Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Po sutarties pasirašymo: (iš kairės) Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Arūnas Merkelis, politinio komiteto Kretingos kraštas – Antanas Kalnius, Darbo partijos – Vytautas Ročys ir politinio komiteto „Už šviesią Kretingą“ – Mindaugas Černeckis.

Ketvirtadienį, balandžio 6 d., buvo pasirašyta 2023–2027 m. kadencijos Kretingos rajono savivaldybės tarybos daugumos sutartis. Dauguma taryboje turės 17 balsų iš 25, ją sudarys keturių politinių jėgų – politinio komiteto Kretingos kraštas (11), Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ (3), politinio komiteto „Už šviesią Kretingą“ (2) ir Darbo partijos (1) – atstovai.

Koalicijos partneriai pasidalijo valdžios rajone pozicijas. Tiesiogiai Kretingos rajono savivaldybės meru išrinktas Antanas Kalnius, kuris pagal naują savivaldos modelį yra vykdomosios, nebe politinės, valdžios atstovas, turės du pavaduotojus (vicemerus). A. Kalnius patvirtino, kad į šias pareigas siūlys politinio komiteto Kretingos kraštas ir tarybos narę Vaidą Jakumienę ir Viliją Venckutę-Palaitienę, dabartinę Savivaldybės tarybos sekretorę. Vadovauti Savivaldybės administracijai, kurios funkcijos merui perėmus vykdomąją valdžią, susiaurėja, A. Kalnius kviečia Povilą Černeckį. (Pasikeitus savivaldos įstatymui, administracijos direktorių skirs meras, nebe taryba.) P. Černeckis yra dirbęs Kretingos rajono savivaldybės kontrolieriumi, administracijos direktoriaus pavaduotoju, iš pavaduotojo pareigų savo noru pasitraukė kartu su administracijos direktore Jolanta Girdvaine nueinančiai kadencijai įpusėjus.

Dauguma sutarė, kad politinis komitetas Kretingos kraštas deleguos savo atstovus į Finansų ir inovacijų, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ į Švietimo, politinis komitetas „Už šviesią ateitį“ į Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų, Darbo partija į Ūkio, kaimo ir aplinkosaugos komitetų pirmininkus. Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetui vadovauti turėtų Jolanta Girdvainė, Švietimo – Tomas Abelkis, Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų – Mindaugas Černeckis, Ūkio, kaimo ir aplinkosaugos – Vytautas Ročys. Kandidato vadovauti Finansų ir inovacijų komitetui A. Kalnius dar neįvardijo.

„Drauge su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ bei Darbo partija kartu sėkmingai dirbome besibaigiančioje kadencijoje, todėl natūralu, kad ir toliau kartu tęsime darbus“, – sakė A. Kalnius, pasidžiaugęs, kad kvietimą jungtis prie tarybos priėmė nauja rajone politinė jėga politinis komitetas „Už šviesią Kretingą“. Pirmas naujai išrinktos Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis numatytas ateinantį ketvirtadienį, balandžio 13 d. Posėdis bus iškilmingas – tarybos nariai duos priesaiką, jiems bus įteikti tarybos nario mandatai. Meras A. Kalnius planuoja, kad po iškilmingos posėdžio dalies taryba imsis organizacinių klausimų: spręs dėl tarybos komitetų ir jų pirmininkų, vicemerų tvirtinimo. A. Kalnius nebus tarybos narys ir neturės balsavimo teisės, tačiau vadovaus tarybos posėdžiams, sudarys jų darbotvarkę.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas