Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje svarstyta dėl kelio ženklų įrengimo, panaikinimo, taip pat diskutuota dėl sunkiasvorių transporto priemonių, kurios, važiuodamos rajono keliais, gadina jų dangą, kelia pavojų eismo dalyviams, eismo apribojimo.

Įrengs neįgaliųjų vietas

Kretingos rajono neįgaliųjų draugija komisijos prašė įrengti neįgaliųjų stovėjimo vietą prie pastato, esančio J. Pabrėžos g. 8 Kretingoje, kur organizacija ir yra įsikūrusi. Jų teigimu, automobiliai kartais būna taip sustatyti, kad žmogus su neįgaliojo vežimėliu negali įvažiuoti į pastatą, negana to, draugija neturi galimybės prireikus arčiau privažiuoti prie pastato.

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė paaiškino, kad seniūnija dar praėjusiais metais įrengė neįgaliųjų stovėjimo vietą, tačiau neturi dokumentų, kurių pagrindu ši vieta įrengta. Dėl šios priežasties negalima taikyti pažeidėjams atsakomybės. Komisijos nariai pritarė neįgaliųjų vietos įrengimui prie šio pastato, miesto seniūnui suderinus įrengimo schemą su Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtu asmeniu.

Infrastruktūrą pritaikyti neįgaliesiems prašė ir Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija. Siekiant užtikrinti, kad viešosios paskirties pastatų aplinka ir jų infrastruktūra būtų pritaikyta neįgaliesiems, jie mano, kad prie Vytauto g. 19, kur įsikūręs valstybinės mokesčių inspekcijos Kretingos rajono padalinys, reikia pažymėti neįgaliųjų automobiliams skirtą vietą. Komisijos narys Konstantinas Skierus pasiūlė neįgaliųjų stovėjimo vietą įrengti prie pastato iš kiemo pusės. Pirmininkė Violeta Turauskaitė pasiūlė tai padaryti pačioje Vytauto gatvėje. Šiam siūlymui pritarė ir G. Liobikienė. Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistė Angelė Ubartienė sakė, kad pati policija ar mokesčių inspekcija nurodytų, kur pageidauja įrengti neįgaliųjų stovėjimo vietą. Per diskusiją komisijos nariai sutarė neįgaliųjų stovėjimo vietą įrengti Vytauto gatvėje prie pastato.

Stovėti gali būti draudžiama

Daugiabučio namo savininkų bendrija „Bajorsodis“ prašė įrengti Kretingoje, Kranto gatvėje, kairėje pusėje, važiuojant nuo Klaipėdos gatvės, stovėti automobiliams draudžiantį kelio ženklą. Bendrijos tikinimu, toje gatvėje pristatoma daug transporto priemonių, kurios trukdo eismą norint išvažiuoti ir iš Klaipėdos g. 133B daugiabučio kiemo, tiek įvažiuojant ir išvažiuojant iš Kranto gatvės.

Miesto seniūnė patvirtino, kad tokia problema tikrai yra ir ją reikia spręsti. Toliau, prie Kretingos socialinių paslaugų centro, yra įrengta žvyruota mašinų stovėjimo aikštelė, bet mašinos statomos ir Kranto gatvėje. Visi komisijos nariai pritarė bendrijos siūlymui įrengti kelio ženklus „Stovėti draudžiama“ su papildoma lentele, nurodančia ženklų galiojimo zoną.

Dar vieną tokį ženklą gyventojai pastatyti prašė ir ties Kęstučio g. 29 pastatu, nes čia gyventojai stato mašinas, o toje vietoje yra posūkis ir nesimato ta gatve parvažiuojančių automobilių. Moteris, kuri kreipėsi į komisiją, atkreipė dėmesį, kad tame posūkyje statyti automobilius yra nesaugu, juolab kad šalia ten esančios parduotuvės yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Miesto seniūnė pritarė tokiam moters prašymui. Jai antrino ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnysis specialistas Aurelijus Jankauskas, primindamas, kad šis kelias yra valstybinės reikšmės, todėl dėl ženklo pastatymo turi spręsti kelio savininkas. Dėl to komisijos nariai nutarė Savivaldybės administracijos direktoriui siūlyti kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl draudžiamojo kelio ženklo „Stovėti draudžiama“ įrengimo Kęstučio gatvėje.

Sugadino kelią

Eismo saugumo komisija iš Žalgirio seniūnijos gavo tris prašymus dėl sunkiasvorių transporto priemonių eismo apribojimo. Petreikių kaimo gyventoja kreipėsi dėl sunkiasvorio transporto eismo ribojimo kelyje, vedančiame jos namų valdos link. Pasak moters, kelias yra gadinamas, kai sunkiasvoriai automobiliai važiuoja esant blogoms oro sąlygoms, palieka dideles provėžas, susidaro klampus purvas, dėl ko sudėtinga pravažiuoti lengvuoju automobiliu. Moteris atkreipė dėmesį, kad kelią turi tvarkyti iš savo asmeninių lėšų.

Žalgirio seniūnijos seniūno pavaduotojas Ričardas Kašėta informavo, kad privažiavimo kelias prie namų valdos, esančios Petreikių k., yra vietinės reikšmės kelias, bet juo naudojasi ir toliau esančių miškų savininkai. Seniūnas tikino, kad pastaruoju metu kelio būklę pablogino akcinės bendrovės „Litgrid“ rangovai, vykdantys elektros linijos statybos darbus: „Į juos buvo kreiptasi dėl kelio sutvarkymo.“

Policijos atstovas A. Jankauskas priminė, kad Savivaldybė turi teisę administracijos direktoriaus įsakymu per polaidį – rudenį ir pavasarį – riboti sunkiasvorio transporto eismą. Komisija vienbalsiai nutarė siūlyti administracijos direktoriui įpareigoti Žalgirio seniūnijos seniūną polaidžio metu įrengti sunkiasvorio transporto eismą ribojančius kelio ženklus vietinės reikšmės Petreikių kaimo kelyje.

Dėl panašios situacijos į komisiją kreipėsi ir Dupulčių kaimo gyventojai. Jie taip pat išreiškė norą gyvenvietės ribose įrengti kelio ženklą „Gyvenamoji zona“. R. Kašėta paaiškino, kad bendruomenė kelia problemą, nes sunkiasvoris transportas važiuoja per Dupulčių gyvenvietę Sodininkų, Pirties, Mokyklos gatvėmis, taip trumpindamas kelią Šiaulių gatvės link, nors gali iš karto važiuoti pastarąja gatve. Ženklą „Gyvenamoji zona“ norėtų įrengti, kad gyventojams būtų saugiau – gatvės siauros, o vairuotojai viršija leistiną greitį.

A. Jankauskas pasiūlė šiose Dupulčių gyvenvietės gatvėse įrengti kelio ženklus „Krovininių automobilių eismas draudžiamas“, nes tuomet jomis galės važiuoti aptarnaujantis transportas. Policijos atstovas nepritarė įrengti kelio ženklus „Gyvenamoji zona“, nes šie ženklai gyventojų keliamos problemos neišspręs. Komisijos nariai policijos atstovo siūlymui pritarė.

Neprižiūri gatvės

Eismo komisijos posėdyje svarstytas ir dar vienas prašymas iš Žalgirio seniūnijos, šįkart – kolektyvinis. Rubulių kaimo gyventojai skundėsi dėl blogos Pievų gatvės būklės, norint to išvengti prašė uždrausti sunkiasvorių transporto priemonių eismą šia gatve.

Pievų gatvės gyventojai skunde rašė, kad jau ne vienerius metus kreipėsi į Žalgirio seniūniją dėl prastos gatvės būklės ir nepriežiūros, tačiau nesulaukė jokių veiksmų. Gatvės būklė dėl nepriežiūros ir todėl, kad gatve intensyviai naudojasi Kretingos miškų urėdija, kiekvienais metais blogėja.

R. Kašėta paaiškino, kad problema Pievų gatvėje iškilo tada, kai gyventojai pradėjo statyti individualius namus: „Šia gatve nuo seno naudojasi miškų savininkai – Kretingos miškų urėdija – važiuodami į jiems priklausančius miškus. Ženklą, draudžiantį sunkiasvorių transporto priemonių eismą, seniūnija pastatė iš karto, kai gavo informaciją iš gyventojų, kad vežama miško medžiaga.“

Komisijos pirmininkė V. Turauskaitė konstatavo, kad klausimas jau išspręstas ir komisijos nutarimo šiuo klausimu nebereikia.

Vienos krypties eismas – neįmanomas

Kretingos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ prašė Miško gatvėje prie lopšelio-darželio teritorijos įrengti draudžiamąjį kelio ženklą, nurodantį stovėjimą tik su išjungtu varikliu. Taip pat – nuo 7.30 val. iki 8.30 val. nurodyti vienpusį eismą, išvažiuojant Maironio, Sporto ar Stadiono gatvėmis. Dar prašyta Miško gatvėje, nuo darželio teritorijos kairėje pusėje parko link, padaryti 15 min. stovėjimą nuo 7.30 val. iki 8.30 val.

Dėl šios situacijos vyko intensyvi Eismo saugumo komisijos narių diskusija. V. Turauskaitė pakomentavo, kad toje gatvėje įrengti vienos krypties eismą nėra galimybės. Policijos atstovas A. Jankauskas suabejojo dėl papildomos lentelės, nurodančios ribotą 15 min. stovėjimo laiką, įrengimo veiksmingumo. Komisijos nariai K. Skierus bei Antanas Puodys pasiūlė spręsti prie lopšelio-darželio mašinų stovėjimo aikštelės įrengimo klausimą. Atkreipė dėmesį į tai, kad tai turėjo būti sprendžiama kompleksiškai, vykdant lopšelio-darželio rekonstrukciją.

Miesto seniūnė G. Liobikienė mano, kad Savanorių gatvėje galima pasistatyti automobilį ir nueiti iki lopšelio-darželio, nes nėra toli.

Vis dėlto, komisijos nariai nusprendė siūlyti Administracijos direktoriui įpareigoti Kretingos miesto seniūnijos seniūną Miško gatvėje esančioje lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ stovėjimo aikštelėje įrengti papildomą lentelę „Stovėti išjungus variklį“. Taip pat įrengti stovėjimo laiką iki 15 min. ribojantį ženklą.

Dėl prie lopšelio-darželio „Pasaka“ esančioje automobilio stovėjimo aikštelėje įrengto kelio ženklo, kuris apriboja stovėjimo laiką iki 4 val., į komisiją kreipėsi Vilniaus g. 8 pastate įsikūrusios organizacijos, Savivaldybės įmonės.

Kretingos seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė paaiškino, kad kyla nepatogumų perstatant stovėjimo laiką nurodančius laikrodukus tarnybiniam transportui: „Aikštelėje laikomi tik tarnybiniai ir įstaigų darbuotojų automobiliai. Eismas intensyvus tik rytais, kai tėvai atveža vaikus į lopšelį-darželį „Pasaka“.“

Komisijos pirmininkė V. Turauskaitė atkreipė dėmesį, kad reikia sudaryti galimybę pasistatyti automobilius tėvams, atvežusiems vaikus į lopšelį-darželį. Ji pasiūlė įvažiavimo dešinėje pusėje esančios automobilių stovėjimo vietoms palikti ribotą stovėjimo laiką.

Po diskusijos komisijos pirmininkė pasiūlė nutarimo šiuo klausimu kol kas nepriimti, situaciją aptarti su pastato Vilniaus g. 8 įstaigomis ir lopšeliu-darželiu „Pasaka“.

Nesilaiko saugaus greičio

Į Eismo saugumo komisiją kreipėsi ir politinis komitetas „Už šviesią Kretingą“, kuris Laivių kaimo gyventoju vardu prašė valstybinės reikšmės kelyje Salantai–Plateliai–Alsėdžiai, ties Laivių gyvenviete, įrengti greitį mažinančius kalnelius. Gyventojai tikino, kad nėra laikomasi leistino greičio, važiuojama dideliu greičiu.

Imbarės seniūnijos seniūnas Antanas Turauskis informavo, kad šis klausimas buvo svarstytas Laivių kaimo bendruomenės susirinkime. Per visuotinį susirinkimą bendruomenė nutarė, kad poreikio įrengti greičio mažinimo kalnelius nėra.

Atsižvelgusi į Laivių kaimo bendruomenės susirinkimo nutarimą, V. Turauskaitė sakiusi, kad prašymą dėl greičio mažinimo kalnelių įrengimo valstybinės reikšmės kelyje persiųsti Kelių direkcijai poreikio nebėra.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas