Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kad kūrenama krosnis nesukeltų gaisro, anot Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiosios specialistės Sandros Vasiliauskaitės, pakanka dviejų sąlygų: teisingai ją įrengti ir saugiai eksploatuoti.

Krosnį mūrija ir įrengia specialistai, o visiems kitiems žmonėms svarbu teisingai kūrenti ir prižiūrėti, prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per ketvirtį iš krosnies ir dūmtraukio išvalyti suodžius.

Gaisrai dažniausiai kyla dėl dūmtraukyje atsiradusių įtrūkimų, krosnies perkaitimo, iškritusių žarijų arba degančių malkų. Svarbiausia nepalikti besikūrenančios krosnies be priežiūros, ypač jeigu namuose vieni lieka mažamečiai vaikai.

Kai kūrenama ypač intensyviai, o taip būna dažniausiai per didelius šalčius žiemą, krosniai gresia perkaisti. Kad taip neatsitiktų, pakurti rekomenduojama 2–3 kartus per dieną, o kūrenti ne ilgiau kaip pusantros valandos. Baigti kūrenti – ne vėliau, kaip 2 valandos prieš išeinant iš namų. Kad iš krosnies neiškristų degančių žarijų, pakuros durelės turi būti uždarytos. Jeigu durelių nėra, jos atviros arba uždarytos nesandariai, liepsna gali išsiveržti į paviršių, ant grindų gali iškristi nudegusių malkų arba anglių.

Į krosnį negalima kišti už pakurą ilgesnių malkų, nes tuomet durelių nepavyks uždaryti sandariai. Kūrenant židinį, reikėtų naudoti lapuočių medžių malkas, nes spygliuočių mediena – sakinga, spragsi svaidydama žiežirbas, lengvai galinčias sukelti gaisrą.

Pavojinga šalia krosnies statyti baldus, laikyti įvairius daiktus – arčiau negu 1 metro atstumu nuo krosnies esantys jie gali įkaisti ir užsidegti. Prie pakuros laikomos malkų atsargos taip pat gali užsidegti. „Pavojinga įkurti krosnį lengvai užsiliepsnojančiais ar degiais skysčiais – žibalu, benzinu, mat šliūkštelėjus per daug, netyčia galima apipilti daiktus, esančius prie krosnies arba pačiam žmogui apsilaistyti. Toks neatsargumas gali turėti labai rimtų padarinių“, – teigė S. Vasiliauskaitė. Bet ne tik dėl atviros liepsnos krosnis pavojinga – jeigu sklendė uždaryta, o kuras dar nėra visiškai sudegęs, dėl deguonies stygiaus susidaro labai nuodingos dujos anglies monoksidas, kitaip tariant, smalkės. Todėl baigti kūrenti krosnį reikia ne vėliau kaip 2 valandos prieš einant miegoti.

Įvykus nelaimei, gyventojai turėtų skambinti skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112. Jeigu gaisras nedidelis, galima pamėginti užgesinti ir patiems, bet įvertinus situaciją, jokiu būdu nerizikuojant.

S. Vasiliauskaitė priminė, kad kiekviename individualiame gyvenamosios paskirties pastate privalo būti ne mažiau kaip vienas 4 kg miltelinis gesintuvas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas