiau „LitCon“ 2019 metų pabaigoje iš objekto statybos pasitraukė, kai darbų pagal sutartą per 6 mln. Eur kainą bebuvo likę už 900 tūkst. Eur. Likusius darbus už gerokai didesnę 2 mln. 177 tūkst. eurų kainą laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „HSC Baltic“ ir statybą užbaigti žadėjo 2023 m. pradžioje.

Tačiau pasitraukdama bendrovė „LitCon“ paliko defektų. Buvo suskaičiuota, kad jų šalinimas kainuos apie 230 tūkst. Eur. Savivaldybė tūkstančius eurų sumokėjo ekspertams už defektų išaiškinimą.

Kretingos sporto centro statybai šiandieną išleista per 8 mln. eurų. Kiek kasmet kainuos kompleksą išlaikyti, kai jis pradės veikti, kol kas dar neaišku. Būta pasvarstymų, kad metinė jo kaina gali siekti apie 700 tūkst. Eur.

Rugsėjo pabaigoje rajono taryba tvirtins paslaugų įkainius, tačiau meras patikino, kad kainos nebus aukštos, bus taikomos lengvatos pagal amžių ir lankymosi laiką, galios abonementai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas