Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vien šį rudenį Kretingos rajonas išgarsėjo įregistruotais rekordais – seniausiu Lietuvoje saulės laikrodžiu Pranciškonų vienuolyno kiemelyje, aukščiausiais senųjų kapinių vartais, o, artėjant Kalėdoms, sumanyta siekti dar vieno rekordo – nupinti ilgiausią kalėdinį vainiką. Šios idėjos generatorė – Kretingos rajono viešoji Motiejaus Valančiaus biblioteka ir jos vyresnioji bibliotekininkė projektinei veiklai Brigita Barkauskaitė.

Lapkričio 27 d. 14.00 val. Kretingos bibliotekoje ir įvyks šis išskirtinis renginys – Lietuvos rekordo siekimas, kai vienu metu, vienoje vietoje, iš gausybės ką tik sukurtų kalėdinių vainikų bus suformuota milžiniška kalėdinių vainikų kompozicija. Šią kompoziciją Lietuvos rekordų akademija ir nepriklausomi stebėtojai įamžins ir pateiks rekordų vertinimo patikrai.

„Kiekvienais metais gausus būrys kūrybingų žmonių susirinkdavo į dirbtuves bibliotekos erdvėse ir gamindavome kalėdinius vainikus. Visi norintys nė nesutilpdavo. Dėl to ir gimė mintis visus suvienyti ir bendromis jėgomis sukurti Kretingos miesto kalėdinį vainiką. Mes tikrai tikime, kad Kretingos rajono gyventojai, organizacijų atstovai, mokyklų bendruomenės, knygų mylėtojai iš visos Lietuvos lapkričio 27 d. susitelks, atvyks į Kretingos biblioteką ir taps didžiausios kalėdinės vainikų kompozicijos rekordo dalimi“, – entuziastingai kalbėjo B. Barkauskaitė.

Norinčius dalyvauti akcijoje, ji paragino pirmiausiai užsiregistruoti svetainėje https://bit.ly/3E35N0R. Gavus patvirtinimą, būsite įtrauktas į dalyvių sąrašą.

Biblioteka suteiks priemonių vainikui kurti: karkasus, karštus klijus, papuošimus, eglišakius. Kurti padės profesionali floristė. Bet jei kas norėtų unikalaus, savą kūrybos stilių atitinkančio vainiko, B. Barkauskaitė ragina atsinešti savo dekoro detalių.

Apie 16–17 val. iš atskirų vainikų bus sukurta vientisa kalėdinė kompozicija. Kompozicija fiksuojama, nuotraukos ir vaizdo medžiaga bus siunčiama įvertinti. Po fotosesijos ir įvertinimo kalėdinius vainikus jų kūrėjai galės pasiimti ir jais pasipuošti savo namus – vainikas simbolizuos prieškalėdinį keturių advento savaičių pradžios laikotarpį.

Pasak bibliotekininkės, eglišakių parūpins Miškų urėdija, o vainiko liekanas po šventės utilizuoti pažadėjo bendrovė „Raguvilė“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas