Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savaitės pradžioje Vilniuje Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius su kultūros ministru Simonu Kairiu, Švietimo ir mokslo ir sporto viceministrais Agne Kudaravičiene ir Linu Obcarsku, dalyvaujant Seimo nariui Antanui Vinkui, aptarė Kretingos rajono savivaldybei aktualias nūdienos problemas ir galimybes jas spręsti.

Trūksta 245 tūkst. eurų Kretingos muziejaus Žiemos sodo-oranžerijos rekonstrukcijai 2023-aisiais užbaigti. Šio projekto kaina, brangstant statybos darbams ir medžiagoms, pasiekė 1 mln. 30 tūkst. eurų. Žiemos sodo-oranžerijos rekonstrukcija vykdoma Kretingos rajono savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšomis. „Deja, iš ministro išgirdome, kad reikalingų 245 tūkst. eurų Žiemos sodo-oranžerijos rekonstrukcijai užbaigti iš valstybės biudžeto negausime, nes 2023 valstybės biudžeto lėšos nukreipiamos tęstiniams projektams užbaigti. Kažkodėl Žiemos sodo-oranžerijos sutvarkymo projektas tęstiniu nepripažintas. Po tokios žinios paprašėme, kad leistų patiems daugiau užsidirbti ir padėtų Kretingos muziejui sugrąžinti Antaninai Tiškevičienei priklausiusią gintaro dirbinių kolekciją“, – kalbėjo A. Kalnius. Ši kolekcija dabar yra padalinta ir praturtina Vytauto didžiojo karo muziejaus Kaune ir Palangos gintaro muziejaus ekspozicijas. Palangoje yra didžioji kolekcijos dalis – 100 dirbinių. Kai kurie dirbiniai praeityje dargi buvo eksponuoti Luvro muziejuje Paryžiuje. Gintaro papuošalų kolekciją 1936 m. grafienė Antanina Tiškevičienė padovanojo Kretingos muziejui. Yra išlikęs dovanojimo aktas.

„Susigrąžintume A. Tiškevičienės gintaro dirbinių kolekciją į Kretingos muziejų bent porai metų, kolekcija priviliotų daugiau turistų, po to šiuos meno dirbinius vėl galėtų eksponuoti Palangos, Kauno muziejai, tik jau su nuoroda, kad šios vertybės priklauso Kretingos muziejui“, – dėstė meras. Ministras S. Kairys patikinęs, kad šią gintaro dirbinių kolekcijos istoriją išgirdo pirmą kartą. Buvo sutarta, kad Kretingos rajono savivaldybė kartu su Kretingos muziejumi kreipsis į Kultūros ministeriją dėl kolekcijos grąžinimo Kretingos muziejui. Nors muziejus grąžintą kolekciją prašė jau ne kartą. „Jei nepavyks kolekcijos susigrąžinti padedant ministerijai, liks teismų kelias“, – tarė A. Kalnius.

Su Švietimo, mokslo ir sporto viceministre Agne Kudarauskiene buvo aptartos Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo vieno iš dviejų bendrabučio gyventojų problemos. Bendrabutyje yra 33 būstai, 16-a būstų gyventojai yra nusipirkę, likusius 17-a nuomojantys irgi norėtų įsigyti. Ieškodami galimybių pirkti nuomojamus būstus gyventojai pagalbos prašė ir A. Kalniaus. „Bendrabutis yra ministerijos nuosavybė. Ateinančią savaitę ministerija turėtų pateikti atsakymą dėl butų pardavimo gyventojams“, – sakė meras. Dar 2018 metais Turto bankas siūlė tą bendrabutį perimti Kretingos rajono savivaldybei, Savivaldybės valdžia svarstė siūlymą pastatą pritaikyti socialiniam būstui, tačiau Savivaldybės taryba šį siūlymą atmetė, nes tai būtų kainavę per 1 mln. eurų, dar kartą šią galimybę tarybos politikai svarstė 2021-aisiais ir vėl jai nepritarė dėl tos pačios priežasties – didelės kainos.

Už sportą atsakingas viceministras Linas Obcarskas nuteikė viltingai dėl paramos Kretingoje organizuojant 2024 metų Europos motobolo čempionatą. „Yra galimybių lėšų čempionatui gauti iš 2023 m. sporto rėmimo programos. Dar šių metų gruodį startuos sporto infrastruktūros tvarkymo, plėtros programa, iš čia 2023–2024 metais galima gauti lėšų Kretingos motobolo bazei tvarkyti. Dabar rengsime paraiškas programų lėšoms laimėti, laukiame kvietimo paraiškoms teikti“, – kalbėjo A. Kalnius.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas