Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Savo pačių rankomis pagamintomis žvakėmis Kretingos atviro jaunimo centro jaunuoliai svarsto už auką prekiauti birželį įvyksiančioje miesto šventėje.

Šiais metais duris atvėrusiame Kretingos atvirame jaunimo centre veiksmo netrūksta. Jaunuoliai ten ne tik leidžia savo laiką, bet ir susipažįsta su įvairiomis profesijomis, mokosi šokti, gamina muilą. Viena veiklų, sulaukusi didelio jaunuolių susidomėjimo, – sojų vaško žvakių gamyba.

„Žvakes pradėjome gaminti, iš Savivaldybės gavę finansavimą. Tada įsigijome priemones ir ėmėmės veiklos. Jau kelerius metus įvairiausias žvakes liejau savo namuose, tai man buvo ir yra tarsi meditacija. Pamaniau, kad jaunimui taip pat reikėtų pabandyti. Ir neklydau. Daug jaunuolių savanoriškai dalyvauja šioje veikloje, jiems tai tapo įdomiu laiko praleidimo būdu“, – pradžią prisiminė centro jaunimo darbuotoja Greta Beniušytė.

Tokia veikla jaunuoliams padeda ugdyti kantrybę, kaip paaiškino G. Beniušytė, lydant vašką ar laukiant, kol žvakės sustings, reikia sukoncentruoti dėmesį į detales, svarbu dagtį tinkamai išcentruoti, nes nuo to priklauso ir galutinis rezultatas. „Jaunuoliai žvakių gamybą vertina teigiamai, šioje veikloje dalyvauja savo noru. Jiems tai nauja patirtis, kelianti susidomėjimą“, – tikino ji.

Atviro jaunimo centro lankytojų gaminamos žvakės skleidžia subtilų, malonų aromatą, kuris padeda sukurti jaukią ir raminančią atmosferą. Liedami žvakes jaunuoliai gali eksperimentuoti su kvapais. „Kažko gražaus kūrimas atpalaiduoja žmogaus protą, tai – tarsi terapija. Manau, kad ši veikla leidžia jiems sutelkti dėmesį į atliekamą užduotį, pailsėti nuo skaitmeninių įrenginių ir kitų trukdžių“, – atkreipė dėmesį jaunimo darbuotoja.

Žvakių gaminimu jaunuoliai per savaitę užsiima 2–3 kartus, nes jų tikslas – iki birželio pradžios sukurti apie 90 žvakių, kuriomis už auką planuoja prekiauti Kretingos miesto šventėje. „Jau padarėme daugiau negu 60 žvakių“, – įvardino G. Beniušytė, atskleidusi, kad jaunuoliai gamina aromatines, natūralaus sojų vaško žvakes indeliuose, kurioms pagaminti reikia sojų vaško, indelių, dagčių, kvapiųjų aliejų.

Dalyvauti mugėje paskatino centro direktorė Birutė Viskontienė. „Surinktas lėšas planuojame panaudoti išvykai ar ekskursijai su jaunuoliais, kurie įdėjo daugiausiai pastangų įgyvendinti šiai idėjai“, – sakė G. Beniušytė.

Mugėje dalyvaus patys jaunuoliai. „Manau, kad parduodami savo pačių pagamintas žvakes, jaunuoliai pagerins verslumo įgūdžius, taip pat tai ugdo nepriklausomybės ir atsakomybės jausmą jauno žmogaus gyvenime“, – atkreipė dėmesį jaunimo darbuotoja.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas