Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Paminėjo aktoriaus jubiliejų

  • Danutė DUNAUSKAITĖ
  • Kultūra
  • 2006-04-25
Valdemaras Povilaitis teatro mėgėjams labiausiai žinomas dėl charakterinių komedijinių vaidmenų.

Į ilgamečio Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro aktoriaus Valdemaro Povilaičio jubiliejinį kūrybos vakarą, įvykusį Kretingos kultūros centro parodų salėje, susirinko negausus, tačiau ištikimas šio žmogaus talentui gerbėjų būrys.

Per 25-erius savo kūrybinio darbo šiame teatre metus teatro veteranas sukūrė daugiau negu 20 vaidmenų, suvaidino daugiau negu 400-uose spektaklių. Anot jubiliato, patys brangiausi: Algis - K.Sajos “Surūdijęs vanduo”, kapitonas Ferecas - Dž.Flečerio “Kaip valdyti žmoną”, ponas - A.Braziulevičiaus “Burtininkė” ir, be abejo, žydeliai, kurių ne tik charakterius, bet ir išmintį aktoriui sekėsi perteikti.

Anot Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiojo režisieriaus ir vakaro vedėjo Nerijaus Gedmino, Valdemaras Povilaitis daugiau žinomas dėl charakterinių komedijinių vaidmenų. Spektakliai, kuriuose vaidino Valdemaras, įgarsinti Lietuvos radijuje, nufilmuoti televizijoje.

Ne vieną dešimtį metų dirbęs pedagoginį darbą, buvęs rusų kalbos ir literatūros mokytoju, Valdemaras Povilaitis savo meilę teatrui yra perdavęs savo mokiniams, su jais yra pastatęs ne vieną spektaklį.

Vakaro metu be atliktų ištraukų iš suvaidintų spektaklių, jubiliatas skaitė savo mylimiausio poeto Sergejaus Jesenino eiles. Mintimis grįžęs į praeitį, daug šiltų žodžių skyrė jau išėjusiems Anapilin teatro žmonėms: Egidijui ir Birutei Radžiams, Liolei Grott, Jonui Ginduliui, Vaclovui Valančiauskui.

Vakarui baigiantis jubiliatą pasveikino E.Radžiaus teatro kolektyvas, rajono meras V.Kubilius, miesto seniūnas S.Juknevičius, Kultūros centro direktorė K.Macienė. Režisierius Nerijus Gedminas įteikė Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentės Danutės Vaigauskaitės pasirašytą padėkos raštą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas