Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Trenerio Gedimino Petrausko treniruojami futbolininkai, gim. 2011 m., dalyvavo Telšiuose įvykusiame turnyre Lietuvos nusipelniusiam treneriui M. B. Sebeckiui atminti, kur įgijo vertingos žaidybinės patirties.

Kretingos futbolo akademijos (FA) „Minija“ vaikai ir jaunimas pradėjo oficialųjį futbolo sezoną Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) rengiamose varžybose – Šiaurės-Vakarų regiono I lygos, Vaikų lygos, PRO lygos čempionatuose. LVJUFA yra Lietuvos futbolo federacijos narė, ji kuruoja vaikų, jaunių ugdymą futbolo srityje, vykdo įvairaus lygio jaunimo futbolo varžybas ir projektus Lietuvoje.

Jaunimas integravosi į vyrų futbolą

„Lietuvos vaikų futbolo čempionatuose startavo visų futbolo akademijoje „Minija“ besitreniruojančių vaikų amžiaus grupių komandos, tačiau minijiečių neliko elitinėje jaunimo lygoje – buvo per sunku išlikti konkurencingais, nesinorėjo nualinti vaikų, tad šio sumanymo atsisakyta. Tačiau akademijoje išugdytas jaunimas neliko nuskriaustas – dalis jaunuolių integravosi į vyrų futbolo komandą, dalis žaidžia Klaipėdos apskrities III lygoje kaip dublerinė „Minijos“ komanda“, – paaiškino FA „Minija“ administratorius futbolo treneris Martynas Viluckas, kuris ir dirba su B komanda, kuri kitą savaitę startuos Aleksandro Fokino taurės varžybose Klaipėdoje ir trečią sezoną iš eilės – III lygoje. Kartu su jaunuoliais šioje lygoje žaidžia ir futbolo akademijos treneriai buvęs minijietis treneriu pradėjęs dirbti Edgaras Drąsutis ir Dangirdas Žilinskas. Rengdamiesi sezonui jaunuoliai sužaidė kelerias draugiškas rungtynes, per kurias treneris rezultato neakcentavo, tačiau džiaugėsi, kad minijiečiai pasiekė pergalę prieš Plungės jaunimą, su Klaipėdos „Sendvario“ komanda sužaista lygiosiomis, ir toliau vyksta nuoseklus treniruočių procesas.

Kaupia žaidybinę patirtį

U-15 čempionate startavo gimusieji 2008 m. ir jaunesni akademijos futbolininkai, treniruojami Arūno Dievino ir Arvydo Balsevičiaus. Šio trenerio auklėtiniai, gimę 2010 m., dalyvauja U-14 čempionate ir, varžydamiesi tarp vyresnių, pradėjo II rato rungtynes ir kaupia žaidybinę patirtį, žaisdami tikrą vyrišką futbolą „11x11“.

Čempionate dalyvaujantys gimusieji 2011 m. sezoną pradėjo pasirengimo jam turnyru Telšiuose, kur jaunieji futbolininkai varžėsi dėl M. B. Sebeckio taurės ir prizų. „Ši grupė – viena gausiausių mūsų akademijoje – kadangi treniruotes lanko 25 berniukai, nutarta, kad startuoti galėtų dvi komandos“, – M. Vilucko teigimu, kolegų Gedimino Petrausko ir Dangirdo Žilinsko treniruojami berniukai, žaidžiantys „8x8“, taip pat siekia įgyti kuo daugiau žaidybinės patirties ir jau sužaidė su Šilutės, Palangos bendraamžiais.

Futbolo akademijos „Minija“ futbolininkai Edgaro Drąsučio treniruojami 2012 m. gimę ir Arvydo Balsevičiaus (dešinėje) ugdomi 2013 m. gimę berniukai, savo aikštėje priėmę svečius iš Šilutės.

U-10 (gimusiųjų 2013 m.) čempionate startavo ir futbolo akademijos, ir Kretingos sporto mokyklos futbolininkai – treniruojami A. Balsevičiaus, jie žaidžia futbolą „5x5“, o gimusieji ir D. Žilinsko treniruojami vaikai FA „Minija“ atstovauja PRO lygoje, kur žaidžiama dviem sudėtimis ir kur iškart aikštėje vyksta dvejos 4 kėlinių po 15 min. rungtynės. Trenerių sprendimu, šiose rungtynėse dalyvauja ir 2015 m. gimę futbolininkai, kadangi jiems oficialios rungtynės dar nerengiamos.

„Mūsų treneris Arvydas Balsevičius dirba ir su ne per seniausiai į futbolo akademiją atėjusiais 2016-aisiais gimusiais vaikai. Kadangi jie neturi, kur varžytis, jiems bent po porąsyk per mėnesį rengiami draugiški susitikimai“, – sakė M. Viluckas, kuris pasidžiaugė ir tuo, kad futbolo akademijos idėjos plinta ir rajone: vyrų komandos „Minija“ kapitono Germano Vaniuchino pastangomis, Salantuose futbolą žaidžia 15–20 vaikų, iš kurių vienas kitas jau su akademijos komandomis žaidžia čempionatų rungtynėse, D. Žilinskas ir E. Drąsutis meilę futbolui bando įskiepyti Kurmaičių pradinukams. „Jeigu žiūrėtume plačiau, apskritai Kurmaičiai yra tarsi futbolininkų kalvė – iš čia kilę Lukas Gujis, Valdas Jašmontas, dublerinėje komandoje žaidžiantis Deividas Gedvilas, turėjome komandoje ir Vaidotą Gedvilą, Gražvydą Gujį, – kad Kurmaičių žemė augina geras šaknis futbolui, teigė M. Viluckas, pasidžiaugęs ir tuo, kad Kretingoje kelią labai sėkmingai skinasi ir mergaičių futbolas. – Tai, kad šiandien treniruotes lanko per 30 mergaičių, viršijo visu lūkesčius. Startavome U-13 čempionate, dėsime visas pastangas, kad „priaugtume“ ir iki moterų futbolo. Gabiausias mergaites rengiame atstovauti vienai Klaipėdos komandų, tegu jos integruojasi, kad vėliau mes galėtume ginti ir savo krašto garbę aukštesniu moterų futbolo lygiu.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas