Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Istorinė vėliava nuo šiol plevėsuos ne tik Darbėnų gimnazijos, bet ir Marijono Daujoto progimnazijos prieigose. Nuotraukoje – susitikimo su B. Vanagu dalyviai ir renginio svečiai.

Istorinės Lietuvos valstybės vėliavos su Vyčiu jau plevėsuoja prie dviejų Kretingos rajono mokyklų – Marijono Daujoto progimnazijos ir Darbėnų gimnazijos. Vėliavas mokyklų bendruomenėms padovanojo žemės ūkio lyderė „Scandagra“, o jas iškelti padėjo prasmingoje iniciatyvoje dalyvaujantis Dakaro lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Raitelis raudoname fone nuo šiol pasitiks Marijono Daujoto progimnazijos ir Darbėnų gimnazijos mokinius, kitąmet dar dvi vėliavos suplevėsuos Jurgio Pabrėžos universitetinės ir Vydmantų gimnazijų kiemuose.

Ši akcija – padėka švietimo įstaigoms už nenuilstamas pastangas rūpinantis mokinių ekonominiu raštingumu ir už bendrą darbą bendrovės „Scandagra“ vystomoje edukacinėje-motyvacinėje programoje „Ateities Lietuvai“. Šia programa siekiama auginti verslią, drąsią ir pilietišką jaunąją kartą.

„Esame viena Lietuvos žemės ūkio sektoriaus lyderių Baltijos šalyse ir norime dalintis savo sėkme, patirtimi ir visapusiškai prisidėti prie Lietuvos klestėjimo. Visai netrukus jos ateitį kurs tie, kurie dabar lanko mokyklas, todėl savo visuomeninei veiklai ir pasirinkome jaunosios kartos švietimo kryptį. Norime jaunimui ne tik suteikti ateityje ypač naudingų įgūdžių ir žinių, bet ir juos įkvėpti imtis iniciatyvos, lavinti savyje verslumo geną ir matyti prasmę savo svajones realizuoti būtent čia, Lietuvoje. Viliamės, kad išdidžiai plazdantis Vytis padės puoselėti veržlumo, drąsos ir sveikų ambicijų ugnelę, kuria pasižymi šiuolaikinis jaunimas“, – sakė „Scandagra“ vadovas Marius Vasiliauskas.

Pasak jo, lietuviškas Vytis – tai įkvepiantis stiprybės, lyderystės, profesionalumo, atsidavimo tautai ir valstybei simbolis. Tai nusako ir ambicingo Lietuvos moksleivio – ateities Lietuvos lyderio – charakterį, įkvepia, suteikia jėgų, įprasmina esminius ateities pasirinkimų motyvus.

Vytį aukštyn mokyklose iškelti padėjo į projektą aktyviai įsitraukęs ir jau ilgus metus „Scandagros“ remiamas lenktynininkas B. Vanagas, kuris yra žinomiausias Vyčio ambasadorius šalyje.

Darbėnų gimnazijoje įvykusiame istorinės vėliavos pakėlimo renginyje dvasingus žodžius tarė ir Darbėnų parapijos klebonas Viktoras Dirvonskis (centre), vėliavą iškėlė ir su mokiniais bendravo garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Lietuvos vardą pasaulyje garsinantį sportininką visur lydi Vyčio simbolika, puošianti ne tik sportininko aprangą, bet ir Dakaro lenktynėse dalyvaujančius automobilius.

„Vytis yra geras priminimas mums, kas esame. Man jis simbolizuoja tris esminius lietuvių bruožus: kryptį, veržlumą ir profesionalumą. Didelė garbė veikti išvien drauge su panašiomis vertybėmis dirbančiu komandos partneriu – „Scandagra“. Drauge mes galime nuveikti gerokai daugiau“, – sakė B. Vanagas. Vėliavų iškėlimas tapo gražia ir prasminga tradicija, mat tai jau antrasis bendrovės vykdomas Vyčių žygis Lietuvoje. Prieš penkerius metus, Lietuvos šimtmečio proga, „Scandagra“ pažangiausių šalies žemdirbių kiemuose iškėlė net 100 istorinių Lietuvos vėliavų ir tokiu būdu pati simboliškai įveikė Dakaro ilgio trasą – 10 tūkst. km.

Istorinės vėliavos „Scandagros“ iniciatyva šiais mokslo metais keliamos trijuose Lietuvos rajonuose – Kretingos, Kėdainių ir Šakių. Bendrovė vėliavą, stiebą ir montavimo darbus dovanojo 11-ai mokyklų, kurios šiemet panoro dalyvauti edukacinėje-motyvacinėje programoje „Ateities Lietuvai“.

Jaunimo verslumą ir pilietiškumą skatinančioje programoje pečius yra surėmę vietos valdžios atstovai, švietimo įstaigų specialistai, jaunimo švietimo ir lyderystės organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ ir bendrovė „Scandagra“.

Projekte dalyvaujančiose mokyklose pedagogams suteikiama galimybė kelti savo kvalifikaciją bendrovės finansuojamuose specialiuose kursuose, o mokiniai gauna progą ne tik įgyti žinių apie verslą iš mokytojų bei mentorių, bet ir „pasimatuoti“ verslininkų kasdienybę kuriant verslo idėjas ir jas realizuojant mažosiose bendrovėse, kurias šiemet įkurs daugiau kaip 850 moksleivių visoje Lietuvoje ir varžysis dėl geriausiųjų vardo.

UAB „Scandagra“ informacija

Užs. Nr. 990


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas