Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
T. Perkumas (viduryje) su „Auksinio proto“ žaidimo vedėjais Andriumi Tapinu ir Arūnu Valinsku studijoje.

Kretingiškis Tomas Perkumas šiuo metu Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute studijuoja politikos mokslus, gilinasi į šią ir kitas sritis. Jis taip pat groja birbyne, aktyviai dalyvauja muzikinėje veikoje. Jau ne pirmus metus jaunuolis dalyvauja „Auksinio proto“ gyvuose žaidimuose, be to, neseniai komandos buvo deleguotas į žaidimą studijoje.

Didelė atsakomybė atstovauti komandai

Tomas mėgsta žaisti protmūšius, nes per juos gali panaudoti įvairias žinias ir smagiai leisti laiką. „Auksinio proto“ gyvuose žaidimuose jaunuolis dalyvauja, nes tai – ilgametis projektas, kuris suburia labai daug įdomių, išmintingų žmonių. Atradęs Kretingoje gyvus „Auksinio proto“ žaidimus, jis nusprendė tapti komandos KLECKAA nariu.

„Žaisti gyvuose žaidimuose yra įdomu, nes klausimai būna labai sunkūs, bet, pasitarus su komanda, dažnai sugalvojami išradingiausi atsakymai, todėl žaidimams beveik neįmanoma pasiruošti. Jiems reikia skirtingų sričių žinių, tam ir yra komanda. Taip pat žaidžiant komandoje ir tarpusavyje tariantis susidaro įdomi atmosfera, pavyzdžiui, pasaulį sukausčius pandemijai gyvi žaidimai nebegalėjo vykti, tad viskas persikėlė į internetinę erdvę, tuomet žaidimai buvo nebe tokie įdomūs, kaip vykstantys gyvai, bibliotekoje“, – pasakojo T. Perkumas.

Tomas ne tik studijuoja politikos mokslus, bet ir gilinasi į šią sritį.

Į „Auksinio proto“ žaidimą studijoje vaikiną delegavo komanda, gavusi kvietimą iš gyvų žaidimų. „Man buvo didelė atsakomybė atstovauti komandai žaidimo filmavimuose. Bandžiau pasiekti geriausią įmanomą rezultatą. Žaidimas studijoje nuo žaidimo komandoje labai skiriasi, nes studijoje reikia vienam atsakyti į klausimus ir tai daryti greitai. Kai kuriuose turuose reikia ir sureaguoti greičiau už varžovus, tad tai tampa iššūkiu“, – dalijosi jaunuolis, akcentavęs, kad dalyvauti „Auksinio proto“ filmavimuose buvo puiki patirtis, iš kurios galima pasisemti daug adrenalino ir geros nuotaikos.

Studijuoja politikos mokslus

T. Perkumas studijuoja Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI) politikos mokslų bakalauro programoje. Jis dar mokykloje domėjosi istorija, politika, tad ilgai nesvarstęs pasirinko, kur stoti.

Jo manymu, šioje srityje TSPMI yra geriausias Lietuvoje. „Jau praėjus beveik metams nuo mokslų pradžios universitete, man labai patinka šios krypties mokslai. Labai įdomūs yra sutikti dėstytojai, kurie – savo srities ekspertai, profesionaliai dėsto paskaitas“, – teigė jaunuolis.

Taip pat Tomas įsitraukė į visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ veiklą, nes, pasak jo, vienas pagrindinių demokratijos principų – skaidrūs rinkimai. Būtent „Baltosios pirštinės“ atlieka rinkimų stebėseną. Jis prisidėjo prie šios organizacijos stebėdamas 2023 m. savivaldos ir merų rinkimus.

Groja birbyne

Tomui artima ir muzika. Jis groja birbyne. Groti pradėjo įstojęs į Kretingos meno mokyklą. Padedamas mokytojo Donato Merkelio išsiugdė meilę tautinei kultūrai ir muzikai.

Meno mokykloje jis mokėsi 10 metų, grojo solo ir orkestre, dalyvavo festivaliuose, konkursuose ir koncertuose, kurie vyko ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vėliau jaunuolį pakvietė dalyvauti Klaipėdos tautinių instrumentų orkestro „Trimitatis“ veikloje, su jais Tomas koncertuoja įvairių švenčių proga. „Tai ypatinga patirtis, kai galima koncertuoti ir atlikti pasirodymus su tautinės muzikos mėgėjais ir šios srities profesionalais“, – tikino pašnekovas.

Kretingiškis Tomas Perkumas šiuo metu birbyne groja Klaipėdos tautinių instrumentų orkestre „Trimitatis“.

„Muzika svarbi kiekvienam žmogui, nes ji leidžia atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdienybės. Būtent man muzika suteikia energijos ir padeda susikaupti mokantis. Muzika gali suvienyti žmones siekti bendrų tikslų, pavyzdžiui, grojant tautinių instrumentų orkestre atlikėjai siekia puoselėti tautinę kultūrą ir tai parodyti visuomenei. Tautinė muzika yra viena svarbiausių tautos vertybių, nes ji parodo, kas mes iš tikrųjų esame, kodėl svarbu išsaugoti ją ateities kartoms“, – atviravo jaunuolis.

Tomo manymu, jaunimui turėtų būti svarbu bent šiek tiek domėtis politika ir atiduoti balsą rinkimuose. „Mums reikės gyventi ateityje. Rinkimai neatima daug laiko, tačiau labai maža dalis jaunimo atvyksta prie balsadėžių“, – kalbėdamas T. Perkumas dar akcentavo, kad jaunuoliams taip pat svarbu tobulinti žinias, ugdyti gebėjimus, skirti laiko laisvalaikiui.

Linas DAUGĖLA


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas