Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mėtomi masalai su pasiutligės vakcina

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-25

Šį mėnesį pradėta vykdyti penkerius metus truksianti programa, kurios tikslas – šalyje likviduoti laukinių gyvūnų pasiutligę.

Balandžio 10 d. visoje Klaipėdos apskrityje iš lėktuvo buvo mėtomas jaukas su vakcina. Laukiniai gyvūnai, ėsdami jauką, kuriame yra vakcina, užsikrečia vakcinos sudėtyje esančiu pasiutligės virusu, skatinančiu imuniteto susidarymą. Vakcinos sudėtyje yra pasiutligės virusas, antibiotikai ir stabilizuojanti medžiaga. Vakcina yra įdėta į kapsulę, kuri padengta jauku. Laukiniam gyvūnui ėdant jauką plyšta kapsulė, sužeidžiama ryklės gleivinė. Per pažeistą gleivinę virusai patenka į organizmą ir skatina imuniteto susidarymą.

Klaipėdos apskrityje išmėtyta 305 tūkst. vakcinos dozių, t.y. viename kvadratiniame kilometre - ne mažiau kaip 20 jaukų.

Radus jaukus su pasiutligės vakcina, jų negalima liesti.

„Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti rajono Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai telefonu 78599“, – sakė rajono vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Šarūnas Nenartavičius.

Palietus jauką, būtina plauti rankas muilu ir vandeniu. Jeigu vakcina pateko į burną, nosį ar akis, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Tokiu atveju žmonės turi būti vakcinuojami nuo pasiutligės. Jaukai su pasiutligės vakcina naminiams gyvūnams nepavojingi.

Pasiutligė – ūminė virusinė užkrečiamoji liga, kuri sukelia gyvūnams ir žmonėms galvos ir stuburo smegenų uždegimą. Žmogus, susirgęs pasiutlige, miršta.

Lietuvoje pasiutligė labai paplitusi tarp laukinių gyvūnų. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, nuo 1960 m. Lietuvoje nuo pasiutligės mirė 11 žmonių. Naminiai gyvūnai pasiutlige užsikrečia nuo apsikrėtusių laukinių gyvūnų. 2005 metais buvo nustatyta 1 tūkst. 652 pasiutligės atvejai.

Kretingos rajone nuo metų pradžios jau nustatyta 10 pasiutligės atvejų. Pernai per metus šis skaičius siekė 30.

Programa, kurios tikslas - likviduoti laukinių gyvūnų pasiutligę, bus ilgalaikė. Laukiniai gyvūnai bus vakcinuojami penkerius metus – rudenį ir pavasarį. Ši programa vykdoma ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Ši programa finansuojama iš 2003 m. PHARE projekto „Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės stiprinimas Lietuvoje“ lėšų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas