Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas
Lina Vosilė pakvietė į pačios sumanytą jūrų karalystę.

Šiandien rytą, atvėrę Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklines grupes jungiančio koridoriaus duris, mažieji karteniškiai ir juos atlydėję tėvai išsyk pateko į paslaptingą erdvę – jūros dugną su vandens gyvūnais, žuvimis, augmenija. Šią erdvę sukūrė projektą „Jūros dugnas“ parengusi ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Vosilė, talkinant kolegėms pedagogėms Editai Mackevičienei, Laimai Narkienei, Viktorijai Butkienei ir padėjėjoms Irenai Mickuvienei ir Jadvygai Anužytei.

Panaudota per 1,5 tūkst. popieriaus detalių

Ant koridoriaus sienų – vandens purslai, suverti iš 2 tūkst. iš mėlyno popieriaus iškarpytų rutuliukų, kitapus kabo raudonų koralų rifas, sukurtas iš tualetinio popieriaus ričių, o jame įsikūręs krabas. Nuo lubų leidžiasi 400 suvertų spalvotų žuvų, medūzų, delfinų, aštuonkojų, piranijų ir kitų jūros gyvių. Įžengus apsupa magiška jūros karalystė, kurią nuo praėjusios žiemos iki vasaros karpė, klijavo, siuvo, konstravo koleges pasitelkusi šio projekto sumanytoja L. Vosilė, visoms parengusi karpinių trafaretus.

„Dirbome tuomet, kai miegodavo vaikai, daugiau laisvo laiko neturėjome. O kai detalės buvo paruoštos, per rugpjūtį išpuošėme koridorių ir 2 savo auklėtinių grupes – „Kiškučių“ ir „Boružėlių“, kurias šiais mokslo metais lanko 32 vaikai“, – kalbėjo pedagogės.

Tam, kad smalsieji „kiškučiai“ noriai tyrinėtų vandenynų aplinką, simbolines jų figūrėles, iškirptas iš popieriaus, su pritvirtintais neva nardymo vamzdeliais, L. Vosilė sakė specialiai įterpusi į vandenyno purslus. „Ši kompozicija skatins vaikus tyrinėti, sužinoti, kokie gyvūnai gyvena jūrose, tam rengsime edukacijas. Savo žiniomis nerti gilyn vaikus kvies ir jų pamėgtas animacinio filmo herojus žuviukas Nemo, vėžliukas ir Dora. Žaisime, kursime, piešime, o po to surengsime parodą“, – nuotaikingai kalbėjo pedagogės.

Dalis kūrybinį projektą „Jūros dugnas“ įgyvendinusios Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo pedagogių ir jų padėjėjų komandos: (iš kairės) Lina Vosilė, Laima Narkienė, Irena Mickuvienė ir Edita Mackevičienė.

Mažylius kvietė ir į džiungles

„Jūros dugnas“ džiugins ne vien ikimokyklinukus, bet ir mokinius bei pedagogus, tuo koridoriumi praeinančius į kitas mokyklos-daugiafunkcio centro klases.

Šis projektas, tikino L. Vosilė, yra pačių pedagogių išmonė, ji sakė, kad niekur nieko panašaus nebuvo mačiusios. Joms norėjosi įspūdingos aplinkos, kuri nuteiktų nuotaikingai, žaismingai ir ją galėtų panaudoti edukacijoms. Per mokslo metus, prieš svarbiausias šventes, jūros karalystė bus papuošta papildomai, pritaikant, tarkim, Kalėdų ar Vasario 16-osios atributiką.

Tokia išmoninga Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo pedagogių darbų pradžia, prisiminė jos, buvusi užpernai, kai savo grupes ir koridorių Kalėdoms jos išpuošė didelėmis snaigėmis, sukurdamos sniego karalystės iliuziją. O po to L. Vosilė mokyklos vadovams pateikė projektą priemonėms įsigyti, kad galėtų įgyvendinti kitą sumanymą – sukurti atogrąžų mišką. „Savo patalpas tuomet išpuošėme palmėmis, bananais, beždžionėlėmis ir kitokiais džiunglių gyvūnais. Vaikams labai patiko, o ir mums pasitarnavo edukacijoms, todėl šiemet sugalvojau naują vaikus stebinantį ir jų smalsumą žadinantį projektą kita egzotiška tema“, – kalbėjo L. Vosilė.

Figūros ir kompozicijos pagamintos iš spalvoto popieriaus ir antrinių žaliavų – tualetinio popieriaus ritinėlių.

Kūrybiškumas – įstaigos siekiamybė

L. Vosilė prasitarė, kad rugpjūtį buvo atsivežusi savo 5-metį sūnų Augustą, kuris lanko darželį Kretingoje, pamačiusi jo spindinčias akis, susižavėjimą jūros karalyste – po koridorių vaikas bėgiojo džiūgaudamas – suprato, kad panašius darbus, pritariant ir palaikant kolegėms ir mokyklos vadovybei, norėtų tęsti ir toliau.

Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Laima Mačernienė pasidžiaugė priešmokyklinio ugdymo grupių pedagogių ir jų padėjėjų kūrybiškumu, siekiu įdomiai vaikams pateikti žinias, įvedant juos į mokslo pasaulį.

„Pirmoji priešmokyklinio ugdymo grupė mūsų mokykloje buvo įsteigta dar 2011-aisiais, kai viršum mokyklos pakibo išgyvenimo problema, ir reikėjo perorientuoti savo darbą. Džiaugiuosi, kad šiandieną mūsų mokykloje-daugiafunkciame centre dirba labai kūrybingos, entuziastingos asmenybės, nebijančios iššūkių ir gebančios išeiti iš komforto zonos. Tai ir yra mūsų mokyklos siekiamybė“, – akcentavo įstaigos vadovė L. Mačernienė.

Šiandieną Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre naujus mokslo metus pradėjo 199 mokiniai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas