Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šachmatininkų antradieniai – miesto centre

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sportas
  • 2023-04-14
Šachmatininkų klubą įkūręs Gabrielius Pocius tikisi, kad tarp rajono gyventojų atsiras ir daugiau šio sporto entuziastų.

Kretingiškio Gabrieliaus Pociaus prieš mėnesį suburti šachmatininkai kiekvieną antradienio vakarą nuo 18 valandos renkasi Kretingos rajono švietimo centro rūsyje esančiose patalpose ir praleidžia ten apie 3 valandas.

Prieš akis – nauji planai

Šaškių-šachmatų mėgėjų klubas Kretingos mieste yra veikęs ir anksčiau, tačiau ilgainiui išskydo. „Kadangi pats mėgstu žaisti šachmatais, kilo mintis paieškoti ir daugiau bendraminčių“, – pasakojo G. Pocius. Apie tai parašęs socialiniuose tinkluose, jis nesitikėjo, kad norinčiųjų atsiras ne vienas ir ne du – žmonės ėmė skambinti, teirautis, kas, kur ir kada bus?

Tada Gabrielius netruko žengti antrą žingsnį: įsteigė viešąją įstaigą, skyrė lėšų ir išnuomojo, anot jo, puikias patalpas miesto centre, nupirko 10 šachmatų lentų ir 5 stalus, prie kurių vienu metu gali susėsti po keturis žaidėjus. Bet tai, ką spėjo nuveikti lig šiol, stebuklu nevadina ir kuria kur kas didesnius planus ateičiai. Vienas tikslų – kitais metais dalyvauti Savivaldybės organizuojamame Gyventojų iniciatyvų projekte. Jeigu pavyktų laimėti pinigų, miesto viešoje vietoje – tik jokiu būdu ne užkampyje, o galbūt vadinamojoje Rotušės aukštės dauboje, – norėtų įrengti suolus ir akmeninį stalą su šachmatų lenta. Gražiu oru čia prisėdus būtų galima ir šachmatų partiją sužaisti, ir savo atsineštos kavos pagurkšnoti. G. Pociaus manymu, tokia pramoga pritrauktų ir vyresnio amžiaus žmonių, norinčių kuo įdomiau praleisti laiką.

Jėgas išbandė Saulius Liakšas (iš kairės), Viktoras Laučys, Gabrielius Pocius ir Marius Pocius.

Durys atviros visiems

Šiuo metu klubo sąraše – 18 šachmatininkų, kurių vyriausiam – apie 65-erius, jauniausiam – apie 9-erius metus, tačiau tarpusavyje jie jėgas išbando kaip lygūs su lygiais. Žinoma, mažiesiems patirties trūksta, tačiau ji juk ir ateina su laiku. Jau įvyko pirmasis mini turnyras, buvo išrinktas ir savaitės geriausias šachmatininkas. Gabrielius juokėsi: šįkart juo tapęs jis pats.

Su muzikiniais projektais pagrindinę savo veiklą siejantis klubo įkūrėjas šachmatais susidomėjo vaikystėje, būdamas 6-erių. Pirmasis berniuko vedlys į šio tvirtą charakterį ir kūrybiškumą ugdančio, loginį mąstymą skatinančio sporto pasaulį buvo pas močiutę atsitiktinai po ranka pakliuvusi, kaip pamena, senais laikais rublį ir trisdešimt kapeikų kainavusi knyga, o pirmasis „varžovas“, su kuriuo daug kartų išbandė jėgas, – tėtis Marius Pocius.

„Tėvą aš ir dabar prikalbinau, kad į mūsų klubą šachmatais pažaisti ateitų“, – šypsojosi Gabrielius. Tarp kitų aktyviausių narių jis paminėjo Saulių Liakšą, Deividą Gedvilą, Bronių Laučį, Viktorą Laučį.

„Mūsų durys atviros visiems, kurie mėgsta šachmatus ir nori turiningai leisti antradienio vakarus“, – sakė kuo daugiau entuziastų besitikintis G. Pocius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas