Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono taryboje vakar svarstyti klausimai, susiję su Atviro jaunimo centro Kretingoje atsiradimu: taryba pritarė dėl papildomų etatų Dienos veiklos centre.

Reikia 7 etatų

Dar birželį buvo pakeisti Dienos veiklos centro nuostatai, jame atsirado naujas padalinys – Kretingos atviras jaunimo centras (KAJC).

Kadangi bus teikiamos naujos paslaugos, centrui reikia papildomų darbuotojų. Tarybos nariai patvirtino Dienos veiklos centro maksimalaus pareigybių skaičių – darbui su jaunimu reikia papildomų 7 etatų.

Pagal jaunimo centrų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, KAJC turi būti užtikrinamas jaunimo užimtumas, darbuotojų pasiskirstymas darbui grupėse. Su jaunimu dirbs specialistai, taip pat ir psichologas. Jis teiktų rekomendacijas specialistams dėl veiklų pobūdžio ir asmeninių jaunuolių problemų sprendimo, nukreipimo konsultacijoms.

Tokiuose centruose vienu metu su jaunimu tiesiogiai dirbti turi du darbuotojai – tiek išvykstant į seniūnijas, tiek dirbant jaunimo centro patalpose.

Reikalingų darbuotojų skaičius nustatytas ir pagal kitų miestų patirtį. Lietuvoje efektyviai veikiantys jaunimo centrai turi 6–8 darbuotojų komandas, kurias sudaro tiesiogiai dirbantys su jaunimu, psichologai, ūkio dalies darbuotojai, mobilūs jaunimo darbuotojai, praktinių įgūdžių ugdymo, jaunimo informavimo specialistai. Pavyzdžiui, nuo 2020 metų Gargždų atvirame jaunimo centre dirba 10 darbuotojų.

Planuojama, kad Atviras jaunimo centras dirbtų nuo vidurdienio iki 20 val. vakaro. Taip būtų atliepiami jaunimo poreikiai. Šį centrą planuojama įrengti dabartinėse Kretingos seniūnijos patalpose, esančiose Rotušės a. 1 trečiame aukšte. 2023 m. KAJC iš Savivaldybės biudžeto, manoma, reikėtų skirti apie 125 tūkst. eurų darbo užmokesčiui.

Džiaugėsi būsimu centru

Kretingoje planuojamu atidaryti Atviru jaunimo centru džiaugėsi ir kretingiškė keturiolikmetė Urtė Endružytė: „Kokia puiki žinia. Labai laukiau ir giliai širdyje tikėjau, kad Kretinga tikrai turės centrą jaunimui, tik nebuvo aišku, kada. Džiaugiuosi už Kretingą, už Kretingos jaunimą ir būsimą jaunimo centrą. Tikiuosi, jis bus išnaudotas tikslingai, ir tai taps vieta, kurioje be baimės bus galima lankytis.“

Kad toks centras reikalingas, pritarė ir šių metų jaunimo lyderis Mykolas Daračius: „Jaunimo centras į Kretinga pritrauks daugiau jaunų, aktyvių žmonių. Taip pat Kretingos jaunimui jis duos erdvę, kur susirinkti ir spręsti problemas, apsvarstyti idėjas ir jų įgyvendinimą.“

Atviro jaunimo centro mieste reikia dėl įvairių priežasčių. „Daugelis neturi, kur eiti po pamokų ir ieško jaukaus kampelio, kitiems tai taps puikia vieta susitikimams su draugais. Manau, pačiam jaunimui turint tokią erdvę bus didelė paskata rengti renginius, kviesti vis naujų žmonių“, – vardino U. Endružytė.

Mykolas papildė, kad kiekvienas jaunas žmogus galės ateiti ir žinos, kad bus priimtas ir išklausytas.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas