Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti įvairiose sveikatos stiprinimo programose. Su keliomis jų kviešiame susipažinti plačiau.

ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ BEI CUKRINIO DIABETO PREVENCINĖ PROGRAMA

Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba (maiste per daug riebalų, cholesterolio, druskos), rūkymu, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu ir negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu ar cukriniu diabetu. Užsienio ir mūsų šalies patirtis rodo, kad galima išvengti daugelio širdies ir kraujagyslių ligų, pailginti žmonių gyvenimą. Tam reikia perprasti ligos prigimtį, nustatyti ją skatinančius rizikos veiksnius ir atkakliai su jais kovoti.

Šios programos metu kviečiami asmenys, kuriems yra nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika, bei savanoriškai kreipiasi dėl dalyvavimo programoje.

Programą sudaro teoriniai ir praktiniai mokymai su įvairių sričių profesionaliais specialistais. Analizuojami širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai. Programos metu susipažinsite su sveikatą stiprinančiais principais, naujausiomis rekomendacijomis, siekiant išvengti šių ligų. Praktinių mokymu metu mokoma streso valdymo metodų, sveikatai palankios mitybos, organizuojamos mankštos.

Pokyčių pirmiausia turime norėti patys ir ryžtis keisti savo gyvenseną, tad kviečiame nelikti abejingais ir rūpintis savo sveikata!

PSICHIKOS SVEIKATOS KOMPETENCIJŲ DIDINIMO ĮMONIŲ DARBUOTOJAMS PROGRAMA

Vienas pagrindinių visuomenės sveikatos prioritetų – psichikos sveikatos gerinimas. Gera psichikos sveikata yra neatsiejama bendrosios žmogaus sveikatos dalis. Gera emocinė savijauta – tai asmens bei visuomenės laimės ir gerovės sąlyga. Pažymėtina, kad Lietuvoje streso rodikliai ypač aukšti – kas antras darbuotojas mūsų šalyje kenčia nuo streso darbe.

Mokymų tikslas – didinti darbdavių ir darbuotojų žinias apie psichikos sveikatą darbe ir stiprinti jų kompetenciją psichikos sveikatos srityje, pagrindinį dėmesį skiriant darbuotojų atsparumo psichikos sveikatos rizikos veiksniams didinimui ir psichosocialinės aplinkos darbovietėse gerinimui. Asmens kompetencija psichikos sveikatos srityje – asmens gebėjimas praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas, reikalingas gerai psichikos sveikatai užtikrinti ir palaikyti.

Užsiėmimų metu psichologo ir profesinės sveikatos priežiūros specialisto komanda perteiks žinias ir padės formuoti praktinius įgūdžius šiomis temomis:

*psichikos sveikatos samprata, įtampa darbe ir jo įveika;

*psichosocialiniai darbo aplinkos veiksniai, psichologinio smurto, persekiojimo ir kt. žalingų psichosocialinių darbo aplinkos veiksnių apraiškos darbo kolektyvuose, jų prevencija, taikant mokslu ir praktika grįstas streso valdymo programas;

*darbingumas, jam įtakos turintys veiksniai, darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo galimybės, profesinis perdegimas, jo priežastys ir prevencija;

*organizacinės priemonės įmonės ir asmens lygiu, socialinė parama darbe: rizikos atpažinimas, prevencija, intervencija;

*pasirinkta kita įmonei aktuali tematika.

Po mokymų įmonei bus pateiktos rekomendacijos apie tęstinę veiklą, o darbuotojams išduodami pažymėjimai. Dalyvavimas nemokamas!

BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ DARBUOTOJŲ GEBĖJIMŲ VISUOMENĖS PSICHIKOS SVEIKATOS SRITYJE STIPRINIMO PROGRAMA

Streso rodikliai ypač aukšti ir ugdymo įstaigose. Svarbu, kad šie darbuotojai turėtų tinkamus streso ir emocijų valdymo, konfliktų sprendimo, profesinio perdegimo valdymo ir kitus socialinius įgūdžius. Tyrimų duomenimis, Lietuvos mokyklose vis dar daug mokinių jaučiasi nelaimingi, o praktika rodo, kad bendrojo ugdymo mokyklose dirbančių pedagogų bei kitų specialistų įgytos kompetencijos yra nepakankamos, siekiant spręsti aktualias problemas, susijusias su mokinių psichikos sveikata ir gerove, siekiant jų sėkmingos socializacijos visuomenėje.

Mokymų tikslas – didinti mokyklų darbuotojų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas apie psichikos sveikatą, reikalingas spręsti sudėtingas kompleksines situacijas, kylančias dirbant su vaikais ar paaugliais.

Programos metu mokyklos darbuotojų grupė drauge su specialistų komanda (psichologu ir socialiniu pedagogu) identifikuos konkrečios mokyklos problemas psichikos sveikatos srityje ir aktyviai bendradarbiaujant, sudarius tolesnių veiksmų planą, atliks atvejų analizes ir ieškos galimų problemų sprendimo būdų. Specialistų komanda, įgyvendinanti gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimo veiklą, naudos aktyvius mokymo(si) metodus (diskusijas, refleksijas, praktinių atvejų analizes, situacijų modeliavimą ir pan.) ir inovatyvias jų įgyvendinimo formas.

Kvalifikacijos tobulinimo programa skirta bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojams – mokytojams, mokytojų padėjėjams, socialiniams pedagogams, specialiesiems pedagogams, psichologams, logopedams, mokyklos administracijos darbuotojams.

Daugiau informacijos telefonu 8 672 30763 arba el. p. stiprinimas@kretingosvsb.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas