Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prasidėjo šildymo sezonas: gyventojų laukia ne pyragai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-10-28

Bendrovė Kretingos šilumos tinklai centralizuotą šildymą jau pradėjo tiekti ne tik įstaigoms, bet ir gyventojams. Šis šildymo sezonas šilumos vartotojams bus brangesnis už praėjusį. Renovuoto namo 50 kv. butas už šildymo paslaugas, suteiktas spalį, gali gauti apie 30 eurų, nerenovuotame name, dėl prastesnės pastato būklės naudojančiame daugiau šilumos energijos, – apie 40–70 eurų siekiančią sąskaitą.

Kaltos kuro kainos

Prognozuojama, kad lapkritį šilumos kilovatvalandė kainuos 12,71, kai pernai tokiu pat metu kainavo 7,48 be PVM. Akivaizdu, kad kainų pokytis yra ne gyventojų naudai.

Pasak bendrovės direktoriaus Dainiaus Budrio, esant energetinei krizei, situaciją lemia sparčiai didėjančios kuro kainos. Rugsėjo pabaigoje spalio pradžioje gerokai brango dujos – iki 260 Eur už megavatvalandę (MWh), palyginus su rugsėju, kaina išaugo 25 proc. Tačiau jau spalio pabaigoje keletą dienų kaina nukrito iki 70 Eur už MWh. Prognozuojant, kad lapkritį vidutinė dujų kaina nekils per 150 Eur už MWh, lapkritį šiluma kainuos 10 proc. mažiau negu spalį.

„Dujų kainas rinkoje žemyn muša dabartiniu metu užpildytos Europos dujų saugyklos, kai yra gausi pasiūla ir menkesnė paklausa. Bet tokia situacija truks neilgai, tad ir džiaugsmas gali būti trumpalaikis“, – prognozavo D. Budrys.

Kol kas už lango vyrauja šilti orai, tad kūrenti reikia mažiau. Bet gyventojai raginami neatsipalaiduoti, ateičiai pasitaupyti užsandarinant, nepaliekant atidarytų langų, renovuotuose namuose, kurių butuose įrengta reguliavimo sistema, perteklinę šilumą prisisukant.

„Turime visi užsiauginti „lašinių“, nes žiema laukia visokia. Šilumos kainų tendencijų nenumatysi ir dėl karo Ukrainoje, ir dėl kokių nors netikėtų dalykų“, – sakė direktorius.

Didžiausia Kretingos „maitintoja“ šiluma – Melioratorių gatvėje esanti katilinė Nr. 2. Ji 100 proc. kūrenama biokuru, kurio kainų pokytis taip pat drastiškas – nuo 22 Eur už MWh pernai iki 50 Eur šiemet. Natūralu, kad tai atsilieps šilumos gamybos kaštams. Direktorius priminė, kad gyventojai už šilumą moka mažesne negu rinkos kaina, nes didžiąją dalį iš biudžeto lėšų kompensuoja šalies Vyriausybė.

Sezonui pasiruošta: avarijos turėtų aplenkti

Paklaustas apie skolininkus, D. Budrys teigė, kad jų yra: iš 3 tūkst. 800 vartotojų – 50 fizinių ir 3 juridiniai asmenys. Šie skaičiai linkę mažėti, tačiau nežinia, kaip bus ateityje, juolab išaugus paslaugos kainai.

Šildymo sezoną bendrovė pradėjo tradiciškai Kretingos rajono savivaldybės administracijos sprendimu, kai lauko oro temperatūra buvo žemiau +10° C. Kaip kasmet, pirmiausia pradėtos šildyti rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, taip pat sveikatos priežiūros įstaigos. Pavieniai nedideli kelių butų namai šilumą įjungti taip pat pageidavo anksčiau negu ji centralizuotai pradėta tiekti kitiems buitiniams vartotojams daugiabučiuose.

Šildymo sezonui techniškai pasiruošta: siekiant sumažinti avarijų riziką, iš anksto atlikti hidrauliniai bandymai, patikrinta, ar neįtrūkę, sandarūs vamzdynai.

„Iš viso pakeitėme apie 380 metrų pasenusių trasų – Mėguvos, Kęstučio, Lazdynų, F. Janušio, Pasieniečių gatvėse, šiuo metu netikėto gedimo šalinimo darbai vyksta Vytauto gatvėje namo Nr. 24 kieme“, – sakė D. Budrys.

Jo žodžiais, Laukžemėje ir Šukėje dar šiemet numatyta granulinius katilus pakeisti šilumos siurbliais. Įmonei tai kainuos apie 20 tūkst. Eur, bet leis sutaupyti ateityje. Eksploatavimo kaštai bus mažesni, kadangi nebereikės rūpintis granulių atvežimu ir sandėliavimu, taip pat nebereikės ir kūrikų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas