Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sportiniu principu – į aukštesnę lygą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2022-08-05

Rugpjūtį startuoja devintąjį sezoną skaičiuojantis pajėgiausias Lietuvos jaunimo futbolo, arba „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos (EJL), čempionatas. Trijose amžiaus grupėse varžysis 33 komandos, tarp jų – ir Dariaus Žindulio treniruojama lygos debiutantė Kretingos futbolo akademijos (FA) „Minija“ U-18 rinktinė, į lygą patekusi sportiniu principu.

Kretingos futbolo akademijos „Minija“ U-18 komanda, treniruojama vyriausiojo trenerio Dariaus Žindulio (stovi pirmas iš dešinės) ir jo asistento Martyno Vilucko (stovi pirmas iš kairės), pasirengusi kovoms „Samsung Galaxy Watch“ Elitinėje jaunių lygoje.

„Elitinėje jaunių lygoje mūsų vaikinai startuos pirmą kartą“, – teigė FA „Minija“ treneris Martynas Viluckas, tvirtindamas, kad paskutinį kartą Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai, gimę 1990 m., aukščiausioje lygoje, kuri nuo 2014 m. pervadinta į elitinę, žaidė 2008 m.

FA „Minija“ U-18 komandos daugumą sudaro gimusieji 2005 m., kartu su jais varžysis ir gimusieji 2006 m. „Iš viso užregistravome 23 žaidėjus, – tvirtino D. Žindulis. – Teisę žaisti Elitinėje jaunių lygoje vaikinai iškovojo, užėmę II vietą Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo čempionate. Taigi į aukštesnę lygą patekome sportiniu principu.“

Treneriai neslėpė, kad tai – ne tik proga siekti didesnių sportinių aukštumų, bet ir – nelengvas iššūkis, kuris FA „Minija“ U-18 rinktinę privers kaupti žaidybinę patirti, būti konkurencinga, iki galo kovoti kiekvienose rungtynėse, kad turnyrinėje lentelėje būtų galima kilti kuo aukščiau.

„Jeigu kalbame apie žaidybinę patirtį, tai jos labai prireiks, norint patekti į pagrindinę – vyrų – komandą, kuri Kretingai atstovauja Lietuvos futbolo federacijos I lygoje. Jau dabar keli vaikinai yra vyrų komandos nariai, jiems skiriama žaisti svarbių minučių, vadinasi, galės būti jaunių lyderiai“, – kalbėjo D. Žindulis.

Pirmąsias rungtynes jo vadovaujama U-18 rinktinė žais rugpjūčio 11 dieną Kretingos miesto stadione, ir taip atidarys Elitinę jaunių lygą.

Iki spalio 30 dienos minijiečiams reikės sužaisti 12 rungtynių, po to čempionatas tęsis pavasarį.

„Visos lygoje dalyvaujančios komandos sieksime esminio tikslo – suteikti galimybę jaunimui tobulėti, juos parengti didžiajam futbolui, kad jauni futbolininkai ateityje galėtų atstovauti įvairiems skirtingu lygiu rungtyniaujantiems klubams“, – teigė D. Žindulis ir M. Viluckas.

Elitinę jaunių lygą 2022–2023 m. sezoną sudarys: U-15 – 12 komandų, U-16 – 11 komandų ir U-18 – 10 komandų. Lietuvos futbolo federacijos teigimu, visuose trijuose skirtingo amžiaus divizionuose bus pritaikytas praėjusį sezoną išbandytas formatas, kuomet komandos pirmoje sezono pusėje tarpusavyje rungėsi dviejų ratų sistema. Po to nuo balandžio mėn. geriausios komandos rungsis tarpusavyje dėl I–VI v., kitos – dėl žemesnių vietų dviem ratais.

Be FA „Minija“, „Samsung Galaxy Watch“ Elitinėje jaunių lygoje debiutuos 5 klubai: A. Narbekovo FA ir FK „Granitas“ iš Vilniaus, FC „Hegelmann“ iš Kauno rajono ir FK „Gintaras“ iš Palangos.

Anot Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos vadovo Dainiaus Gudaičio, Elitinėje jaunių lygoje susirenka pačios pajėgiausios Lietuvos jaunimo komandos ir žaidėjai, todėl ši lyga yra labai reikšminga dabartinėje Lietuvos futbolo sistemoje. „Tai yra mūsų futbolo veidrodis – ką turėsime po kelerių metų nacionalinėse rinktinėse“, – teigė jis, akcentuodamas, kad šiemet visuose divizionuose įdiegtas formatas, motyvuojantis komandas kovoti dėl patekimo į TOP šešetuką ir tęsti kovą dėl apdovanojimų.

Elitinės jaunių lygos U-18 divizione (2005 m. gim. žaidėjų) dalyvaujančios komandos: FA „Panevėžys“-PRSSG, FA „Šiauliai“-ŠSG, FA-FM „Ateitis“, FK „Garliava“, FK „Žalgiris“, „Kauno Žalgirio“ FA, Klaipėdos FM, Marijampolės FC, „Minijos“ FA, „Talentų“ FA-FK „Riteriai“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas