Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kupolo formos šiltnamis tapo šeimos poilsiaviete

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pomėgis
  • 2023-05-19
Kretingiškio Dariaus Bružo sukonstruotas statinys – neįprastas, bet estetiškas iš išorės ir jaukus viduje.

Kretingos miesto pakraštyje jaukų skandinaviško stiliaus namą pasistatęs 47-erių Darius Bružas kieme sumanė įrengti peršviečiamą kupolo formos statinį iš medienos ir plastiko, iš tolo primenantį fantastiniuose filmuose vaizduojamą kosminį laivą, o priėjus arčiau – jaukų žiemos sodą.

Statinyje, kurio skersmuo – 5 m, pakraščiais išdėliotos medinės šviesiai pilkai dažytos dėžės ant ratukų. Jose jau veši pomidorai, agurkai, žiedus krauna braškių kerai, kvapus skleidžia prieskoninės žolės ir daržovės. Daugumą daigų užaugino sodininkystę mėgstanti, tačiau Vilniuje ja užsiimti neturinti galimybių naujakurių Ingridos ir Dariaus Bružų duktė Kamilė. Dėžės ant ratų, aiškino šeimininkai, tam, kad galima būtų jas lengvai stumdyti ir išvalyti trinkelėmis išklotas statinio grindis.

Viduryje kupolo – jaukus poilsio kampelis, pačiame centre juntama itin gera akustika. Kupolo išorė naktį apšviečiama iš apačios, tuomet, juokavo Darius, jo šiltnamis labiausiai ir primena kosminį laivą. O ir kaimynas bendravardis Darius Gražulis dažnai užsuka pasidžiaugti jo meistryste, kurios rezultatas – žiemos sodas, tapęs puikia bendrystės vieta.

„Dar trūksta vijoklinių augalų, gėlių, o ir kupolas dar neužbaigtas – noriu jį patobulinti“, – atviravo Norvegijoje statybose dirbantis Darius, prieš porą metų su Ingrida įžengęs į paties pastatytą naująjį namą. Jis neslėpė, kad žmona iš pradžių skeptiškai žvelgė į jo sumanymą, tačiau dabar ši vieta jiems abiems daug mielesnė, negu poilsiui skirta terasa prie namo.

„Jau beveik čia ir apsigyvenome, – juokavo sutuoktiniai. – Čia ypač jauku šaltais šio pavasario vakarais“. I. Bružienė sakė kažkada prie ankstesnių namų užsėdavusi daug ir visokių daržų: „Paskui nebenorėjau – perdegiau. Dabar vėl užsimaniau, norėjau nedidelio šiltnamio, bet vyras užsispyrė statyti kupolą. Keistai atrodė, nelabai tikėjausi, kad pavyks“, – šypsojosi moteris.

Ingrida neslėpė, kad vyras, peržiem garaže pjaustęs ir konstravęs, vienądien ją, grįžusią iš darbo, stipriai nustebino jau pastatytu kūriniu. Taip žmonai įrodė, kad jo svajonė gali tapti realybe.

„Mačiau, kad yra tokių statinių, ir dar didesnių. Galima ir nusipirkti, bet jie gana brangūs. Todėl sugalvojau sumeistrauti pats. Vietoj stiklo naudojau storą plastiką. Planavau pastatyti kaip šiltnamį, o išėjo poilsiavietė“, – nuotaikingai kalbėjo D. Bružas.

Interneto erdvėje sakė nusižiūrėjęs ne vieną kupolo variantą, ten pateikti ir preliminarūs skaičiavimai, tačiau, meistraujant pačiam, teko daug koreguoti, pačiam pritaikyti. Konstrukcijai iš viso panaudota 160 įvairaus dydžio plastiko trikampių ir per 400 medinių strypų jiems sujungti. „Medinės statinio konstrukcijos išlinkimo laipsnis – specifinis, todėl ir trikampės detalės nevienodos. Plastiką klijavau prie medžio rėmų. Pirmas blynas, nors ir nusižiūrėtas internete, pavyko, bet antras būtų skanesnis“, – juokavo meistras Darius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas