Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Medicinos darbuotojų diena – viena gražiausių kolektyvo švenčių.

Medicinos sistemos ateitis – politikų rankose

Nuo 2013-ųjų PSPC dirbančio, nuo 2018-ųjų šiai įstaigai vadovaujančio mediko kandidatūrą nominuoti inicijavo rajono Savivaldybė. A. Juškiui – tik 37-eri, tačiau šis apdovanojimas ir skirtas ne už medicinai ir pacientams atiduotus gyvenimo metus, o už nuopelnus Lietuvos sveikatos sistemai diegiant inovatyvius technologinius ir tvarius vadybos sprendimus, kurių reikėjo ypač koronaviruso pandemijos laikotarpiu, taip pat – už jaunosios medicinos profesionalų kartos ugdymą, jo pritraukimą į rajoną. Ne be vadovo pastangų ši gydymo įstaiga yra tapusi rezidentūros baze, kurią turi ne visi ir už Kretingą didesni Lietuvos miestai.

„Ar esu laimingas pasirinkęs šeimos gydytojo profesiją? Tikriausiai taip, nes padėti žmonėms – labai geras jausmas. Ar laimingas, kad vadovauju kolektyvui? Irgi taip, juk visi kartu mes galim siekti to paties tikslo – stiprinti gyventojų sveikatą, gerinti paslaugų kokybę“, – sakė A. Juškys.

Tačiau, jo nuomone, nūdienos sveikatos sistemai labiausiai trūksta stabilumo, žinojimo, kas bus ateityje, nes dėlioti 10 metų planą esant dabartiniam status quo, – sudėtinga. Kiekvieno reformatoriaus lozungai yra vienodi: viskas daroma dėl pacientų. Kai 1997-aisiais įvyko sveikatos reforma, ir medicinos įstaigos buvo suskirstytos į I, II, III lygius, buvo teigiama, kad pacientams nuo to bus geriau, paslaugos kokybiškesnės. Apsisuko laiko ratas – medicinos įstaigos vėl sujungiamos, bet ir vėl sakoma, kad bus geriau... „O kaip iš tikrųjų – laikas parodys, priklausys nuo nacionalinės politikos ir rajono Savivaldybės sprendimų. Nėra, kad jausčiausi tvirtai, bet žinau viena: Kretingoje dirbsiu mėgstamą darbą, nes pasirinkau gydytojo specialybę“, – sakė A. Juškys.

Jis kilęs iš Kelmės. Puikiais pažymiais baigdamas tenykštę gimnaziją išsikėlė sau ultimatumą: arba įstos į mediciną, arba emigruos į Ameriką, mat šią daugelio svajonių šalį iš arčiau buvo spėjęs pamatyti dar būdamas moksleivis. Likimas lėmė studijuoti Kauno medicinos universitete. Paskutiniuose kursuose Arnas darbo ėmė dairytis pajūrio krašte, mat Palangoje buvo įsikūrę gyvenamąją vietą pakeitę jo tėvai.

A. Juškys yra trečias Sveikatos apsaugos ministerijos aukštai įvertintas Kretingos PSPC medikas – 2007 m. gegužę Nusipelniusios Lietuvos gydytojos vardas suteiktas bei garbės ženklas įteiktas gydytojai Vilhelminai Daugėlienei, 2014 metais balandį Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas bei garbės ženklas – Renatai Lukauskienei.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys (kairėje) Arną Juškį apdovanojo garbės ženklu, patvirtinančiu, kad jam suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas.

Kolektyvą simbolizuoja slyvos šaka

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojama tradicinė apdovanojimo šventė, į kurią buvo pakviesti nominantai – geriausi metų Lietuvos gydytojai, slaugytojos, kiti sveikatos apsaugos darbuotojai, įvyko Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. J. Juškį lydėjo Seimo narys Antanas Vinkus, kuris, anot kretingiškio, pats pagal profesiją būdamas gydytojas daugeliui kolegų galėtų būti darbštumo ir nuoseklumo pavyzdys.

Balandžio 27-ąją, Medicinos darbuotojų dieną, Kretingos PSPC priimta minėti nuo pat įstaigos gyvavimo pradžios. Šią tradiciją tęsia ir A. Juškys. Jis akcentuoja, jog tai yra ne tik baltus chalatus vilkinčių žmonių, o visų dirbančiųjų šventė.

Neatsitiktinai ir ministras

A. Dulkys per apdovanojimo ceremoniją Šv. Kotrynos bažnyčioje kalbėjo: Lietuvos sveikatos apsaugos sistema laikosi ant tų, kurie yra kartu. Ne vien ant gydytojų bei slaugytojų, bet ir ant tų darbuotojų, kurie įsiklauso į pacientą ir į vienas į kitą, jaučia pagarbą vienas kitam.

„Tą dieną buvom visi pakviesti pusvalandį pabūti kartu, tuo pačiu, pasinaudoję proga, su apdovanojimu pasveikinome savo vadovą, įteikėme puokštę gėlių“, – sakė vyriausioji slaugos administratorė R. Lukauskienė. Vaišių stalą puošė žydinčios slyvos šaka: stiebas simbolizavo įstaigos vadovą, aplink jį apkibę žiedai – darbuotojus, mokančius būti darniais, susitelkti. „Kaip, keičiantis metų laikams, keičiasi medžiai, taip keičiamės mes – čia tarsi pumpurai pavasarį skleidžiamės, žydim, esam pilni jėgų ir idėjų, čia rudenį būnam pasyvesni, pavargę“, – palygino R. Lukauskienė. Jos teigimu, tik laimingas, kasdien gerai kolektyve besijaučiantis medikas ir pacientams bus dėmesingas, paslaugus. Todėl ir stengiamasi sukurti kuo šiltesnę atmosferą.

Geriausia reklama – darbuotojų atsiliepimai

„Prieš porą metų aš dirbau Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centre ir galiu palyginti: tradicijos skiriasi. Čia daugiau tarpusavio bendrystės, daugiau laiko su bendradarbiais kartu praleidžiame ir ne darbo metu“, – patikino šeimos gydytoja Agnė Brazienė.

PSPC vyriausiasis gydytojas Arnas Juškys mero padėkos raštą ir rožę įteikė ilgametei gydytojai Irenai Narmontaitei.

Profesinės šventės proga A. Juškys Kretingos rajono mero Antano Kalniaus padėkos raštais ir rožių žiedais šiemet apdovanojo gydytojas Ireną Narmontaitę ir Daivą Lubienę, slaugytojas Laimą Narvilienę ir Ireną Pocienę, taip pat vyriausiąją slaugos administratorę R. Lukauskienę, pasakė gražių žodžių.

„Irenai galima pavydėti kolegiškumo. Be to, ji tikras terapijos etalonas, plataus klinikinio mąstymo. Mums, jaunimui, to trūksta, nes esam paruošti kaip šeimos gydytojai, o ne kaip terapeutai“, – atviravo A. Juškys.

„Jeigu kuriam reikia patarimo, aš visada pasiruošusi pakonsultuoti. Mano žinios, per 44-erius darbo metus sukaupta darbo patirtis, noras visu tuo dalintis su kolegomis, taip pat, kiek galiu, padėti pacientams mane čia ir laiko“, – neslėpė I. Narmontaitė.

Kitąmet bus 40 metų, kai Klaipėdos Juozo Kupčinsko medicinos mokykloje įgijusi akušerės-felčerės specialybę Rūdaičių medicinos punkte pradėjo dirbti L. Narvilienė.

„Ne viena karta prie mano akių užaugo“, – sakė ji, šiandien aptarnaujanti jau ne vien Rūdaičių, bet ir Ankštakių, Kvecių, Žibininkų, Užpelkių bei kitų – iš viso 8-ių – aplinkinių kaimų gyventojus. Įteikta padėka, anot pašnekovės, jai – siurprizas. „Stengtis kuo geriau dirbti mus motyvuoja vadovai, o Renata kolektyvą sugeba uždegti ir turiningam bendradarbių pasibuvimui, malonioms išvykoms“, – pasidžiaugė L. Narvilienė.

„Auginau du mažus vaikus, kas mėnesį priklausydavo vadinamieji mamadieniai. Nė karto jais nesinaudojau, nes aš esu laiminga darbe, man patinka būti tarp žmonių, noriu padėti pacientams“, – teigė slaugytoja Nijolė Gedrimienė. Iki tol ji yra dirbusi Palangos reabilitacinėje ligoninėje, paskui – oro uoste patikros inspektore-felčere. „Apsidžiaugiau atsiradus galimybei įsidarbinti netoli nuo namų esančio Kretingos PSPC registratūroje. Tai – ne mediko darbas, bet penkerius metus nors buvau šalia“, – atviravo pašnekovė. Pastaruoju metu ji dirba slaugytoja šeimos gydytojos Jurgitos Mikalauskės kabinete.

„Kartu su vadovu, gydytojomis Agne ir Vaiva kaip tik ruošiamės dalyvauti didžiulėje Kaune įvyksiančioje Lietuvos sveikatos mokslo universiteto rezidentūros bazių dienose. Tikimės sutikti rezidentų, kuriuos pavyktų pasikviesti pas mus dirbti“, – sakė R. Lukauskienė. Šilti dabartinių darbuotojų atsiliepimai apie kolektyvą – geriausia įstaigos reklama.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas