Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vienuoliktojo krepšinio „3x3“ turnyro Kazio Maksvyčio taurei laimėti nugalėtojai, prizininkai ir organizatoriai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Krepšinio kamuolių bumbsėjimas, džiaugsmingi sirgalių šūksniai, kai jų palaikomos komandos žaidėjai pataikydavo metimus, ir nusivylimo atodūsiai metimams skriejant pro šalį, ovacijos apdovanojant laimėtojus ir prizininkus – tokia nuotaika sekmadienį vyravo Darbėnuose, kur įvyko vienuoliktasis krepšinio „3x3“ turnyras Kazio Maksvyčio taurei laimėti.

Rekordinis komandų skaičius

Išbandyti jėgas krepšinio aikštelėje šiais metais suvažiavo rekordinis komandų skaičius: U-15 amžiaus grupėje varžėsi 7, U-18 – 5, veteranų grupėje – 6, o suaugusiųjų – 14. Iš viso į Darbėnų gimnazijos stadiono krepšinio aikšteles išbėgo 32 komandos iš Kretingos, Palangos, Skuodo, Mosėdžio, Vydmantų ir, žinoma, Darbėnų.

Su gražia tradicija tapusia krepšinio švente žaidėjus ir sirgalius pasveikino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, anūkus į varžybas atlydėjęs rajono tarybos narys Juozas Mažeika, Darbėnų seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė, Darbėnų bendruomenės narė Jūratė Sofija Laučiūtė, akcentavę, kad Kretingos rajono Garbės pilietis, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris darbėniškis Kazys Maksvytis yra tobulas pavyzdys žmogaus, mylinčio savo kraštą, savo gimtinę.

Turnyro sumanytojų ir organizatorių vardu taiklios rankos žaidėjams ir gerų emocijų sirgaliams linkėjo Darbėnų bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis, nuolatinis aktyviausias turnyro rengėjas Audrius Ruikis, vyriausiasis turnyro teisėjas Rolandas Juknevičius.

Kaziui Maksvyčiui – jubiliejiniai marškinėliai.

„Tegul nugali stipriausi“, – lakoniškai krepšininkams palinkėjo K. Maksvytis, paminėjęs, kad šis turnyras gausus ne tik žaidėjų, bet ir prizų. Pirmąkart turnyro rėmėjai skyrė piniginius prizus: kiekvienos amžiaus grupės III vietos laimėtojams skirta 50, II v. – 75, I v. – 100 eurų. Prizų įsteigė ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF): nugalėtojams ir prizininkams skirti Lietuvos krepšinio 100-mečio medaliai, rinktinės marškinėliai, kamuoliai su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų parašais, kiti prizai.

Be dovanų neliko ir pats K. Maksvytis – kraštietis Juozas Stonkus treneriui įteikė 45 numeriu pažymėtus marškinėlius: tokį jubiliejų birželį atšventė garsusis darbėniškis.

Apsilankė garbingi svečiai

Kaip kasmet, ir šįkart į krepšinio šventę atvyko gausus būrys svečių, nepagailėjusių gerų žodžių pačiam turnyrui ir jo rengėjams.

(Iš kairės) Darbėnuose vėl susitiko Modestas Paulauskas ir Rimantas Taraškevičius.

„Daug žmonių, daug jaunimo, ir tai yra gerai“, – tvirtino iš Lietuvos rinktinės stovyklos Palangoje atvykę krepšininkai Laurynas Birutis ir Tomas Dimša. Augančiu turnyru ir jaunimu pasidžiaugė beveik kasmet į krepšinio šventę Darbėnuose atvykstantis legendinis krepšininkas Modestas Paulauskas, kelinti metai čia apsilankantis buvęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

Ne pirmą kartą Darbėnuose viešintis LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas šiemet pirmą kartą ir pats išbėgo į krepšinio aikštelę – anot jo, veteranų komandoje LKKA, kurion susibūrė kartu tuometiniame Kūno kultūros institute studijavę Donatas Rimkevičius, Tomas Rinkevičius ir Tomas Taučius, teko pakeisti 10 metų žaidusį K. Maksvytį.

„Atvykome ne tik krepšinio pažaisti. LKF nusprendė kurti dokumentinių filmų ciklą „Tylieji Lietuvos krepšinio herojai“. Savo šaknų nepamirštantis Kazys ir jo kelias krepšinio pasaulyje bus puikus pavyzdys Lietuvos vaikams. Galbūt ne kiekvienas gali tapti krepšininku, nes reikia atitinkamų fizinių duomenų, bet treneriu – tik noro ir pasišventimo reikalas. Norime motyvuoti kuo daugiau vaikinų ir merginų, parodyti, kad krepšinis nėra vien metimas į krepšį, bet ir treniravimas, teisėjavimas, vadovavimas, organizavimas, – kalbėjo M. Balčiūnas, pridūręs, kad Darbėnai turi puikią krepšinio infrastruktūrą ir tiesiog įkūnija LKF siekį, kad kiekvienas norintis galėtų žaisti. – Krepšinis gyvas, jis švenčiamas ir turi puikias perspektyvas Darbėnuose – matau, kad čia juo domimasi, juo gyvenama.“

Darbėniškių komanda „Kiaušiai“ apgynė nugalėtojų titulą.

Puikią infrastruktūrą, patį turnyrą, komandų gausą ir entuziastingus žaidėjus gyrė ir šį sezoną Vilniuje naujai buriamą komandą „Wolves“ treniruosiantis Rimas Kurtinaitis, pirmą kartą apsilankęs Darbėnuose. O Lietuvos krepšinio rinktinės vadovas Valdemaras Chomičius pasidžiaugė sukurta tradicija: „Puiku, kad bendruomenė sukūrė tokią krepšinio šventę ir ją puoselėja, labai gražu, kad pats Kazys ją palaiko. Jau tapo tradicija Darbėnuose kasmet susitikti draugams, atvažiuoti žymesniems žmonėms, gražu, kad kartu ir veteranai, ir jaunimas – betrūksta sirgalių su būgnais“, – šypsojosi V. Chomičius.

Apgynė nugalėtojų titulą

Daugiau nei penkias valandas trukusi krepšinio šventė baigėsi nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Jaunimo U-15 grupėje III v. iškovojo Mosėdžio „Demonai“, II v. – „Vaiduokliai“ (Kretinga), nugalėtojais tapo klaipėdiečių komanda „Šiauriniai“– šioje grupėje žaidė ir jauniausias krepšininkas vienuolikmetis Darbėnų gimnazijos mokinys Justas Skripkauskas. U-18 III v. atiteko ekipai „Rifliai“ (Kretinga), II v. – „Legionieriams“, auksu pasipuošė „Mikelandželai“ (Kretinga). Veteranų pogrupyje III v. tenkinosi LKKA komanda, II v. atiteko „Palangos lokiams“, o I v. jau ketvirtą kartą užėmė komanda „Salantų granitas“. Šioje amžiaus grupėje žaidė ir vyriausias turnyro dalyvis 64 metų darbėniškis Kazys Vičiulis, sakęs, kad šį titulą perėmęs iš Valiaus Butkaus.

„Darbėnuose yra dvi šventės: Petrinės ir Kazinės“, – juokavo apdovanojimą atsiimdamas K. Vičiulis, sakęs, kad žaisiąs krepšinį tol, kol sveikata leis.

Suaugusiųjų kategorijoje III v. užėmė „Riflis“ (Kretinga), II v. atiteko brolių ir pusbrolių komandai „Stonkai“ (Vydmantai), o I v. iškovojo darbėniškių komanda „Kiaušiai“. Evaldas Paulauskas, Modestas Galdikas, Petras Piekus ir komandos kapitonas Audrius Agintas neslėpė džiaugsmo ir pasididžiavimo, kad ne tik pavyko ketvirtą kartą laimėti turnyrą, bet ir apginti pernykščio dešimtojo turnyro čempionų titulą, ir išsaugoti Darbėnuose pereinamąją nugalėtojų taurę.

Be apdovanojimų neliko rungčių nugalėtojai ir prizininkai. Taikliausiai baudas mėtė Arnas Kareckas (Kretinga), antrą vietą šioje rungtyje užėmė darbėniškis Audrius Agintas, III v. atiteko Pauliui Mitkui. Porinių tritaškių rungtyje geriausiai pasirodė Tomo Račkaus ir Mariaus Jurkaus duetas, II v. iškovojo Justas Žiubrys ir Antanas Levickas, III v. atiteko tėvui ir sūnui Podlinevams.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas