Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savadarbis kelio ženklas – pakelės šiukšlė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Keliuose
  • 2023-04-18
Daubėnų gyventojai Miško gatvėje iš dviejų veidrodžio gabalų sumanė patys įsirengti šviesą atspindintį ženklą, nurodantį staigų posūkį į kairę.

Važiuojant Miško gatve Daubėnų kaime, buvusios sodininkų bendrijos teritorijoje, ties staigiu posūkiu, automobilių šviesas atspindi dvi masyvios veidrodžio šukės, pritvirtintos prie įsmeigtų pagalių. Tokį „kelio ženklą“, reiškiantį staigų posūkį, įsirengė patys gyventojai tam, kad tamsiu paros metu nenuvažiuotų nuo kelio ir neatsidurtų pamiškės griovyje.

„Pirma reakcija, išvydus tokį ženklą, – apima juokas. Pagalvoji, kokie žmonės išradingi, ko tik nesugalvoja, kad pasilengvintų sau gyvenimą. Bet po to galvoju: o kodėl nėra tikro kelio ženklo Nr. 147, reiškiančio posūkio kryptį į kairę, juk vieta ant to posūkio nepašviestoje Miško gatvėje – tikrai pavojinga. Dėl kokių priežasčių gyventojams neįrengia ženklo?“ – domėjosi skaitytojas Petras J.

Darbėnų seniūnijos, kurios teritorijoje yra Daubėnų kaimas su buvusios sodininkų bendrijos apgyvendintais ir neapgyvendintais sklypais, seniūnas Alvydas Poškys patikino, kad į jį niekas iš gyventojų dėl kelio ženklinimo Miško gatvėje nesikreipė. Tačiau situaciją jis žinąs.

„Šita situacija puikiai atspindi buvusioje Daubėnų sodininkų bendrijoje susiklosčiusią problemą: visi keliai ir gatvės joje yra tarsi niekieno. Įprastai kaimo keliai priklauso savivaldybėms, jais rūpinasi seniūnijos, o sodininkų bendrijų keliais rūpinasi pačios bendrijos. Tačiau Daubėnuose sodininkų bendrija, pačių jos gyventojų prašymu, buvo išformuota, o jos keliai ir gatvės liko neinventorizuoti, jų nėra Kretingos rajono savivaldybės balanse. Nuolatiniai gyventojai, kurių ten nėra gausu, nesiima iniciatyvos tvarkyti dokumentus ir perduoti kelius Savivaldybei“, – kalbėjo A. Poškys.

Tačiau, suprasdamas situacijos dvilypumą, sakė seniūnas, pagelbsti buvusios bendrijos gyventojams – šiemet pagelbėjo technika, kai gyventojai patys atsivežė skaldos iš po žiemos iškilnotiems keliams palyginti. Anksčiau seniūnija įrengė gatvių žymėjimo lenteles, pastatė kelio ženklą „Gyvenamoji zona“. Tačiau Miško gatvėje įrengti posūkio kryptį nurodančio ženklo daubėniškiai nepageidavo.

„Kiekvienu atveju, gavę gyventojų prašymą, kreipiamės į Kretingos rajono Eismo saugumo komisiją, kuri apsvarsto situaciją, taip pat – ir ženklų būtinybę, ji ir nusprendžia, reikia ar nereikia jo. Tačiau toje vietoje, kur užsisuka kelias ir yra staigus posūkis Miško gatvėje, nėra didelio judėjimo, nes ir nuolatinių gyventojų ten – vos keli. Nemanau, kad tie, kurie važiuoja į savo sklypus, negalėtų saugiai pravažiuoti ir to posūkio, juolab kad ta vieta jiems tikrai žinoma“, – dėl kelio ženklo būtinumo svarstė seniūnas.

Tačiau Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Tomo Mikelkevičiaus, kuriam buvo nusiųsta nuotrauka, nuomonė dėl šio savadarbio ženklo – gerokai griežtesnė: „Mano požiūriu, tas ženklas yra absoliuti buitinė šiukšlė, o ne – gyvenimo palengvinimas vairuotojams. Jis netgi pavojingas: matosi aštrios veidrodžio šukės, kurios nuo vėjo ar atsilaisvinus pritvirtinimams, gali užkristi ant pravažiuojančių automobilių arba ant kelio ir sužaloti praeivius, o taip pat užteršti gamtą.“

Jo žodžiais, civilizuotu būdu yra įrengiamas ne tik specialus kelio ženklas, žymintis staigų posūkį, bet prireikus įrengiami ir specialūs veidrodžiai. Tačiau, darsyk akcentavo jis, apie būtinybę sprendžia Eismo saugumo komisija, o už savadarbių ženklų įrengimą piliečiai gali užsidirbti administracinę baudą kaip už gamtos teršimą ir pavojingos gyvybei situacijos sudarymą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas