Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Policijos tyrimas atskleidė opiausias rajono problemas

  • Edita KALNIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2022-11-15

Kretingos rajono policijos komisariato iniciatyva buvo vykdomas tyrimas, per kurį išsiaiškintos gyventojams svarbiausios ir dažniausiai kylančios problemos, susijusios su saugumu. Paaiškėjo, kad visuomenė labiausiai netoleruoja neblaivių vairuotojų, leistino greičio viršijimo ir viešoje vietoje šmėžuojančių neblaivių asmenų.

Spręs saugumo problemas

„Orientuojamės į saugios aplinkos kūrimą rajone. Išsiaiškinę, kas labiausiai neramina gyventojus, parengsime prevencinių priemonių planą, kaip tas problemas išspręsti“, – tyrimo svarbą apibūdino bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė.

Per tyrimą bendruomenės nariai buvo suburti grupinei diskusijai. Joje dalyvavo Kretingos rajono seniūnijų, Savivaldybės atstovai, aktyvūs bendruomenės nariai. Šioje diskusijoje susirinkusieji pateikė jų aplinkoje dažniausiai pasitaikančias problemas, susijusias su teisės pažeidimais. „Norime išgirsti gyventojus, kad apie blogus dalykus jie mus informuotų“, – kalbėjo Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Iš bendruomenių buvo identifikuotos 6 saugumo problemos, likusios 4 išskirtos pagal dažniausiai rajone daromus pažeidimus. „Sukūrėme anketą ir prašėme visuomenės reitinguoti problemas pagal jų svarbą“, – įvardijo G. Macienė.

Paaiškėjo, kad labiausiai visuomenę neramina prie automobilio vairo sėdantys neblaivūs asmenys, leistino greičio viršijimas ir Kretingos miesto centre susirinkti mėgstantys alkoholio nevengiantys žmonės. Taip pat bendruomenės piktinosi vairuotojais, kurie naudojasi mobiliaisiais telefonais, Pastauninko parke pasitaikančiais vandalizmo, turto niokojimo atvejais ir Darbėnuose besišlaistančiais neblaiviais asmenimis.

„Tai pirmasis etapas, po kurio rengiame priemones, kaip šią situaciją pagerinti“, – teigė T. Mikelkevičius, atskleidęs, kad priemonių planas jau yra rengiamas.

Skirtingai saugumo problemai bus naudojami skirtingi sprendimo būdai. „Bendradarbiausime su socialiniais partneriais, taikysime kompleksines priemones – tiek individualias, tiek bendrąsias“, – įvardijo T. Mikelkevičius.

Atviri gyventojams

Tyrimas svarbus norint išgirsti tokias problemas, kurios ne visada „nugula“ policijos suvestinėse ar statistikoje. „Grupinės diskusijos esmė ir buvo išklausyti gyventojus. Policija nepastovės prie kiekvienų durų, tačiau gyventojai patys gali prisidėti prie mūsų visų saugumo, informuodami pareigūnus apie opias saugumo problemas“, – atkreipė dėmesį G. Macienė.

Neabejingi piliečiai nuolat bendrauja su bendruomenės pareigūnais. Kiekvienoje seniūnijoje yra pateikti informaciniai skelbimai, kuriuose nurodyti atsakingų tyrėjų ir bendruomenės pareigūnų kontaktai. „Žmonės dažnai informuoja apie iškilusias problemas ar situacijas. Teiraujasi, kur turi kreiptis norėdami išspręsti konfliktus su kaimynais ir kitas kylančias saugumo problemas. Visada padedame tai padaryti“, – patirtimi dalinosi G. Macienė.

Policijos teigimu, norint užtikrinti visuomenės saugumą, labai svarbus gyventojų ir policijos bendradarbiavimas. „Kartu galime padaryti, kad visi rajone jaustumėmės dar saugiau“, – akcentavo bendruomenės pareigūnė G. Macienė.

---

Per tyrimą identifikuotos problemos:

*transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs vairuotojai Kretingos rajone;

*leistino važiavimo greičio viršijimas Kretingos rajono keliuose: Gargždai–Kretinga, Vydmantai–Kretinga, per Pryšmančių gyvenvietę;

*alkoholinių gėrimų vartojimas ir neblaivių asmenų pasirodymas Kretingos mieste, Rotušės aikštėje;

*Kretingos rajone vairuotojų naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai tai pažeidžia KET reikalavimus;

*Pastauninko parko teritorijoje viešosios tvarkos pažeidimai – niokojamas turtas;

*Darbėnų miestelyje neblaivių asmenų viešosios tvarkos pažeidimai – alkoholinių gėrimų vartojimas, triukšmas, šiukšlinimas;

*Padvarių kaime, Bajorų gatvėje, ir Vydmantų kaime esančių maudyklų-poilsio zonų teritorijoje viešosios tvarkos pažeidimai ir viešosios rimties trikdymas – alkoholinių gėrimų vartojimas, šiukšlinimas ir kiti triukšmą keliantys veiksmai poilsio zonose;

*Dupulčių kaime viešosios tvarkos pažeidimai – sporto įrenginių laužymas, alkoholinių gėrimų vartojimas, šiukšlinimas;

*Salantų mieste alkoholinių gėrimų vartojimas ir neblaivių asmenų pasirodymas viešoje vietoje;

*Kretingos mieste transporto priemonių sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti.

---

Norėdami informuoti apie jūsų bendruomenę neraminančias saugumo problemas galite kreiptis į bendruomenės pareigūnę Gitaną Macienę tel. 8 700 64225.

Taip pat svarbią informaciją apie saugumą galite rasti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Kretingos rajono policijos bendruomenės pareigūnai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas