Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Istorinis momentas: vienoje Majamio uostų krantinių naująjį Lietuvos didvyrį Aurimą Vajulavičių apsupę tautiečiai tapo sėkmingai pasibaigusio iššūkio liudininkais. Aurimui Vajulavičiui pasiekus krantą.

Kartu su Lietuvą visame pasaulyje išgarsinusiu keliautoju Aurimu Valujavičiumi jo valtyje visą kelionės laiką „gyvenę“ tautiečiai pagaliau lengviau atsikvėpė – Aurimas, per 120 dienų, 14 valandų ir 48 minučių perplaukė Atlanto vandenyną ir sėkmingai pasiekė sausumą, kur jį pasitiko ne tik šeima, bet ir gausus būrys Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančių tautiečių. Tarp jų – ir mūsų kraštietės Rasos Vygontaitės-Bruckus šeima.

Rasa jau 23-jus metus gyvena Floridos valstijoje, Naples mieste, aktyviai dalyvauja vietos lietuvių bendruomenės gyvenime – yra Pietvakarių Floridos lietuvių bendruomenės pirmininkė. „Daugiau kaip 10 metų buvau Pietvakarių Floridos lietuvių bendruomenės valdybos narė ir jau 2-jus – tos bendruomenės pirmininkė. Tenka bendrauti ir su Amerikoje gyvenančiais kretingiškiais, su kuriais labai artimai bendraujame“, – R. Vygontaitė-Bruckus paaiškino, kad ji su šeima gyvena prie Meksikos Golfo įlankos, nuostabaus grožio mieste Naples, nuo kurio atstumas iki Majamio pakrantės, kur tautiečiai ir pasitiko naująjį Lietuvos didvyrį, yra 2,5 valandos kelio.

„Mums, čia gyvenantiems, tai atrodo visai arti ir kelionė tikrai nebuvo sunki, juolab kad aš ir pati dirbu Majamyje“, – R. Vygontaitė-Bruckus apgailestavo tik dėl vieno – kadangi lietuvaičiai A. Valujavičiaus pradėjo laukti nuo sekmadienio, buvo užsisakę ir viešbučius, tačiau dėl darbų ne vienas turėjo išvažiuoti atgal namo ir nebepamatė taip laukto momento.

Be lietuvių, A. Valujavičiaus laukė ir kitų tautybių žmonės. „Laukiančiųjų būryje sutikau jauną šeimą iš Islandijos – ji kaip tik poilsiavo Majamyje, porą iš Sidnėjaus, taip pat žmonių iš Pensilvanijos, New Jersey, Tampos. O vienas pažįstamas, trečią popiet lėktuvu nusileidęs iš Lietuvos, bėgte bėgo palei vandenyno pakrantę, kad galėtų pamatyti mūsų Lietuvos didvyrį. Sakė seniai taip bebuvo bėgęs“, – įvykius iš vietos pasakojo kraštietė, kurios pastebėjimu, iš ryto oras buvo neblogas, bet po 12-tos valandos pradėjo kepinti saulė. Moteris prisipažino, kad, nors ir yra pripratusi prie saulėtų dienų – gyvena ten, kur beveik 100 proc. visada šviečia saulė, rankos ir kojos įdegė kaip niekada.

Mūsų kraštietė JAV gyvenanti kretingiškė Rasa Vygontaitė-Bruckus (dešinėje) su savo bičiule pasistengė, kad Lietuvos atributika puoštų nuo galvos iki kojų.

„O kur dar patirtas jaudulys: kai jau galėjome pamatyti Aurimą ir jo plačią šypseną, širdis daužėsi kaip pasiutusi, o ir atmosfera, sutinkant keliautoją, buvo pati šilčiausia ir pakylėta – kaupiasi ašaros prisiminus tą dieną. Atrodė, kad mes visi – kaip viena šeima, tarsi visi lauktų sugrįžtant brolio arba tėvo. Visi kalbino vienas kitą, klausinėjo, kas iš kur atvykę. O kai Aurimas jau priartėjo prie kranto, tai visi vieningai šaukėme „Aurimas!“, „Lietuva!“ Dar didesnių įspūdžių patyrė tie, kurie turėjo žiūronus ir Aurimą pamatė patys pirmieji, kai plika akimi jo matyti dar negalėjome“, – keliautojo sutikimo įspūdžius perteikė R. Vygontaitė-Bruckus.

Visų pirma su A. Vajulavičiumi bendravo jo šeima, bet jo šypsena ir pasisveikinimas rankų mostais buvo skirti visiems. Sutikimo šventės dalyvius labai gerai nuteikė ir patys mažiausieji – 5–6 metų vaikai, kad ir anglišku akcentu, bet vis dėlto šaukę „Aurimai!“, jie buvo paruošę ir plakatus „Aurimai, tu didvyris, tu įveikei...“ Be to, Aurimas buvo pasveikintas simboliniais vainikais ir lietuviška duona.

Keliautojo A. Valujavičiaus sutikimo šventę tarp lietuvių organizavo mokyklos „Saulėtas krantas“ direktorė Ingrida Bridikytė, jai padėjo daug kitų tautiečių. „Organizaciniai darbai niekada nėra lengvi“, – teigė R. Vygontaitė-Bruckus. Ji ir jos šeima keliautoją pasitiko vilkėdami marškinėliais su užrašu „Ir aš tikrai myliu Lietuvą“, kuriuos iš Lietuvos atvežė ne per seniausiai pas dukterį viešėjusi mama Kretingoje gyvenanti Sofija Vygontienė.

Reportažus apie lietuvio žygdarbį, sutikimą transliavo ir Amerikos žiniasklaida – be šeimos narių, gausaus gerbėjų, tautiečių būrio jį pasitiko ir gausus būrys žurnalistų.

---

Keliautojas Aurimas Valujavičius į istorinę kelionę irkline valtimi per Atlanto vandenyną išplaukė praėjusių metų gruodžio 26 d. rytą iš Ispanijos uosto Ayamontės mieste.

Savo kelionės finišą pasiekė jis pasiekė po beveik 121 dienos „Castle Harbor“ uoste Majamyje. Prieš kelionės startą ir jau irkluodamas vandenyne A. Valujavičius ne kartą teigė, kad jo tikslas – ne tik įveikti šį maršrutą, bet ir pagerinti pasaulio rekordą, kuris buvo 111 dienų. Tą padaryti jam sutrukdė nepalankūs vėjai, koregavę ir irklavimo kryptį, ir greitį. A. Valujavičius finišuoti buvo suplanavęs praėjusį savaitgalį, tačiau ir šiuos planus pakoregavo gamtos stichijos: priartėjus prie Šiaurės Amerikos žemyno krantų paaiškėjo, kad Golfo srovė yra ypač galinga – ji keliautoją nešė šiaurės kryptimi ir neleido greičiau, kaip buvo suplanuota, baigti maršruto.

Šia kelione A. Valujavičius siekė vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines. Tai įgyvendinęs, A. Valujavičius tapo pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje. Į istoriją įeis ir jo pasakyta frazė „Kiekvienam savas Atlantas!“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas