Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos motobolo klubas jau nuo balandžio pradžios rengiasi Europos motobolo čempionų taurės rungtynėms.

Netrukus Kretingoje įvyks didžiausias motobolo renginys nuo 1996 m. – Europos motobolo čempionų taurės rungtynės. Jose varžysis trys vienos stipriausių komandų Europoje iš Prancūzijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Varžysis stipriausios komandos

Lietuvai atstovaus Kretingos motobolo klubas, kuris 2021 metais nacionaliniu lygiu iškovojo čempionų titulą. „Šiame turnyre žais tik klubai, ne rinktinės. Šiemet dalyvaus tik trys komandos, bet ateityje planuojame prikviesti dar daugiau klubų – dar ir Olandijos, Ukrainos, kurie net ir karo situacijoje praktikuoja šį sportą“, – kad renginį norima padaryti tęstiniu atskleidė FIM Europos motobolo komisijos narys Dovydas Bončkus.

Toks čempionatas – alternatyva Europos motobolo čempionatui, kuriame varžosi šalių rinktinės. „Praėjusiais metais prasidėjęs karas pakoregavo tuometinius planus, dėl ko turėjome mažiau varžybų. Nebegalėjome žaisti su Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos rinktinėmis“, – paaiškino Kretingos motobolo klubo direktorius Eduardas Steckis.

Iš viso motobolą žaidžia 7 Europos valstybės: Lietuva, Vokietija, Prancūzija, Olandija, Ukraina, Rusija, Baltarusija. „Tam tikras motobolo užuomazgas pastebime ir Anglijoje“, – sakė E. Steckis.

Šiais metais Europos motobolų čempionų taurėje varžysis: Kretingos motobolo klubas, Vokietijos motobolo Bundeslygos I vietos laimėtojai – MSC Puma Kuppenheim ir Prancūzijos motobolo lygos nugalėtojai „Suma Troyes“. Jie varžysis Kretingoje gegužės 13–14 dienomis.

Toks renginys Europoje organizuojamas pirmą kartą ir jis prasidės Kretingoje. „Jį suorganizuoti – didelis iššūkis, nes viskas turi atitikti tam tikrus reikalavimus“, – kalbėjo D. Bončkus.

Varžyboms teisėjaus paskirtas vyriausiasis teisėjas, taip pat atvyks ir kiti motobolo sporte svarbūs asmenys. „Turėsime atitikti tam tikras Europos motobolo komisijos keliamas taisykles, taip pat renginį stebės ir aplinkosaugininkas, kad nebūtų daromi jokie pažeidimai, pavyzdžiui, neleistinoje vietoje pilami tepalai ir panašiai, – kalbėjo D. Bončkus. – Tad iššūkių tikrai turime, tačiau džiaugiamės naujomis galimybėmis – daug kur skambės mūsų vardas, nes tokio renginio Lietuvoje nebuvo nuo 1996 metų, kai Kretingoje įvyko Europos motobolo čempionatas.“

Kretingoje esanti aikštė atitinka komisijos keliamus reikalavimus, todėl mūsų mieste gali įvykti tokio masto renginys. „Dėl pastato ir žiūrovams skirtų vietų nekomentuosiu, visiems ir taip viskas aišku“, – teigė D. Bončkus.

Čempionatas vyks trimis etapais – klubai žais kiekvienoje šalyje. „Pirmas etapas įvyks Kretingoje, antras – Vokietijoje, trečias – Prancūzijoje, kur įvyks ir čempionų taurės finalas“, – E. Steckis paaiškino, kad visos komandos turės žaisti visų etapų metu.

Europos motobolo čempionų taurės rungtynėmis Kretingos motobolo klubas atidarys šių metų sezoną, tačiau tai – ne vienintelės jų planuojamos varžybos. „Vyks ir Lietuvos motobolo čempionatas, organizuosime ir draugiškas varžybas. Šiai dienai turime nemažai planų, tikimės, kad visus juos pavyks įgyvendinti“, – iki galo visų sumanymų neatskleidė D. Bončkus.

Kretingos motobolo klubo komanda per treniruotę kartu su FIM Europos motobolo komisijos nariu Dovydu Bončkumi (iš kairės) ir klubo direktoriumi Eduardu Steckiu.

Rengiasi varžyboms

Sezonui ir Europos motobolo čempionų taurei Kretingos motobolo klubas pradėjo ruoštis šio mėnesio pradžioje. Įgūdžius gerina dvi klubo komandos: suaugusiųjų ir jaunimo. „Gegužės viduryje įvyksiančioje čempionato taurėje dalyvaus suaugusiųjų komanda“, – atkreipė dėmesį E. Steckis.

Treniruotis komandos nariai galėjo tik pagerėjus orams. „Esame priklausomi nuo oro sąlygų, todėl, kiek atšilus orui, prieš maždaug tris savaites pradėjome treniruotis“, – kalbėjo Kretingos motobolo klubo treneris Lukas Šimkus.

Praėjusią savaitę komanda treniravosi intensyviai, tačiau šiuo metu stengiasi išlaikyti balansą tarp sporto ir poilsio. „Kai treniruojamės per intensyviai, tai ir technika ima daugiau gesti, ir padidėja traumų tikimybė. Dabar stengiamės viską subalansuoti, kad žaidėjai spėtų ir pailsėti, ir pasitreniruoti“, – tikino L. Šimkus.

Su į Kretingą atvykstančiais Vokietijos ir Prancūzijos motobolo klubais mūsiškiams jau yra tekę žaisti praėjusiais metais. „Kadangi varžybos nėra filmuojamos, atskirai tų komandų žaidimo neanalizuojame. Iš ankstesnių susitikimų žinome, kad mes stipresni gynyboje, tačiau puolime tų komandų žaidėjai turi daugiau jėgos. Reikia turėti galvoje, kad jie treniruojasi kaip profesionalūs sportininkai, o mes esame mėgėjai“, – mintimis dalijosi klubo treneris.

Europos motobolo čempionų taurės rungtynėms klubas ruošia ir techniką. „Pasiskiriame dienas, kada remontuojame motociklus, nes kitaip nesuspėtumėme treniruotis. Vis dėlto visą techniką jau esame susitvarkę ir pasiruošę varžyboms“, – sakė L. Šimkus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas