Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Varžybų startas duotas.

Praėjusį savaitgalį Šventojoje šurmuliavo Jūros ir žvejų šventė, kuri į kurortą sutraukė kelis tūkstančius poilsiautojų. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės dalies vadybininkės, šventės organizatorės Mantės Lukošienės, kaip tik dabar Šventojoje ir yra pats poilsiautojų pikas: „Ir prekybininkai, ir dalyviai džiaugėsi, kad šiemet tikrai buvo daug žmonių, o ir oras buvo labai geras, manau, labai pasisekė.“

Visą savaitgalį vyko „Jūros alėjos mugė“, kurioje šventės svečiai galėjo ragauti įvairių gurmaniškų skanėstų, įsigyti tautodailės dirbinių, grožėtis kitomis mugėje esančiomis įdomybėmis. Visai šalia mugės, Alėjos miškelyje, buvo įkurta laisvalaikio zona, kurioje tiek vaikai, tiek suaugę galėjo užsiimti įvairiausiomis veiklomis: žaisti mediniais ir stalo žaidimais, piešti ar šiek tiek atsipūsti ramiai supantis ant hamako. Visi susirinkusieji galėjo paragauti tradicinės šventojiškių žuvienės. Šventosios upėje vyko kasmetinės „Vikingų laivų“ varžybos. Pėsčiųjų aikštėje buvo atidaryta edukacijų ir mokymų erdvė „Gamta – tai mes“. Vėliau šventės scenoje buvo apdovanojami Šventosios žvejai bei „Vikingų laivų“ varžybų dalyviai, o po padėkų ir apdovanojimų prasidėjo koncertinė programa „Banguojantys ritmai“. Paskutinę šventės dieną buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusiuosius jūroje, šventės pabaigą vainikavo spalvotoji zumba.

Vyko edukacijos ir mokymai ekologijos tema

Pėsčiųjų aikštėje atidarytoje edukacijų ir mokymų erdvėje „Gamta – tai mes“ dalyvavo specialiosios tarnybos – Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Palangos policija, visuomenės sveikatos centras. Šventės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su ugniagesių darbu, pasimatuoti jų aprangą, nusifotografuoti su vandens motociklu, keturračiais, įlipti į ugniagesių gelbėtojų automobilį, pamatyti, kas jo viduje. Palangos visuomenės sveikatos centro specialistai mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Vis labiau populiarėjančias vikingų laivų varžybas laimėjo „Palangos vandenų“ komanda.

Šventės organizatorė M. Lukošienė, kalbėdama apie Pėsčiųjų aikštėje įkurtą mokymų erdvę „Gamta – tai mes“, įvardijo šventei keltą tikslą: „Norėjome per gamtos prizmę atskleisti tvarumo, ekologinių išteklių, kaip panaudoti saulės energiją, idėjas.“ Užsiminė ir apie švenčių ateityje planuojamus užmojus.

„Vikingų laivų“ varžybose nugalėjo palangiškiai

Kaip ir kiekvienais metais, vienas pagrindinių šventės akcentų – „Vikingų laivų“ varžybos, organizuojamos sporto klubo „Birštono Nemunas“. Jose šiemet dėl Palangos mero taurės varžėsi 8 komandos. Varžybos sutraukė daug smalsuolių, kurie stebėjo azarto kupiną reginį ir nuo „Energetiko“ tiltelio, ir nuo Šventosios upės kranto. Susirinkę žmonės šūksniais ir plojimais palaikė komandas, o varžybų dalyviai liejo prakaitą įnirtingai varžydamiesi tarpusavyje. Jie turėjo įveikti pusės kilometro ilgio trasą – nuo Beždžionių tilto iki vadinamojo „Energetiko“ tiltelio.

Mažajame finale dėl trečiosios vietos susitiko Šventosios seniūnijos komanda ir Pasienio komanda. Trečiąją vietą iškovojo Šventosios komanda. Didžiajame finale susirungė Palangos „Vandenų“ komanda ir Klaipėdos „Volvo“ klubo komanda. Viso finalinio plaukimo metu ekipas vieną nuo kitos skyrė vos keletas sekundžių, apylygė kova vyko nuo pat starto iki pat paskutinio trasos centimetro, o laivams jau finišavus, vis dar nebuvo aišku, kam atiteks Palangos mero taurė. Nugalėtojų komandai išsiaiškinti buvo pasitelktas fotometras, kuris užfiksavo „Palangos vandenų“ komandos pergalę. Jie trasą įveikė per rekordinį laiką – 2 min. 29 sek., nuo varžovų atsiplėšę vos viena šimtąja. Nugalėtojų komandos kapitonas Gediminas Lukošis džiaugėsi, kad dabar „Palangos vandenys“ turės visą komplektą taurių, teigė, jog varžyboms ruošėsi vos kelias valandas ir, pasak jo, finale įvyko labai paprastas stebuklas: „Užteko antrą plaukimą pagal pajėgumą paskirstyti irkluotojus, pasitelkti daugiau technikos, supratimo, komandinio darbo, ir rezultatai akivaizdūs – pirmoji vieta.“

Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus (pirmas iš kairės) sveikinimai šventės dalyviams, svečiams ir padėka renginio talkininkams.

Klaipėdos „Volvo“ klubo ekipa pirmą plaukimą finišą pasiekė greičiausiai, todėl dar prieš finalinę kovą klubo nariai buvo nusiteikę pergalingai, vis dėlto finale jie pralaimėjo ir teko džiaugtis antrąja vieta. „Volvo“ klubo komandos atstovas Rolandas Janonis teigė, kad, nors ir nepavyko atplaukti pirmiesiems, komanda vis dar nusiteikusi puikiai. „Labai džiaugėmės finaliniu plaukimu, nes azartas buvo nuo pat starto pradžios. Vos tik išplaukėm, visą trasą vienodai ir ėjom, įprastai to nebūna – kažkaip persilaužiam, finiše visada išsiaiškinam, o dabar vienareikšmiškai lygiomis jėgomis kovojom. Kas susiję su sportu ir azartu, tebūnie: pralaimėjom pirmą vietą, bet kiek emocijų patyrėm“, – optimizmo po pralaimėtos kovos nestokojo R. Janonis.

Apdovanoti Šventosios žvejai ir „Vikingų laivų“ varžybų dalyviai

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o prizininkai ir taurėmis. Didžiausias ir vertingiausias prizas – Palangos mero taurė – atiteko nugalėtojai „Palangos vandenų“ komandai.

Kas norėjo, ragavo tradicinės žvejų žuvienės.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasveikino visus su tradicine tapusia Jūros ir žvejų švente, dėkojo susirinkusiesiems už meilę Šventajai ir Palangai, palinkėjo gražiai atšvęsti šventę. Už žvejybos tradicijų saugojimą ir puoselėjimą Palangos meras įteikė padėkas Šventosios žvejams.

Šventosios seniūnijos seniūnė Veronika Skeberdytė už triūsą, iniciatyvumą, pagalbą organizuojant pirmąsias Jūros ir žvejų šventes, Šventosios krašto žvejybos tradicijų puoselėjimą Jūros ir žvejų šventes padėką įteikė visuomenininkui Dariui Girtui ir žvejui, tradicinės Šventosios žuvienės ruošėjui Ričardui Grišinui bei seniūnaičiams už bendradarbiavimą bei visapusišką pagalbą Šventosios seniūnijai: Vytautui Kryževičiui, Irenai Galdikienei, Olgai Dejienei.

Publiką linksmino šokiai ir vakarinis koncertas

Po apdovanojimų į sceną buvo pakviestos Lietuvoje apsistojusios ukrainietės, kurios padėkojo Palangos miesto merui ir visiems lietuvaičiams už pastogę, svetingumą ir galimybę kurtis Lietuvoje. Ukrainietės Alinos piešiniais galėjo grožėtis visi šventės svečiai, jie puošė pagrindinę šventės sceną. Kita Ukrainos pilietė Vladislava, dabar gyvenanti Lietuvoje, pristatė ukrainietiškų drabužių kolekciją.

Koncertinėje programoje „Banguojantys ritmai“ pasirodė šokių kolektyvas „Palangos Vėtrungė“, vaikų šokių teatras „Angel Project“. Pagal žiūrovų garsias ovacijas ir gausius aplodismentus galima drąsiai teigti, kad jaunieji šokėjai ne tik užkrėtė visą susirinkusią publiką gera nuotaika ir jaunatviška energija – kartu su jais ne vienam norėjosi ir pašokti.

Vėliau į sceną lipo D.I.K.V.A.Š ir „Discovers“ muzikos grupės. Pėsčiųjų aikštės scenos programą užbaigė bliuzo karaliene vadinamos Arinos ir „Veto bank“ pasirodymas, o po koncerto šventės dalyviai linksminosi dūzgėse prie jūros.

Šventės planus pakoregavo jūra

Sekmadienį Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje buvo tradiciškai aukojamos šventos mišios už žuvusiuosius jūroje. Vėliau, po mišių, žuvusiųjų pagerbimas turėjo būti pratęstas prie pagrindinės Šventosios gelbėjimo stoties nuleidžiant į jūrą gėlių vainikus, tačiau jūra sekmadienio planą šiek tiek pakoregavo. Dėl didelio bangavimo buvo nuspręsta vainikus leisti tik jai nurimus. Bet nei šventės svečių, nei organizatorių nuotaikos nespėjo subjurti, nes po gero pusvalandžio, lydimi pakilios nuotaikos, visi jau judėjo spalvotosios zumbos ritmu ir džiaugėsi spalvų jūra.

Ieva URNIKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas