Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bibliotekoje – nauja jaunimo darbuotoja

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2023-03-31
Inga Mažeikienė kovą pradėjo dirbti Motiejaus Valančiaus bibliotekoje esančiose jaunimo erdvėse.

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje esančiose jaunimo erdvėse „Savas kampas“ jau dirba nauja bibliotekininkė darbui su jaunimu Inga Mažeikienė. Ji pakeitė prieš tai su jaunimu bibliotekoje dirbusį Mindaugą Orlovą.

Turi patirties

37-erių baubliškė Inga prieš tai 4-erius metus dirbo taip pat bibliotekoje – Baublių filiale. „Ten taip pat teko dirbti ir su vaikais, ir su jaunuoliais. Rengdavome susitikimus, organizuodavau ir edukacijas, kūrybinius užsiėmimus“, – sakė ji, atkreipusi dėmesį, kad dabar jai teks dirbti su kiek vyresniais jaunuoliais.

I. Mažeikienė yra baigusi pedagogikos studijas. Ji taip pat dirbo mokytoja Baublių mokykloje-daugiafunkciniame centre, po to – Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciniame centre. „Suskaičiavau, kad pedagoge buvau apie 10 metų. Dirbau su penktų–dešimtų klasių mokiniais, turėjau ir auklėtinių klasę, su jais vykdžiau įvairias užklasines veiklas. Manau, kad dirbti su jaunais žmonėmis turiu patirties“, – kalbėjo Inga.

Dirbti su jaunimu bibliotekoje moteris pradėjo šių metų kovo 8 d. „Dabar tik pradedu apsiprasti su naujomis pareigomis, susipažįstu su erdvėse apsilankančiais jaunuoliais. Bibliotekoje dirba labai draugiškas kolektyvas, todėl prireikus man visi padeda. Kol kas džiaugiuosi tokiu pasirinkimu. Niekada nebuvau nutolusi nuo jaunimo, bet dabar esu ir būsiu labai arti jo“, – sakė I. Mažeikienė.

Šis darbas, anot jos, didelis iššūkis: „Darbas tikrai nelengvas, reikalaujantis ne tik daug žinių, pavyzdžiui, psichologinių, sugebėjimo bendrauti, bet ir vidinio pajautimo, kaip prieiti prie jauno žmogaus. Kartais prireikia nemažai laiko, kad su jais atrastum tą „jungiantį tiltą“. Ar man pavyks, nežinau, bet stengsiuosi būti šalia jų ir su jais.“

Siekia suburti jaunuolius

Iš pradžių naujoji jaunimo darbuotoja stengėsi susipažinti su jaunimu, išsiaiškinti, kokie jų pomėgiai, poreikiai, užmezgusi su jais ryšį nori įgyti pasitikėjimą. „Norėtųsi jaunimą sudominti patraukliomis, aktualiomis veiklomis, kurios atitrauktų jų dėmesį nuo žalingų įpročių. Stengsiuosi, kad erdvėse būtų įdomių užsiėmimų, jaunimas galėtų čia prasmingai leisti laisvalaikį“, – tikino I. Mažeikienė.

Jau per pirmąjį mėnesį, su Inga jaunuoliai dalijosi savo mintimis, diskutavo, ką galėtų veikti. „Galvoju organizuoti susitikimus su įvairiais lektoriais, kurie būtų aktualūs jaunimui, jų motyvatoriai, taip pat bandysiu organizuoti edukacijas, kūrybines dirbtuves“, – vardino ji.

Jaunuoliai ir patys inspiruoja, ką norėtų nuveikti. „Klausiau jų, kas labiausiai jiems patikdavo, ką ankščiau veikdavo. Dažniausias atsakymas – kad labiausiai jiems patikdavo gerti arbatą, ką nors kartu valgyti, užkandžiauti ir panašiai. Turbūt, kaip ir daugelyje situacijų, taip ir čia, maistas suburia ir vienija žmones, daugiausia įdomiausių pokalbių temų gimsta prie puodelio arbatos. Tai tokių pasibuvimų, manau, tikrai bus“, – atskleidė Inga.

Naujosios darbuotojos tikslas – suburti jaunuolius bendroms veikloms. „Norėčiau ne tik būti šalia jų, bet kartu tapti jų dalimi, kad jie manimi pasitikėtų, paatvirautų, pasidalintų savo problemomis. Tik pradėjus buvau nustebusi, kad kai kurie jaunuoliai yra labai atviri ir drąsiai dalinasi tiek savo mintimis, tiek pasakoja apie savo gyvenimą nepažįstamam žmogui. Žinoma, yra ir labai uždarų jaunuolių, todėl tikras iššūkis – kaip prie jų prieiti“, – įspūdžiais dalijosi bibliotekininkė. Jaunimas, I. Mažeikienės žodžiais, – ieškantis savęs, maištaujantis, bet tuo pačiu ir besislepiantis po įvairiomis kaukėmis: „Dažniausiai po jomis jauni žmonės slepia save, pažeidžiamą, jautrų, turintį įvairių problemų. Manau, kad svarbiausia, ko jiems reikia, tai – turėti „išklausančias ausis“, nes viską laikyti savyje – labai sudėtinga.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas