Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Konkurse „2022 m. saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ dalyvavo 4 rajono darželiai: Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyrius (komandos iš kairės), lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, Marijos Tiškevičiūtės mokykla, lopšelis-darželis „Pasaka“.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato konkurse „2022 m. saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ I vietą užėmė Kretingos Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyriaus vaikai. Įvyko šio konkurso II etapas, komandos rungėsi atlikdamos įvairias užduotis, susijusias su saugiu elgesiu kelyje.

Dalyvavo 4 įstaigos

Skatinant ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomenių ir policijos bendravimą bei bendradarbiavimą, dalyvauti konkurse buvo pakviestos visos Kretingos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Į šį kvietimą atsiliepė: Kretingos Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyrius, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla, Kretingos lopšeliai-darželiai „Pasaka“ ir „Ąžuoliukas“.

Pirmiausia dalyviai turėjo pateikti paraiškas, kuriose reikėjo nurodyti 10 kriterijų, kodėl jų įstaiga yra saugiausia. Paraiškoje taip pat reikėjo pateikti, kiek ir su kokiomis institucijomis įstaiga organizavo prevencinių renginių saugumo užtikrinimo klausimais 2021–2022 mokslo metais. „Formuojant ikimokyklinio amžiaus vaikų prevenciją ir plėtojant saugaus eismo sampratą realiame gyvenime, gilinant saugaus elgesio kelyje įgūdžius, nuolat rengiami susitikimai, pamokėlės, konkursai su mažaisiais eismo dalyviais. Kuo jaunesniame amžiuje pradėsime mokyti, informuoti vaikus apie saugumą kelyje, tuo geresnius įgūdžius jie turės. Mums svarbu į vaikų saugumą atkreipti dėmesį ne tik prasidėjus mokslo metams, bet ir visus metus, juolab artėjant šiltajam, atostogų sezonui, kai visi pramogaujame ir dažnai pamirštame eismo saugumą“, – Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė sakė, kad konkurse dalyvavusios įstaigos pagal paraiškas buvo įvertintos maksimaliais balais, nes prevencinei veiklai, susijusiai su ugdytinių saugumu, jos skiria daug dėmesio – nuo saugios darželio aplinkos – aptverta, apšviesta ir vaizdo kameromis stebima teritorija – iki aktyvaus bendradarbiavimo su įvairiomis institucijomis.

Dalyviams trumpą pamokėlę, kaip tinkamai pereiti gatvę per pėsčiųjų perėją, pademonstravo renginio vedėjos, persirengusios vovere ir zuikiu, kartu su policijos pagalbininku Amsiu.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos bendradarbiauja ne tik su policija. Vaikams paskaitas, įvairius praktinius mokymus veda ir Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus, rajono Visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Konkurso dalyviai prieš baigiamąjį etapą turėjo įveikti dar vieną iššūkį, per kurį policijos pareigūnai tikrino, ar tėvai saugiai veža vaikus į darželius. „Kai vykdėme priemonę, jautėsi, kad ugdymo įstaigą lankančių vaikų tėvai yra įsitempę ir visa darželio bendruomenė stengiasi nepažeisti Kelių eismo taisyklių ir surinkti kuo daugiau balų pagal konkurse nurodytą užduotį, – kalbėjo G. Macienė, paaiškinusi tokios priemonės svarbą. – Tėvai turi didelę įtaką formuodami vaiko įgūdžius – kaip saugiai pereiti gatvę, kad automobilyje reikia segėti diržus, per kokios spalvos šviesoforo signalą jie gali kirsti gatvę ir panašiai. Saugumas prasideda nuo šeimos – kaip saugiai elgiasi tėvai, taip saugiai elgsis ir jų vaikai. Todėl šis etapas ir buvo skirtas tam, kad jame dalyvautų ir tėvai.“

Atliko užduotis

Paskutinis etapas įvyko lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“. Per jį vaikai atliko teorines, praktines ir sporto užduotis, susijusias su saugiu eismu. Juos stebėjo komisija, sudaryta iš skirtingų Klaipėdos apskrities policijos komisariatų pareigūnų: Kretingos, Plungės rajonų ir Palangos miesto. Pastarieji pareigūnai ir kuravo užduotis.

Iš pradžių kiekviena komanda prisistatė, iš kur atvyko, susirinkusiems pademonstravo parengtus pasirodymus. Po to visos komandos buvo pakviestos atlikti užduotis, kurių iš viso buvo 5.

Sportinėje rungtyje savo įgūdžius demonstravo I vietą konkurse laimėjusi Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyriaus komanda.

Per sportinę rungtį vaikai turėjo užsisegti šalmą, užsivilkti šviesą atspindinčią liemenę ir paspirtuku tinkamai kirsti gatvę per pėsčiųjų perėją – pasižiūrėti į abi kelio puses, ar neparvažiuoja automobiliai, įsiklausyti ir, nulipus nuo paspirtuko, jį pervežti per perėją. Užduoties pabaigoje mokiniai dar turėjo įvardinti kelio ženklus, pavyzdžiui, pėsčiųjų, dviračių takas, pėsčiųjų perėja ir panašiai.

„Po užduočių vaikai sakė, kad jos jiems buvo nesudėtingos. Vis dėlto, pareigūnų vertinimu, daugiausiai iššūkių dalyviams sukėlė sportinė rungtis“, – apibendrino G. Macienė.

Kita užduotis – dėlionė. Joje komandos turėjo kuo greičiau surinkti policijos transporto priemonę – motociklą. „Norime, kad vaikai žinotų, kaip žymimos policijos pareigūnų transporto priemonės“, – sakė bendruomenės pareigūnė.

Dar viena rungtis – teoriniai klausimai apie šviesoforo signalus, jų reikšmę, ką reikia atlikti prieš einant per gatvę, kuriose vietose galima ją kirsti, kaip reikia elgtis kieme, vaikščioti šaligatviais ir t. t. Ketvirtoji užduotis – vaizdo įrašai, kuriuose vaikai pažeidžia Kelių eismo taisykles. „Dalyviai turėjo pasakyti, ką vaizdo įrašuose vaikai daro neteisingai, pavyzdžiui, šviesą atspindintį atšvaitą įsideda į kišenę, neapsižvalgo eidami per pėsčiųjų perėją“, – vardino G. Macienė.

Paskutinėje – praktinėje – užduotyje komandų nariai jas turėjo atlikti individualiai. „Tai buvo įvairios spalvinimo užduotys, vaikai skaičių gausybėje turėjo surasti skubios pagalbos telefono numerį 112 ar labirinto keliu iš mokyklos saugiai pareiti namo“, – sakė bendruomenės pareigūnė.

Gegužės mėnesį Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariate vyks konkurso III etapas, kuriame Kretingos rajonui atstovaus Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyriaus komanda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas