Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per savo šventę atvėrė duris visuomenei

  • Edita KALNIENĖ
  • Šventės
  • 2023-05-05
Padėkojęs visiems ugniagesiams, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius (kairėje) padėkas įteikė Darbėnų ugniagesių komandos skyrininkui Donatui Poškiui (trečias iš kairės) ir Kartenos ugniagesių komandos ugniagesiui Alvydui Tamošauskui (antras iš dešinės).

Kretingos rajono ugniagesiai vakar, Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dieną, visuomenei atvėrė savo tarnybų duris. Atvykusiesiems jie demonstravo turimą įrangą, rodė mokomuosius vaizdo įrašus apie priešgaisrinę saugą, siūlė atlikti su ugniagesių darbu susijusias užduotis.

Mokiniams – įdomu

„Mokiniams rodome, su kokia įranga, technika dirbame, pavyzdžiui, hidraulinę, dūmų ištraukėją, kuris skirtas ištraukti dūmus iš uždūmintų patalpų, ugniagesių gelbėtojų aprangą, kitą gesinimui skirtą įrangą“, – per šventę pasakojo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistas Ernestas Bendikas.

Visa tai galėjo išbandyti ir patys mokiniai – pakelti apie 20 kilogramų sveriančią hidraulinę įrangą, kurią ugniagesiai naudoja iš transporto priemonių vaduodami prispaustus žmones. „Vaikams čia labai įdomu – daug aktyvių veiklų, manau, kad labiausiai patiko apsivilkti ugniagesių gelbėtojų uniformas, apžiūrėti jų automobilį, pasignalizuoti. Įspūdžių vaikai dar tikrai turės kokiai savaitei“, – patirtimi dalijosi į šventę atvykusios Kretingos Simono Daukanto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Aldona Riepšienė, atskleidusi, kad su mokiniais tarnyboje lankosi jau ne pirmą kartą. Iš viso Kretingos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje apsilankė per 200 mokinių.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėjimo techniką ir įrangą demonstravo į šventę atvykusiems Simono Daukanto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokiniams.

„Visuomenės susidomėjimas mūsų veikla yra tikrai didelis. Atverdami duris visuomenei, norime gyventojus supažindinti, su kokiomis grėsmėmis galima susidurti, ugdyti jų savimonę, taip pat parodyti mūsų darbą iš arti, kai kurie galbūt ateityje susidomės ir pasirinks mūsų profesiją“, – sakė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius, įvardinęs, kad su įvairiomis institucijomis tarnyba bendradarbiauja ištisus metus, tiek mokiniams mokyklose vesdami paskaitas, tiek organizuodami evakuacines pratybas. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai atėjusiesiems papasakojo, ir kaip išvengti gaisro, kaip elgtis jam kilus. „Rodome ir edukacinius filmukus, taip pat mokiniams pasiūlome savo jėgas išbandyti atliekant mūsų sugalvotas užduotis“, – teigė E. Bendikas.

Padėką meras įteikė ir vidaus tarnybos leitenantui Dariui Kontrimui.

Padėkojo už tarnybą

Per šventę netrūko ir padėkų ugniagesiams gelbėtojams. Trečiadienį Klaipėdoje įvykusioje regiono Šv. Florijono šventėje už nuopelnus gyventojų saugai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įsteigtu medaliu buvo apdovanotas E. Bertašius, padėka už nepriekaištingą tarnybinių pareigų vykdymą įteikta tarnybos vyresniajam ugniagesiui gelbėtojui Mindaugui Kiseliui.

„Visada malonu, kai pastebi mūsų darbą“, – sakė 10 metų dirbantis Baublių ugniagesių komandos skyrininkas Aloyzas Liaudinskas.

Padėkas ugniagesių globėjų dieną ugniagesiams įteikė ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. „Už tai, kad 2022 m. reaguojant į įvykius, susijusius su teršalų išsiliejimu į aplinką, tinkamai įvertino galimas grėsmes ir pasirūpino būtinais resursais taršai lokalizuoti, nedelsdami pasitelkė kitas priemones, pareigūnų rūpesčiu, tarša buvo operatyviai sustabdyta“, – už ką buvo padėkota Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos vadams, atskleidė tarnybos viršininkas E. Bertašius.

Padėkos įteiktos vidaus tarnybos leitenantui Dariui Kontrimui ir vidaus tarnybos vyresniajam leitenantui Vaclovui Dvarionui.

Siekdamas įvertinti, paskatinti rajono gyventojams padėjusius Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojus, tądien A. Kalnius padėkas taip pat įteikė trims Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams: apie 6-erius metus dirbančiam Darbėnų ugniagesių komandos skyrininkui Donatui Poškiui, 10 metų dirbančiam Baublių ugniagesių komandos skyrininkui Aloyzui Liaudinskui ir Kartenos ugniagesių komandos ugniagesiui Alvydui Tamošauskui, kuris šį darbą dirba apie 12 metų.

Ugniagesiai tikino, kad dirbti tokį darbą jiems malonu, tačiau tam reikia įgūdžių. „Tai – ekstremalus darbas. Įvykus nelaimėms, turi mokėti greitai priimti racionalius sprendimus“, – sakė A. Liaudinskas.

Jį papildė 22 metus ugniagesiu esantis Marius Gadeikis: „Nebūna vienodo įvykio, kur bevažiuotumėm, visada – vis kitaip. Tuo ir įdomus mūsų darbas. Pastaruoju metu yra sumažėję įvairių gaisrų.“

Tam įtakos galėjo turėti, pasvarstė ugniagesiai, vykdomos prevencinės priemonės, taikoma atsakomybė už žolės deginimą. „Esame arti žmonių, todėl, tik pamatę kokius dūmus, vykstame patikrinti, ar nekūrenami laužai, yra buvę, kad gyventojai šašlykinę užsikūrė tiesiog balkone. Taip pat važiuojame pas gyventojus ir patikriname, ar jie yra įsirengę dūmų detektorius, būna, kad ir padovanojame juos“, – kalbėjo A. Liaudinskas.

Ugniagesiai gelbėtojai taip pat talkina ir kitoms tarnyboms, pavyzdžiui, prireikus išnešti ligonį, kai to vieni padaryti negali greitosios medicinos pagalbos medikai. „Jūs visada padedate ir Savivaldybei prireikus. Ačiū už jūsų atsidavimą“, – dėkojo A. Kalnius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas