Kretingiškių badmintonininkų pasiekimai

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2023-03-31
Po Lietuvos badmintono taurės varžybų I etapo: (iš kairės) trenerė Vaida Slušnienė, Mantė Jablonskytė, Vakarė Intaitė, Liepa Murauskaitė, Ditė Kontrimaitė, Smiltė Bistrovaitė, Ugnė Drungilaitė.

Sėkmingai pasirodę XVIII Lietuvos badmintono taurės I etape, Kretingos sporto mokyklos badmintonininkai, treniruojami Vaidos Slušnienės, rengiasi naujiems startams II etape ir asmeniniam badmintono čempionatui, įvyksiančiam balandžio pabaigoje.

Kretingiškiai badmintono žaidėjai Kretingos sporto mokyklai atstovavo skirtingo amžiaus ir pajėgumo grupėse, o Aukščiausioje lygoje Edgaras Slušnys, dvejetų varžybose užėmęs II v., gynė badmintono klubo „Smešas“ vardą. Šį etapą Edgaras rungtyniavo kartu su kauniečiu Aivaru Kvederausku, o klubas „Smešas“ kartu su Lietuvos badmintono federacija pasistengė, kad Aukščiausios lygos susitikimai vyktų Palangoje. Kurorte balandžio 15 d. įvyks ir Lietuvos badmintono taurės II etapo kovos – čia varžysis C jaunimo (gimusiųjų 2009 m. ir jaunesnių) grupės nariai. „Iš viso badmintonininkai turi žaisti keturis etapus – taurės varžybos baigsis lapkritį, o galutinę įskaitą lemia geriausi trijų etapų rezultatai, kas motyvuoja kuo geriausiai pasirodyti bet kuriame varžybų etape“, – V. Slušnienė teigė, kad Lietuvos badmintono taurės varžybos kiekvienam badmintonininkui yra vienos svarbiausių per sezoną.

Taurės varžybų B jaunimo (gimusiųjų 2007 m. ir jaunesnių) grupėje V. Slušnienės auklėtinė Ugnė Drungilaitė užėmė II v. merginų vienetų kategorijoje, o kartu su Smiltė Bistrovaite dvejetų varžybose jos iškovojo I v.

C jaunimo grupėje dvejetų kategorijoje Liepa Murauskaitė ir Ditė Kontrimaitė taip pat iškovojo nugalėtojų vardus. Abi mergaitės finale varžėsi viena prieš kitą dėl III v. – nugalėjo Liepa, o Ditei atiteko IV v.

D jaunimo (gimusiųjų 2011 m. ir jaunesnių) grupėje 2013 m. gimusi Mantė Jablonskytė vienetų kategorijoje pelnė I v., Vakarė Intaitė buvo ketvirta. Tačiau dvejetų kategorijoje Mantė ir Vakarė užėmė II v.

„Pagal amžių Kretingos sporto mokyklos badmintonininkai yra pakankamai konkurencingi, jau užima prizines ir aukščiausias vietas, ką parodo ir rezultatai pirmajame taurės varžybų etape. Kadangi dalyvaujame daug varžybų, vaikai jau įgijo ir žaidybinės patirties, nebloga ir žaidimo taktika, technika, tačiau matau, kad reikės dar padirbėti dėl psichologinio pasirengimo – norisi iš vaikų daugiau pozityvumo ir didesnio pasitikėjimo savimi“, – kokios užduotys laukia rengiantis balandžio 22–23 dienomis Vilniuje įvyksiančiam asmeniniam Lietuvos jaunių U-15 ir U-11 badmintono čempionatui, kitoms varžyboms, kalbėjo V. Slušnienė, ne slėpdama, kad auklėtinių pasiekimai ją džiugina ir gerai nuteikė naujiems startams.