Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusią savaitę priesaiką davę 2023–2027 m. kadencijos Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai Povilas Černeckis ir Vaida Jakumienė atsisako tarybos nario mandato. V. Jakumienė traukiasi iš tarybos, nes tapo vicemere, P. Černeckį praėjusį penktadienį rajono Savivaldybės meras paskyrė vadovauti Kretingos rajono savivaldybės administracijai. Vicemeras ir administracijos direktorius nuo šiol yra vykdomosios valdžios atstovai ir jų pareigos nesuderinamos su darbu atstovaujamoje savivaldos institucijoje – taryboje.

Pagal šioje kadencijoje diegimą naują savivaldos modelį, Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariu netapo ir į ją kandidatavęs A. Kalnius, kadangi buvo išrinktas meru. Naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymas numato, kad taryba dirba kaip atstovaujamoji institucija, o tiesiogiai išrinktas meras – kaip vykdomoji. Savivaldybės taryba, kaip ir ankstesnėse kadencijose, priima svarbiausius sprendimus, tačiau dabar ji neturi savo vadovo – meras šaukia tarybos posėdžius, sudaro jų darbotvarkę, posėdžiams pirmininkauja, tačiau nebalsuoja. A. Kalnius, P. Černeckis ir V. Jakumienė rinkimuose į Kretingos rajono savivaldybės tarybą dalyvavo kaip politinio komiteto Kretingos kraštas nariai. Ši politinė organizacija laimėjo 11 (iš 25) Kretingos rajono savivaldybės tarybos narių mandatų. A. Kalniui tapus meru, pagal politinio komiteto Kretingos kraštas kandidatų į tarybą sąrašą pateko Vilma Preibienė, iš tarybos pasitraukus P. Černeckiui ir V. Jakumienei, jų vietas taryboje pagal sąrašą užimti turėtų Rokas Venckus ir Egidijus Gedvilas.

Pakeitus Vietos savivaldos įstatymą ir valdžių galias, Savivaldybės administracijos direktorius P. Černeckis yra tik šios įstaigos, nebe viso rajono vadovas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas