Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Mūsų krašto kūrėjai rašytojai menininkai Odilė ir Gediminas Bytautai Europos Parlamente su europarlamentaru Broniu Rope.

Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungai delegavus, europarlamentaro Bronio Ropės kvietimu, Europos Parlamente Briuselyje viešėjo ir mūsų krašto kūrėjai šios sąjungos nariai Odilė ir Gediminas Bytautai.

Pačių kūrėjų teigimu, pagrindinis išvykos tikslas – pažintis su Europos Parlamentu, jo struktūra, darbo principais, pamatyti, kaip iš arti atrodo europarlamentaro darbo diena. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujantis Bronis Ropė daugiausiai dirba žemės ūkio ir kaimo plėtros, regioninės plėtros, energetinės nepriklausomybės klausimais, taip pat laikinajame Kovos su vėžiu komitete, atstovauja Lietuvos regionams, stengiasi, kad ES paramos pinigai pasiektų ne tik sostinę, kurioje pragyvenimo lygis ir taip gerokai aukštesnis negu likusioje Lietuvoje, rūpinasi Lietuvos ūkininkų gerove. Siekdamas neatitrūkti nuo Lietuvos žmonių rūpesčių, B. Ropė turi biurus visose Lietuvos apskrityse.

Viešėdami Briuselyje, mūsų tautiečiai apžiūrėjo Europos Parlamento muziejų, kuriame galima susipažinti su Europos Sąjungos įkūrimo, plėtros istorija, pabuvojo pagrindiniuose šios institucijos rūmuose, dalyvavo diskusijoje ir paskaitoje, per kurią šiltai ir nuoširdžiai bendraudami svečiai iš Lietuvos išsakė aktualias finansavimo, provincijos, susisiekimo ir asmeninių prioritetų klausimus. „Mūsų požiūriu, diskusija buvo tikrai informatyvi, bendravome kaip geri draugai, be jokių išankstinių nuostatų, nebuvo ir draudžiamų temų“, – sakė O. ir G. Bytautai.

Vakare B. Ropė delegaciją pakvietė vakarienės, per kurią keliautojai pasidalino įspūdžiais iš Europos Parlamento. „Buvome išklausyti kaip kūrėjai ir menininkai“, – neslėpė Odilė ir Gediminas.

Išsamiau susipažinę su Belgijos sostinės Briuselio istorija, pabuvoję Antverpene, viešnagės dalyviai nuostabia architektūra grožėjosi vadinamojoje Šiaurės Venecijoje – Briugėje.

Lietuvai Europos Parlamente atstovauja 11 europarlamentarų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas