Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šeštadienį per Kretingos dvaro šventę buvusiame ūkvedžio namo kieme buvo iškilmingai pasodinti du glaustašakiai ąžuolai nusipelniusiems kraštiečiams – Lietuvos Respublikos Seimo nariui diplomatui gydytojui Kretingos rajono Garbės piliečiui Antanui Vinkui ir mokslininkui akademikui įmonės „Biotechpharma“ vadovui Kretingos rajono Garbės piliečiui Vladui Algirdui Bumeliui.

Ąžuolų sodinimo ceremonijai pasibaigus.

Garbiems krašto žmonėms įamžinti glaustašakių ąžuolų alėjoje jau žaliuoja ąžuolai iš Darbėnų valsčiaus Mončių kaimo į pasaulį išėjusiam garsiam menininkui skulptoriui modernistui Antanui Mončiui ir miškininkui literatui Kretingos rajono Garbės piliečiui Rimantui Kvikliui atminti.

A. Mončys yra pasakęs: „Ąžuolo stiprybė yra ne šakose, o giliose jo šaknyse.“ Šeštadienį kalbėdama apie Antaną Vinkų Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė tarė: „Jis yra atvėręs savo vartus visiems, yra tas, kuris neskaldo Lietuvos, jungia visus į vieną darbų komandą.“

„Pirmą kartą mano gyvenime man sodinamas atminimo medis“, – sakė A. Vinkus. Dėkodamas už šį pagarbos jam ženklą, jis žmogaus gyvenimą apibūdino kaip kovą ir ragino gyvenimo kelyje nuolat ieškoti kompromisų. „Šioje žemėje esame tiek reikalingi, kol reikalingi vieni kitiems“, – tvirtino garbus kraštietis.

A. Vinkus perdavė į šventę atvykti negalėjusio V. A. Bumelio padėką už Akmenos pakrantėje, netoli jo gimtosios sodybos, vešėsiantį jam skirtą ąžuolą.

Ąžuolų sodinimo ceremoniją himnu Kretingai pradėjo Kretingos rajono kultūros centro kamerinis choras „Kristale“, choro dainininkai savo balsais renginį ir vainikavo. Renginyje dalyvavęs Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius A. Vinkų ir V. A. Bumelį pavadino didžiavyriais, pasidžiaugė pažintimi su jais abiem. Kretingos muziejų meras pagyrė už naujoves.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas